Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wygaśnięcie służebności a wpis w KW12 Grudnia 2006

  wykreślenia i ile to będzie kosztowało w sądzie? W pytaniu wskazuje Pan, że służebność nie jest wykonywana już od kilkudziesięciu lat. Zgodnie z art. 293 kc, służebność gruntowa, z (...)

 • Termin do zapłaty zachowku6 Grudnia 2006

  roszczenia o zachowek należy zatem określić na podstawie ogólnego terminu z art. 455 kc, według którego dłużnik jest zobowiązany spełnić świadczenie w terminie wynikającym z właściwości (...)

 • Wystawienie gwarancji przez osobę prywatną6 Listopada 2006

  należy raczej za umowną modyfikację rękojmi. Istotne w tym stanie faktycznym jest również to, że art. 579 KC daje kupującemu możliwość wykonania uprawnień z rękojmi za wady fizyczne rzeczy (...)

 • Rodzaje umów agencyjnych18 Lipca 2006

  Zgodnie z art. 758 k.c. agent może zawierać umowy z klientami na rzecz dającego zlecenie i/lub w imieniu dającego zlecenie. Jakie skutki prawne dla agenta wywołuje zawarcie z klientem umowy na (...)

 • Rekompensata od operatora telefonii komórkowej3 Lipca 2006

  stosować przepisy kodeksu cywilnego. Zastosowanie będzie miał przede wszystkim przepis art. 471 kc, który stanowi, iż dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania (...)

 • Zrzeczenie się dywidendy2 Czerwca 2006

  wspólników może natomiast zrzec się owego roszczenia. W tym celu zawiera ze spółką umowę o zwolnieniu z długu. Spółka jako dłużnik musi przyjąć zwolnienie (tego wymaga art. 508 kc). (...)

 • Sposób liczenia terminów w prawie cywilnym17 Maja 2006

  liczenia terminów. Zgodnie z art. 110 kc, sposoby te stosuje się jedynie, gdy ustawa, orzeczenie sądu lub decyzja innego organu państwowego albo czynność prawna oznacza termin nie określając (...)

 • Niewykonanie obowiązków gwaranta10 Maja 2006

  . Niewywiązanie się z obowiązków gwaranta powoduje możliwość dochodzenia na drodze sądowej swoich roszczeń przez uprawnionego z tytułu niewykonania lub niewłaściwego wykonania zobowiązania (art. (...)

 • Strony postępowania karnego21 Lutego 2006

  postępowania. Można odmówić wypłaty takiego odszkodowania i w razie procesu sądowego powołać się na przyczynienie się poszkodowanego do powstania lub zwiększenia szkody (art. 362 kc) poprzez (...)

 • Skarga pauliańska a dalsze zbycie przedmiotu17 Lutego 2006

  (także pomiędzy dłużnikiem a osobą trzecią) jest skuteczna. Orzeczenie ma ten skutek, zgodnie z art. 532 kc, że wierzyciel, względem którego czynność prawna dłużnika została uznana za (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane