Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada8 Grudnia 2008

  Chcę postawić budynek gospodarczy o wymiarach 6/4 metry z gotowych, rozbieralnych elementów betonowych (słupki i wpuszczane płyty). Słupki mają wysokość 2,7 m, które wkopuje się na (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy13 Lutego 2007

  zdefiniował budynek rekreacji indywidualnej jako budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku, a zabudowę jednorodzinną jako jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub zespół takich (...)

 • Budynek mieszkalno-gospodarczy15 Czerwca 2007

  wielorodzinny). Natomiast przez budynek gospodarczy należy rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu (...)

 • Zabudowa okien w budynku gospodarczym24 Września 2003

  Na działce położonej na wsi znajduje się budynek gospodarczy, usytuowany w odległości mniejszej niż 3,0 m od granicy działki sąsiedniej (użytek rolny). W ścianie od (...)

 • Wymagane odległości między budynkami2 Kwietnia 2009

  jednak nie może to powodować zagrożenia życia ludzi lub bezpieczeństwa mienia. Zgody na odstępstwo, udziela bądź odmawia organ właściwy do wydania pozwolenia na budowę, po uzyskaniu upoważnienia (...)

 • Naruszenie zasad współwłasności22 Października 2007

  , pozwoliła swojemu konkubentowi na wjazd na teren posesji jego prywatnym samochodem, oraz na garażowanie tego samochodu w budynku gospodarczym. Moim zdaniem działania takie naruszają zasady (...)

 • Pozwolenie na budowę a balaszany budynek28 Stycznia 2010

  Pytanie dotyczy \" blaszaka \".Jak to jest z pozwoleniem na postawienie blaszaka . Czy wymagane jest pozwolenie na budowe ? Jeżeli jest to blaszak gospodarczy to nie wystarczy zgłoszenie ? (...)

 • OC rolnika30 Marca 2009

  fizycznych. Upraszczając więc to jeżeli więc od gruntu, na którym znajduje się budynek opłaca Pan podatek rolny, zgodnie z przepisami ustawy o podatku rolnym, to budynek taki na (...)

 • Odległości w prawie budowlanym3 Października 2007

  znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej (...)

 • Co rozumieć przez linię zabudowy?28 Marca 2012

  połaci dachowej. 6.Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi (...)

 • Usytuowanie budynków gospodarczych10 Czerwca 2010

  mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę.   budynek gospodarczy, (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę13 Września 2007

  więcej niż dwa takie budynki. Taka ilość budynków, o takich parametrach nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (jedynie zgłoszenie). Gdyby jednak na działce o wymiarze 500 m2 chciałby (...)

 • Warunki techniczne przewodu kominowego14 Października 2008

  istniejącego budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego albo budynku użyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na budowę na sąsiedniej działce.Jeżeli (...)

 • Przebudowa wspólnej nieruchomości bez zgody 7 Kwietnia 2008

  graniczy z działką jednego ze współwłaścicieli. Po nabyciu tych nieruchomości, budynek gospodarczy, zgodnie drogą losowania, podzieliliśmy na cztery części. Około 1/4 działki graniczącej (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę8 Maja 2007

  projekcie był budynek gospodarczy). Na podstawie warunków zabudowy otrzymanego z gminy i umowy na dzierżawę gruntu rolnego ( 1ha) w innej gminie dostał pozwolenie na budowę. (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego6 Kwietnia 2005

  . Jestem współwłaścicielem do ½, stodoła z okresu wojny i nie była na fundamentach, została zburzona, a w jej miejsce postawiono nowe budynki gospodarcze na fundamentach. Nowy budynek (...)

 • Prawo do zabudowy nieruchomości5 Września 2003

  , a obie działki razem tworzą trójkąt. Na tej dzierżawionej nie ma możliwości budowy czegokolwiek ze względu na małe rozmiary, czyli nawet w przypadku gdyby inwestor jej nie kupił w przyszłości (...)

 • Budynek gospodarczy a prawo budowlane25 Marca 2011

  § 3 pkt. 8 budynkiem gospodarczym jest budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych

 • Podatek od działki16 Marca 2010

  Kupiłem dom i budynek gospodarczy, na działce o powierzchni 0,95 a. Cała działka to 0,95 ara. Dostałem z Gminy podatek do zapłaty 1000 m kwadratowych. Czy Gmina powinna odliczyć od metrów (...)

 • Obiekt gospodarczy - pozwolenie na budowę14 Sierpnia 2007

  Mam działkę rekreacyjną, na której stoi domek letniskowy drewniany na podmurówce i podpiwniczenie pod częścią. Oczywiście była zgoda na budowę i to jest sprawa zamknięta. Chcę obok (...)

 • Informacja w sprawie podatku od nieruchomości21 Kwietnia 2008

  Gminy żąda jednak, abym wykazał do opodatkowania budynek gospodarczy, położony na działce... wykazany do opodatkowania przez poprzednich właścicieli. Czy mam wykazać w formularzu IN-1 (...)

 • Budowa wędzarni16 Lutego 2009

  konieczne będzie pozwolenie na budowę. budowa, pozwolenie na budowę, wędzarnia, zgłoszenie, starosta, organ administracji publicznej, decyzja, inwestycja, obiekt, budynek, definicja, grunt

 • Budowa komórki drewnianiej13 Grudnia 2005

  Zamierzam postawić na własnym terenie komórkę w zabudowie drewnianej, której powierzchnia użytkowa wynosi 20m2. Czy w takim przypadku muszę uzyskać wcześniej pozwolenie na budowę czy też (...)

 • Dopłaty uzupełniające dla rolników13 Kwietnia 2007

  , na których uprawiane są pasze przeznaczone do przetworzenia, z odniesieniem do wniosku o udzielenie jednorazowej pomocy, w którym działki te zostały zadeklarowane, zgodnie z art. 14 ust. 1

 • Dom letniskowy24 Czerwca 2004

  budynek położony na terenie wsi lub w rejonie przeznaczonym na cele rekreacyjne ludności, służący właścicielowi i jego bliskim do wypoczynku. Był to przepis ustawy Prawo lokalowe. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Komunalne mieszkanie

  Na podstawie umowy najmu zajmuję mieszkanie komunalne. Problem polega na tym, że kiedy je wynająłem był to budynek gospodarczy. Wyremontowałem go (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane