Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podstawy orzeczenia wyroku w zawieszeniu7 Grudnia 2004

  Czy artykuły Kodeksu Karnego, których dolna granica kary wynosi 2 lata pozbawienia wolności niejako automatycznie wykluczają z możliwości uzyskania wyroku w zawieszeniu (w związku z art. (...)

 • Pozycja syndyka w postępowaniu upadłościowym2 Grudnia 2004

  Jestem oskarżony z art. 296 par. 1 KK. Proces ma rozpocząć się w niedalekiej przyszłości. Poszkodowany w tej sprawie (firma, w której byłem członkiem Zarządu) jest obecnie w upadłości. (...)

 • Wykorzystanie weksla do zawłaszczenia mienia30 Stycznia 2004

  jej mieniem. Dlatego też czyn taki należy kwalifikować jako przestępstwo z art. 284 par. 1 kodeksu karnego, zgodnie z którym, kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo (...)

 • Znamiona przestępstwa oszustwa7 Kwietnia 2003

  przestepstwo z art. 286 par. 1 kodeksu karnego. Przepis ten penalizuje zachowanie polegające na doprowadzeniu innych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (impulsy telefoniczne) (...)

 • Zagrożenie karą za przemyt celny27 Grudnia 2011

  Jaką karą zagrożone jest przestępstwo skarbowe przemytu celnego? Przepis art. 86 Kodeksu karnego skarbowego stanowi, że przemyt celny (rozumiany jako niedopełnienie obowiązku celnego (...)

 • Ryczałt opóźniony30 Listopada 2009

  Internecie tzw. kalkulatorów odsetkowych. Jeśli podatnik uiści zbyt małą kwotę organ podatkowy wezwie go do zapłaty brakującej kwoty.Ponadto zgodnie z art. 57 § 1 Kodeksu karnego (...)

 • Usługi sprzedawane on-line a drukarka fiskalna12 Maja 2008

  paragonu, co przy sprzedaży na odległość może być zrealizowane tylko przez jego wysłanie (i to najlepiej listem poleconym, aby mieć potwierdzenie nadania). Jak stanowi art. 62 § 4 Kodeksu (...)

 • Brak faktury za usługę5 Maja 2008

  § 1 Kodeksu karnego skarbowego, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku za wykonanie świadczenia, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania, podlega (...)

 • Kontrahent odmawia wystawienia faktury VAT17 Października 2007

  kontrahenta, i jak to sprawnie dokonać? Zgodnie z art. 62 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku za wykonanie świadczenia, wystawia (...)

 • Podleganie podatkowi od otrzymanej darowizny7 Czerwca 2006

  podatkowemu od otrzymanej darowizny. Zgodnie zaś z art. 54 Kodeksu karnego skarbowego, podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane