Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna24 Października 2006

  celowo używa pojęcia nieodpłatne świadczenie, albowiem zakres pojęciowy jest o wiele szerszy od pojęcia darowizny. Nieodpłatne świadczenie jest pojęciem na tyle ogólnym, że (...)

 • Karnet na basen jako upominek dla kontrahenta11 Września 2005

  wartości i znajduje zastosowanie jedynie wówczas, gdy wartość jednorazowego świadczenia nie przekracza 100 zł. Zważywszy, iż wartość karnetu przekracza tę wartość, nieodpłatne świadczenie (...)

 • Umowa użyczenia a podatek VAT6 Czerwca 2005

  jest faktura wewnętrzna i jak powinna ona wyglądać? Nieodpłatne użyczenie hali sportowej należy uznać za nieodpłatne świadczenie usług, które podlega opodatkowaniu podatkiem (...)

 • Faktura a umowa najmu14 Stycznia 2010

  zastrzeżenia, że świadczenie ma odebrać wierzyciel osobiście, pokwitowanie wydaje ten, kto za wierzyciela świadczenie przyjmuje (przyjął). Mimo że treść pokwitowania wynika już (...)

 • Odstępne za mieszkanie czynszowe24 Maja 2009

  której brak podstaw do uznania jej za nieważną.   najem, pośrednictwo, lokal, wynajmujący, najemca, bezpodstawne wzbogacenie, nienależne świadczenie

 • Odliczenie VAT - reprezentacja i reklama10 Sierpnia 2005

  przekraczających ten limit. VAT, podatek od towarów i usług, reprezentacja, reklama, prezenty, nieodpłatne, odliczenia, naliczony

 • Samochód wspólnika w spółce cywilnej7 Lutego 2007

  , sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług faktury dokumentujące sprzedaż paliw silnikowych benzynowych, oleju

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  , zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie. Fakt, iż lokal nadal jest używany, a faktury za czynsz nadal wystawiane daje postawy do (...)

 • Umowy powiązane18 Lutego 2005

  jednej z nich nie jest spełniane (brak płatności za faktury). Zapłata części zaległości powinna być obowiązkowo przyjęta przez wierzyciela (nie może on odmówić przyjęcia części (...)

 • Zaliczanie w koszty wydatków na podróże służbowe2 Listopada 2004

  podatku VAT, gdyż brak jest czynności podlegającej opodatkowaniu. W szczególności czynnością taką nie jest zwrot kosztów poniesionych przez polskiego podatnika za granicą. podróż służbowa, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane