Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kable energetyczne - ustanowienie służebności13 Grudnia 2007

  stała opłata regulowana prawnie. Zgodnie z przepisem art. 49 kc urządzenia służące do doprowadzania lub odprowadzania wody, pary, gazu, prądu elektrycznego oraz inne urządzenia podobne nie (...)

 • Służebność drogi koniecznej28 Listopada 2007

  najwięcej uwagi są służebności gruntowe, a wśród nich najbardziej rozpowszechniona jest służebność drogi koniecznej. W myśl art. 285 KC nieruchomość można obciążyć na rzecz właściciela (...)

 • Budowla sąsiada na cudzym terenie26 Października 2007

  sąsiada roszczenia o wykup tej części gruntu na podstawie art. 231 kc. budowla, budynek sąsiada, grunt, nieruchomość, roszczenie windykacyjne, własność, grunt

 • Objęcie udziałów w sp. z o.o. w zamian za aport13 Września 2007

  hipoteka. Czy Spółka X może objąć 100 % udziałów wyceniając aport w postaci nieruchomości na kwotę 200 000,- zł i na podstawie art. 523 kc na nowa Spółkę Y przejdą zobowiązania z tytułu (...)

 • Zmiana zarządcy we współwłasności25 Lipca 2007

  tę umowę można wypowiedzieć. Nie oznacza to jednak, że jej wypowiedzenie jest niemożliwe. W tej sytuacji w braku porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami, należałoby powołać się na art. (...)

 • Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej26 Lipca 2007

  roszczeń związanych z zadłużeniem na karcie. Oznacza to, że zastosowanie znajdą tutaj przepisy ogólne kodeksu cywilnego o przedawnieniu. Zgodnie z art. 118 kc termin przedawnienia wynosi lat (...)

 • Zbycie udziału we własności nieruchomości10 Lipca 2007

  zgody pozostałych współwłaścicieli. Współwłaściciel nie ma prawa pierwokupu w stosunku do przedmiotu współwłasności, chyba że przedmiotem współwłasności jest nieruchomość rolna. Wmyśl art. (...)

 • Opłata za przejazd przez działkę sąsiada19 Kwietnia 2007

  , ponieważ służebność gruntową ustanawia się na żądanie właściciela nieruchomości (art. 145 kc). Ani notariusz ani poprzedni właściciel nie są uprawnieni do jej ustanawiania. Natomiast (...)

 • Przedłużenie użytkowania wieczystego17 Kwietnia 2007

  . Użytkowanie wieczyste jest uregulowane przepisami kodeksu cywilnego i ustawą o gospodarce nieruchomościami. Art. 232 kc stanowi, iż grunty stanowiące własność Skarbu Państwa a położone (...)

 • Zabezpieczenie i spis inwentarza spadku26 Marca 2007

  czy mogą one złożyć wniosek o ustalenie masy spadkowej, kiedy sąd ustalił już spadkobierców? W przedstawionej sytuacji należałoby złożyć do sądu wniosek o zabezpieczenie spadku. Zgodnie z art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane