Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy17 Czerwca 2003

  niepełnosprawna, choroba zawodowa

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  grudnia 1983 r. (sygn. akt  III PZP 41/83) z brzmienia przepisu wynika, że zasiłek na zagospodarowanie przysługuje osobie, która podejmuje pracę w charakterze nauczyciela w szkole, dla któ

 • Zdiagnozowanie choroby zawodowej14 Lutego 2012

  Jakie muszą zaistnieć warunki, aby ustalić istnienie choroby zawodowej? Aby konkretne schorzenie uznać za chorobę zawodową, muszą występować łącznie trzy przesłanki: 1) choroba znajduje się (...)

 • Działalność zawodowa26 Stycznia 2012

  działalności zawodowej odnosi się także do działalności polegającej na wykonywaniu zawodu (np. nauczyciela, pielęgniarki, pilota statków powietrznych). Jeśli zaś działalność zawodowa (...)

 • Renta z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową29 Stycznia 2012

  pracy powstała w ściśle określonym czasie (18 miesięcy od ustania wskazanych w ustawie o emeryturach i rentach okresów). choroba, zawodowa, renta

 • Ustalenie choroby zawodowej29 Stycznia 2012

  dokumentów wymaganych do złożenia w trakcie ubiegania się o rentę z tytułu choroby zawodowej. choroba, zawodowa, stwierdzenie, diagnoza

 • Zwolnienie nauczyciela często chorującego4 Czerwca 2003

  . W przypadku dwukrotnego nieusprawiedliwionego nie zgłoszenia się nauczyciela na badanie może nastąpić rozwiązanie stosunku pracy. nauczyciel, badanie kontrolne, zdrowie, choroba, wypowiedzenie

 • Dopuszczalna przerwa w stażu nauczyciela14 Grudnia 2006

  reguluje ustawa Karta Nauczyciela. Zgodnie z jej przepisami w przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia (...)

 • Choroba zawodowa a zadośćuczynienie5 Lipca 2013

  , że pracownik uzyskał tytułem rekompensaty świadczenia ustawowe. choroba, wypadek, zadośćuczyenienie, pozew, roszczenie

 • Zawieszenie renty z tytułu choroby zawodowej27 Lipca 2005

  prawa do renty opisuje porada pod tytułem: Czy i kiedy możliwe jest zawieszenie świadczenia wypłacanego z FUS? renta, zawieszenie renty, renta wypadkowa, choroba zawodowa, zatrudnienie rencisty

 • Roszczenia związane z chorobą zawodową4 Czerwca 2002

  renty inwalidzkiej z tytułu choroby zawodowej, a potem w odpowiedni /wyżej opisany/ sposób połączyć oba świadczenia / rentę i emeryturę/. emerytura, choroba zawodowa, roszczenia, ujawnienie (...)

 • Odsetki od zaległej renty29 Marca 2004

  brak potrzeby naliczania zaległości, gdyż one prawdopodobnie nie powstały. renta, niezdolność do pracy, choroba zawodowa, renta z tytułu niezdolnosci do pracy, ubezpieczenia społeczne

 • Dokumentacja szkodliwych warunków19 Marca 2004

  Pan na emeryturze od 21 lat. choroba zawodowa, orzeczenie choroby, zgłoszenie, prawo pracy, pracownik, były pracownik, emerytura

 • Trzynastka dla nauczyciela18 Listopada 2002

  chorobowego wypłacanego za okres leczenia w szpitalu lub sanatorium oraz za okres przypadający bezpośrednio po tym leczeniu; zasiłku chorobowego wypłaconego w związku z choroba zakończona renta inwalidzka (...)

 • Choroba zawodowa nauczycieli uprawniająca do świadczeń4 Marca 2011

  , świadczenia, zawodowa, czynniki szkodliwe, środowisko pracy, wypadki, zajęcia dydaktyczne

 • Wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową29 Stycznia 2012

  renty. Następnie podstawę wymiaru renty mnoży się: [ilość lat okresów składkowych]x[1,3%]x[podstawa wymiaru renty], analogicznie przy okresach nieskładkowych. renta, choroba, zawodowa, (...)

 • Świadczenia przysługujące w przypadku choroby zawodowej29 Stycznia 2012

  ochronnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne w zakresie określonym ustawą. choroba, zawodowa, świadczenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porzucona niepracujaca żona, a prawo alimentacyjne

  Kiedys bylam stewardessa, wyszlam za maż, po ślubie mąż nie chciał abym pracowała.Przestałam. Teraz mąż (po 8 latach) chce rozwodu, (ma nowa kobieta...)ja (...)

 • Choroba zawodowa

  Witam, stwierdzono u mnie chorobę zawodową, a mianowicie zespół rowka łokciowego, ZUS przyznał mi odszkodowanie wysokości 5% na obie ręce czyli (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • konflikt z pracodawcą - choroba zawodowa

  Czy jest sens wnosic pozew przeciwko pracodawcy? Już wyjasniam - szwagier ostatnie 15 lat pracował w dużej firmie budowlanej. Przez ostatnie lata pracował (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane