Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dzień dywidendy19 Maja 2006

  Na podstawie art. 193 § 3 ksh dzień wypłaty dywidendy wyznacza się w ciągu dwóch miesięcy od dnia powzięcia uchwały, o której mowa w art. 191 § 1. Czy w związku z tym artykułem wspólnicy (...)

 • Podatek od nieruchomości9 Listopada 2005

  rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, w związku z art. 336 kc i ciąży na nim z tego tytułu obowiązek w podatku od nieruchomości. Nie można (...)

 • Zniesienie współwłasności przez podział20 Października 2005

  a nie art. 210 kodeksu cywilnego. Art. 211 kodesku cywilnego stanowi, że każdy ze współwłaścicieli może żądać, ażeby zniesienie współwłasności nastąpiło przez podział rzeczy (...)

 • Nieuprawnione podniesienie stawek czynszu25 Lipca 2005

  przedstawić Spółdzielni zarzut naruszenia przepisów: art. 4 §10 ustawy z 15.12.2000 o spółdzielniach dotyczącej zmiany wysokości opłat wraz z uzasadnieniem; art.10 §1 k.p.a. mówiący o (...)

 • Koszty uzyskania przychodu z najmu mieszkania25 Marca 2005

  ta właśnie okoliczność powinna być wykazana. Polisa, choć stanowi tutaj dowód o kluczowym znaczeniu, jest dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia (art. 809 k.c.), ale jej treść

 • Odszkodowanie za wynajem samochodu24 Maja 2004

  naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym (czynem niedozwolonym jest spowodowanie wypadku komunikacyjnego - art. 436 k.c.) ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby31 Marca 2004

  terminie określonym w powyższym przepisie. Podstawę prawną roszczenia odszkodowawczego stanowi art. 471 kc. w zw. z art. 300 kp. stosunek pracy, rozwiązanie, nieobecność, choroba

 • Proste przyjęcie spadku, a przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza.23 Lipca 2013

  Czym różni się proste przyjęcie spadku od przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza? Należy podkreślić, że w świetle art. 922 § 1 k.c. na spadek składają się zarówno prawa (...)

 • Zniesienie współwłasności9 Sierpnia 2012

  spłaty na rzecz drugiego współwłaściciela; 3)  sprzedaż nieruchomości i podział uzyskanej ceny. Pierwszeństwo ma podział fizyczny. Zgodnie z art. 211 k.c. każdy ze współwłaścicieli (...)

 • Dziedziczenie udziału; jak znieść współwłasność26 Lipca 2012

  . Art. 1035 k.c. nakazuje do działu spadku stosować odpowiednio przepisy o zniesieniu współwłasności. W pierwszej kolejności zatem spadkobiercy powinni się porozumieć między sobą co (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • art. 222 k.c.

  czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? nie gdyz mają charakter obiektywny CryHavoc


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane