Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ulga za Internet18 Lutego 2008

  internetowej? Czy wpływ na opisaną sytuację ma fakt, że mama jest pełnomocnikiem mojego konta? Jak stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, (...)

 • Naliczenie VAT od upominków reklamowych18 Stycznia 2008

  podatkowym kwoty, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. kwoty 100 zł), jeżeli podatnik prowadzi ewidencję pozwalającą (...)

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna24 Października 2006

  usługi). Art. 21 ust. 1 pkt 68a zawiera poza tym wyjątki od zasady zwolnienia części świadczeń przyznawanych w ramach promocji i reklamy. Zwolnienie to nie ma zastosowania, (...)

 • Mobilny Internet oraz stałe łącze9 Lutego 2009

  Internet? Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawę obliczenia podatku, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. (...)

 • Rabat nagrodą w konkursie7 Sierpnia 2006

  . udzielonego rabatu) nie może przekroczyć 760 zł. Ponadto, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT, wolna od opodatkowania jest wartość nieodpłatnych świadczeń, (...)

 • Podatek od zachowku3 Stycznia 2009

  tytułem zachowku - z chwilą zaspokojenia roszczenia lub jego części. Na mocy art. 17a ust. 1 ustawy, podatnicy podatku są obowiązani złożyć, w terminie miesiąca od dnia powstania (...)

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny19 Kwietnia 2008

  jest wystarczające do rejestracji - w opisanej sytuacji potrzebny jest sam dowód rejestracyjny. Jak zakładany został on zatrzymany na podstawie art. 132 ust. 1 pkt 1a (...)

 • Zakup gruntu a koszt podatkowy28 Grudnia 2006

  przy sprzedaży gruntu, czy może w takim przypadku przepis ten nie ma zastosowania - a wówczas cena nabycia jest kosztem w momencie zakupu? W świetle art. 23 ust. 1 pkt 1 lit (...)

 • Nagroda w konkursie9 Kwietnia 2009

  cywilnoprawnym.Jeśli jednorazowa wartość nagrody przekroczy 100 zł, będzie obciążona 10-proc. podatkiem od nagrody na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Budowa przyłączy6 Grudnia 2005

  podstawie zgłoszenia(art. 30 ust. 1 pkt 1a w zw. z art. 29 ust. 1 pkt 20), albo bez zgłoszenia (art. 29a). Jednakże w tym drugim przypadku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • opodatkowanie usług medycznych

  witam, weszły w życie przepisy o opodatkowaniu różnych usług medycznych , czy wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania szpitala również jest (...)

 • Nagrywanie osób w okolicy stadionu łamie prawo.

  Zdaniem prawników nagrywanie osób w okolicy stadionu to nie element prewencji lecz łamie prawa osób, które w pobliżu obiektu sportowego znalazły (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

  Czy skreślenie z listy członków prowadzi bezpośrednio do eksmisji? Co z moim prawem własnościowym do mieszkania? Jakie są praktyczne skutki skreślenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane