Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ciężarna pracująca na umowę zlecenia a zasiłek2 Marca 2009

  dzień nabycia prawa do zasiłku nie przekraczała 150 % przeciętnej stopy bezrobocia w kraju; 12 miesięcy - dla bezrobotnych:  zamieszkałych w okresie pobierania zasiłku na obszarze (...)

 • Działalność gospodarcza osoby mieszkającej w UK12 Maja 2008

  zysków ze źródeł położonych w Polsce będzie zaliczony na poczet podatku Zjednoczonego Królestwa obliczonego w stosunku do tych przychodów, dochodów (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  to uregulowanie. Zatem Pani dochody będą opodatkowane tylko w Anglii mimo posiadania bądź polskiego bądź brytyjskiego obywatelstwa i zamieszkiwania w Polsce. Podatnicy, którzy mają (...)

 • Opodatkowanie dochodów z Irlandii28 Maja 2006

  osiągnięty za granicą jest opodatkowany w Polsce także w przypadku, gdy podatnik nie uzyskuje żadnych przychodów (dochodów) w Polsce. Obowiązkiem podatnika, który pracuje (...)

 • Opodatkowanie dochodów z działalności w Niemczech14 Września 2006

  terytorium naszego kraju) podlegają podatnicy, którzy nie mają w Polsce miejsca zamieszkania. Jeżeli osoba fizyczna nie ma na terytorium RP miejsca zamieszkania, zobowiązana jest opodatkować (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  niedotyczących pracowników, iż jeżeli chodzi o pojęcie przyczyn niedotyczących pracownika , to w gospodarce funkcjonującej w oparciu o założenia zbliżone do wolnorynkowych w (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 2 i 8; 3) po okresie 180 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku (...)

 • Podatek z odsetek osoby prawnej nierezydenta3 Lutego 2010

  twierdzi wręcz przeciwnie, że przychody z tytułu odsetek XYZ Ltd. nie podlega opodatkowaniu w Polsce jako że XYZ Ltd. jest nierezydentem podatkowym w Polsce. Czy odsetki pochodzące (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych dla cudzoziemca24 Czerwca 2006

  studiuje i nie wykonuje pracy. Czy w takim przypadku może zarejestrować się w PUP i korzystać z przywilejów z tym związanych na równi z obywatelami polskimi i rezydentami? Czy obcokrajowiec, (...)

 • Firma angielska a remont1 Października 2007

  wykonywany w Polsce, jest on opodatkowany VAT w Polsce. A więc zagraniczna firma powinna oprócz rejestracji działalności w Polsce, zarejestrować również dla celów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Bezrobocie w Polsce

  Bezrobocie w październiku wyniosło 11,5%. Najwyższe bezrobocie utrzymuje się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. (...)

 • Czy ottrzymam alimenty po likwidacji funduszu

  Hi,mam problem,od kilku lat otrzymuje alimenty z funduszu alimentacyjnego w wys.450.zł,jestem studentką studiów dziennych,mam 21 lat,od przyszlego roku (...)

 • EURO 2012 już zapowiedziano zwolnienia

  sytuacja bezrobocia w polsce poprawiła się na chwile przed euro 2012. jednak nie ma się co łudzić to jedynie chwilowe poprawienie bytu nie których (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty i premia

  Alimenty na dziecko z pierwszego malżeństwa zostały mi podniesione o 100% na podstawie zeznania rocznego PIT z roku poprzedniego .Wcześniej otrzymywałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane