Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przechowywanie dokumentacji szkoleń BHP pracownika30 Września 2004

  powinno być potwierdzone przez pracownika na piśmie oraz odnotowane w aktach osobowych pracownika. Nie sposób pominąć jeszcze jednego aktu prawnego w opisanym przypadku. Chodzi o Rozporządzenie (...)

 • Czy lista obecności dla pracowników jest obowiązkowa?16 Sierpnia 2016

  Czy obowiązkowe jest prowadzenie w zakładzie pracy listy obecności podpisanej przez pracowników oprócz kart ewidencji czasu pracy? Czy PIP może poprosić o okazanie listy obecności

 • Prawidłowy zapis w liście obecności 29 Sierpnia 2011

  (nadgodziny).Jak prawidłowo powinno to zaznaczać się w liście obecności. W tym przypadku 14 znaczków W i co dalej?W jaki sposób prawidłowo oznaczać w liście obecności czas wolny pracownika (...)

 • Ochrona danych osobowych a lista obecności19 Sierpnia 2005

  obowiązek prowadzenia oddzielnych list obecności dla każdego pracownika. Udostępnienie jednemu pracownikowi listy z danymi pozostałych pracowników, mogłoby stanowić naruszenie (...)

 • Ewidencjonowanie czasu pracy6 Października 2005

  urządzeń technicznych. Można je dopiero wyprowadzić z innych zasad prawa pracy. Przykładem może być obowiązek ewidencjonowania czasu pracy odrębnie dla każdego pracownika. W związku z tym, (...)

 • Wyrok w sprawie karnej a wina rozkładu pożycia16 Grudnia 2005

  , ale całkowicie bezskutecznie. Prosiłem m.in. o mediacje w obecności psychologa, wysyłałem listy z propozycjami ratowania związku. Bez skutku. Tymczasem na dwa tygodnie przed żony odejściem, (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela - inwentaryzacja21 Czerwca 2007

  . Nastąpić to może tylko wówczas, gdy jego obecności w zakładzie wymagają okoliczności nie przewidziane w chwili rozpoczynania urlopu. Pracodawca jest obowiązany pokryć koszty poniesione przez pracownika (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie26 Stycznia 2004

  ) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy. Wynika z tego, iż regulamin pracy powinien określać (...)

 • Wybór recenzenta pracy doktorskiej a dane osobowe17 Czerwca 2006

  ma obowiązek przyjęcia funkcji, to osoba taka nie może się zasłaniać ustawą o ochronie danych osobowych i twierdzić, że doszło do naruszenia jej praw. Przetwarzanie bowiem jest niezbędne dla

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane