Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo wyborcze do samorządu a zameldowanie6 Grudnia 2004

  , a nie miejsce zameldowania - czy to jest równoznaczne? Zgodnie z art. 5 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) (...)

 • Czynne prawo wyborcze do rady gminy1 Stycznia 2012

  Kto posiada czynne prawo wyborcze do rady gminy? Czynne prawo wyborcze do rady gminy uregulowane jest w art. 5 ust. 1 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów (...)

 • Wybór na radnego osoby skazanej16 Października 2006

  o mandat na kolejną kadencję? Zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, prawo wybieralności (bierne prawo (...)

 • Zatarcie skazania i odzyskanie prawa wyborczego8 Lipca 2010

  uprawomocnienia się wyroku). W takim wypadku bowiem następuje zatarcie skazania, tzn. uznaje się je za niebyłe, a więc osoba skazana odzyskuje bierne prawo wyborcze. radny, gmina, skazanie, (...)

 • Wybór radnego, który nie mieszka w danej gminie6 Stycznia 2012

  niespełniania przesłanki stałego zamieszkiwania na terenie danej gminy osobie takiej nie będzie przysługiwać bierne prawo wyborcze i jej mandat wygaśnie, co powinno zostać stwierdzone (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane