Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zarachowanie na odsetki9 Marca 2009

  określił tytuły wpłat w przelewach, a wierzyciel zafakturował je w odpowiedni sposób? Zgodnie z art. 451 kc - dłużnik mający względem tego samego wierzyciela kilka długów tego (...)

 • Jak uniemożliwić umieszczenie w KRD10 Lutego 2009

  przepis art. 450 k.c., wierzyciel nie może odmówić przyjęcia świadczenia częściowego, chociażby cała wierzytelność była już wymagalna, chyba że przyjęcie takiego świadczenia (...)

 • Zachowek od darowizny2 Lutego 2009

  . Zgodnie z art. 1000 kc, jeżeli uprawniony nie może otrzymać od spadkobiercy należnego mu zachowku, może on żądać od osoby, która otrzymała od spadkodawcy darowiznę doliczoną do (...)

 • Sporty walki a szkoda na osobie20 Stycznia 2009

  wypadku uszkodzenia ciała innej osoby w trakcie treningu? Ewentualna odpowiedzialność za szkody na osobie może tu wynikać z przepisów kodeksu cywilnego o czynach niedozwolonych (art. 415 k.c. (...)

 • Cesja umowy na telefony komórkowe 8 Stycznia 2009

  operatora? (operator w takim przypadku pobiera sporą opłatę). W niniejszym przypadku zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego o zmianie dłużnika. Jak wynika z przepisu art. 519 (...)

 • Odwołanie darowizny17 Grudnia 2008

  skorzystać, dotyczy on niedostatku darczyńcy. Jak wskazuje przepis art. 897 kc jeżeli po wykonaniu darowizny darczyńca popadnie w niedostatek, obdarowany ma obowiązek, w granicach istniejącego (...)

 • Umowa najmu z datą pewną29 Października 2008

  czynności prawnej.Na końcu zwrócić także należy uwagę na przepisy o najmie. Wspominają one o dacie pewnej tylko w jednym artykule. Jest to mianowicie art. 678 k.c.: § 1. W (...)

 • Odpowiedzialność materialna zleceniobiorcy29 Maja 2008

  ;starannego działania a przyjmujący zlecenie zobowiązany jest do zachowania należytej staranności przy podejmowaniu czynności dla zleceniodawcy. Jak wskazuje przepis art. 472 kc jeżeli ze szczególnego

 • Przedawnienie roszczeń i ich egzekucji 20 Maja 2008

  przedłużenie okresu przedawnienia? Przepis art. 118 kc dotyczący przedawnienia był nowelizowany raz - 1 października 1990 r. Poniżej wskazujemy jego ówczesne brzmienie (tj. sprzed noweli):W (...)

 • Służebność mediów2 Kwietnia 2008

  istnieje możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o ustanowienie takiej służebności. Jak wskazuje doktryna prawa, można w tym przypadku bowiem stosować odpowiednio ogólny przepis art. 145 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane