Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Automatyczne przedłużenie umowy z konsumentem26 Września 2012

  kontrahenta konsumenta,   9) przyznają kontrahentowi konsumenta uprawnienia do dokonywania wiążącej interpretacji umowy,   10) uprawniają kontrahenta konsumenta do (...)

 • Wyłączenie odpowiedzialności za nienależyte wykonanie zobowiązania w umowie z konsumentem2 Maja 2011

  konsumenta zawiera umowę lub przy którychpomocy wykonuje swoje zobowiązanie, albo uzależniają tę odpowiedzialność od spełnienia przez konsumenta nadmiernie uciążliwych formalności,22) (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  uregulowania obowiązują w przypadku zawarcia z konsumentem umowy na odległość. Pojęcie konsumenta definiuje kodeks cywilny w art. 221, w którym czytamy, iż za konsumenta uważa się (...)

 • Podział i charakterystyka praw autorskich10 Sierpnia 2011

  autorskich praw majątkowych) może rozporządzać swoim prawem na dwa sposoby:· Przenieść całość autorskich praw majątkowych na inna osobę poprzez umowę w formie pisemnej pod rygorem (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  wypłaty kredytu, termin, sposób i skutki odstąpienia konsumenta od umowy, obowiązek zwrotu przez konsumenta udostępnionego przez kredytodawcę kredytu oraz odsetek zgodnie z rozdziałem (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  sposób zrozumiały. Postanowienia niejednoznaczne tłumaczy się na korzyść konsumenta Art. 385 (1) k.c. stanowi, że – postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie (...)

 • Niezgodność towaru z umową22 Lutego 2005

  niekorzystne dla konsumenta. Ma także prawo występowania do przedsiębiorców w sprawach ochrony interesów konsumentów, Federacja Konsumentów, która także przede wszystkim udziela porad prawnych (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem20 Czerwca 2011

  przez konsumenta pisemnej informacji zgodnie z art. 3 ust. 1 (E. Łętowska Ochrona niektórych praw konsumentów Warszawa, 2001, s. 32). Jest to wymóg, który przedsiębiorca

 • Nieudane zakupy w sklepie internetowym11 Października 2006

  samą cenę lub wynagrodzenie, informując zarazem konsumenta na piśmie o jego prawie nieprzyjęcia tego świadczenia i odstąpienia od umowy, ze zwrotem rzeczy na koszt przedsiębiorcy. Konsument ma wówczas

 • Odstąpienie do umowy świadczenia usług13 Maja 2003

  konsumenta, przed upływem terminu 10-dniowego oraz świadczeń, które z uwagi na ich charaktr nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu. Dlatego też prawo odstąpienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane