Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Automatyczne przedłużenie umowy z konsumentem26 Września 2012

  kontrahenta konsumenta,   9) przyznają kontrahentowi konsumenta uprawnienia do dokonywania wiążącej interpretacji umowy,   10) uprawniają kontrahenta konsumenta do (...)

 • Przykładowe klauzule niedozwolone20 Lutego 2012

  na przeniesienie praw i przekazanie obowiązków wynikających z umowy bez zgody konsumenta, 6) uzależniają zawarcie umowy od przyrzeczenia przez konsumenta zawierania w przyszłości (...)

 • Wyłączenie odpowiedzialności za nienależyte wykonanie zobowiązania w umowie z konsumentem2 Maja 2011

  konsumenta zawiera umowę lub przy którychpomocy wykonuje swoje zobowiązanie, albo uzależniają tę odpowiedzialność od spełnienia przez konsumenta nadmiernie uciążliwych formalności,22) (...)

 • Prowadzenie działalności gospodarczej w internecie18 Lutego 2005

  na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu, dostarczania prasy, usług w zakresie gier i zakładów wzajemnych. Umowa nie może nakładać na konsumenta

 • Podział i charakterystyka praw autorskich10 Sierpnia 2011

  autorskich praw majątkowych) może rozporządzać swoim prawem na dwa sposoby:· Przenieść całość autorskich praw majątkowych na inna osobę poprzez umowę w formie pisemnej pod rygorem (...)

 • Brak mozliwości skorzystania przez konsumenta z prawa odstąpienia od umowy6 Stycznia 2012

  ;wiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach: 1 Nazywaną na gruncie praw konsumenta „niezgodnością towaru z umową”. (...)

 • Skreślenie z listy studentów z powodu naruszenia regulaminu studiów a jego nieznajomość i trudno dostępność20 Kwietnia 2011

  ;wcześnie regulaminu.    regulamin, ochrona konsumenta, student, uczelnia, umowa, płatne, umowy masowe, zobowiązania, doręczenie, zawarcie umowy, skreślenie, lista studentów, czynność (...)

 • Usługa przez Internet20 Kwietnia 2010

  , to spełniony jest warunek, że taka umowa będzie dotyczyła świadczenia o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym zamówieniu. Zatem od takiej umowy konsument nie będzie mógł (...)

 • Niewłaściwe oznaczenie przedmiotu umowy18 Lutego 2003

  właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, 5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub (...)

 • Niezgodność towaru z umową22 Lutego 2005

  niekorzystne dla konsumenta. Ma także prawo występowania do przedsiębiorców w sprawach ochrony interesów konsumentów, Federacja Konsumentów, która także przede wszystkim udziela porad prawnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane