Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Koszty w procesie6 Sierpnia 2007

  których zalicza się koszty sądowe (opłaty i wydatki) oraz koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw, bądź celowej obrony przez stronę (art. 98 par. 1 k.p.c.). (...)

 • prawa wierzyciela alimentacyjnego20 Marca 2012

  z art. 1081 § 1 k.p.c. dotyczy egzekucji z nieruchomości to należy uznać, iż dotyczy to wyłącznie wszystkich przepisów zawartych w dziale IV. tytułu II. Księgi Trzeciej (...)

 • Zajęcie udziałów w spółce z o.o.29 Marca 2005

  W jednej z porad dotyczących zajęcia komorniczego udziałów w sp. z o.o. przeczytałem stwierdzenie, że art 887 par. 1 kpc stanowi, iż z mocy samego zajęcia wierzyciel może wykonywać (...)

 • Skutki zajęcia w egzekucji17 Maja 2005

  uprawniony jest komornik, winno ono zawierać regułę, o której wspomniano wyżej i o której mowa w art. 887 par. 1 kpc: wierzyciel wstępuje z mocy prawa we wszelkie prawa i roszczenia (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe substytucyjne20 Września 2006

  rodzicem w rozumieniu art. 87 par. 1 kpc. Nie jest natomiast wykluczone, że będzie Pan mógł się stać pełnomocnikiem bezpośrednio Kingi S., a to z uwagi na treść art. (...)

 • Możliwe sposoby sprzedaży zajętej przez komornika rzeczy ruchomej18 Marca 2011

  , komornik sprzedaje w drodze licytacji publicznej (art. 867 par. 1 k.p.c.). możliwe, sposoby, sprzedaży, rzeczy, komornik

 • Prawa komornika sądowego do informacji o dłużniku15 Września 2008

  postępowania cywilnego. Komentarz. Część trzecia. Postępowanie egzekucyjne, Warszawa 2007, komentarz do art. 761 k.p.c., publ. LexPolonica).Nadto, zgodnie z art. 762. par1 (...)

 • Właściwość sądu w sprawie o odszkodowanie22 Lipca 2005

  odszkodowawcze z tytułu czynu niedozwolonego ma taki charakter, a jego wysokość uzasadnia właściwość tego sądu. Co do właściwości miejscowej to zgodnie z art.27 par 1 kpc (...)

 • Zwrot kosztów nieprofesjonalnego pełnomocnika10 Grudnia 2007

  strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony, zwane łącznie kosztami procesu (art. 98 par. (...)

 • Wymogi formalne pism procesowych9 Maja 2002

  , a w miarę potrzeby uzasadniających również właściwość sądu (art. 187par. 1 kpc.), a ponadto winien spełniać wymogi pisma procesowego, tj. zawierać: oznaczenie sądu, do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie świadek ma prawa ?

  Mam być świadkiem w procesie mamy i jej męża.Mogę odmówić składania zeznań to wiem,ale czy mogę to zrobić przez sprawą czy muszę koniecznie (...)

 • INTRUM JUSTTITIA

  Witam Czy można złożyć pozew o odszkodowanie od firmy windykacyjnej Intrum Justtitia za próbę wyłudzenia nie istniejącego zadłużenia z 2000 r> (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane