Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  Bezrobotny (niezatrudniony, nie prowadzący działalności, bez prawa do zasiłku) artysta sprzedaje sporadycznie swoje prace (kilka w miesiącu, kwoty mniejsze od 1000 zł). Czy artysta (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  ;W myśl art. 68 u.s.u.s. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się między innymi wymierzaniem i pobieraniem składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne oraz kwotę ulgi remontowo – modernizacyjnej. Pamiętać, jednak należy, że odliczeniu podlegają jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne, (...)

 • Ustanie ubezpieczenia a wyrejestrowanie z ZUS16 Marca 2007

  do danego świadczenia.  Ubezpieczenie zdrowotne Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uważa się za spełniony po zgłoszeniu osoby podlegającej temu obowiązkowi do Funduszu (...)

 • Alimenty od chorego3 Czerwca 2002

  . 85. 1 cytowanej ustawy Kwoty najniższej renty z tytułu niezdolności do pracy wynoszą: 1) 530,26 zł miesięcznie - dla osób całkowicie niezdolnych do pracy, 2) 407,88 zł miesięcznie - dla (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  może wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o udzielenie jej dodatkowego urlopu macierzyńskiego Na mocy art. 1821 § 5 k.p. pracownica uprawniona do dodatkowego urlopu macierzyńskiego może (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  opłacają również składki na ubezpieczenie zdrowotne. Poza tym ubezpieczeniem zdrowotnym objęte są dzieci do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego (do 6 roku życia), uczniowie (...)

 • Składki ZUS dla bezrobotnego a umowa o dzieło11 Maja 2010

  takiego statusu nie ma prawa do zasiłku. Poza tym zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, bezrobotny, który podjął zatrudnienie, (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne a zawieszeniu działalności27 Kwietnia 2009

  zawieszenia działalności gospodarczej. Gdzie powinna być zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego osoba, która nie płaci składek zdrowotnych po zawieszeniu działalności gospodarczej? Czy ubezpieczenie (...)

 • Zasady odliczania składki zdrowotnej4 Lutego 2005

  Rozpoczęłam działalność gospodarczą 1 grudnia 2004 r. Poprzednie 11 miesięcy byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna bez prawa do zasiłku. Urząd opłacał składkę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane