Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  w art. 23. Podobne uregulowania zawiera odpowiednio art. 15 ust. 1 i art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Odstąpienie od umowy najmu może (...)

 • Samochody w działalności ryczałtowca20 Kwietnia 2006

  . 22d ust. 1 ustawy o podatku dochodowym, z wyłączeniem składników, których wartość początkowa, ustalona zgodnie z art. 22g ustawy o podatku (...)

 • Ustalenie wartości amortyzowanego lokalu3 Listopada 2004

  ?  Zasady ustalania wartości początkowej środków trwałych regulują przepisy art. 22g ust. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z zasadą wyrażoną (...)

 • Podatek od majątku spółki cywilnej7 Marca 2007

  zryczałtowanego podatku od dochodu z remanentu likwidacyjnego (art. 44 ust. 4ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Remanent sporządzony na dzień wystąpienia (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  oświadczenia o wyborze tego sposobu opodatkowania. Z art. 9a ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika, że dochody osiągane przez podatników (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  roku, po ustaleniu limitu przychodów w roku? Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004, nr 54 poz. 535 ze zm.) (...)

 • Umowa najmu w spółce cywilnej23 Listopada 2006

  . jednak art. 23 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). jeśli wykaże się ścisły związek przyczynowo-skutkowy między nakładami na lokal (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  jej likwidacji). Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do przychodów z działalności gospodarczej zaliczane są również przychody (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  na późniejszy zakup nowego mieszkania, nie zaistnieje konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Przy czym zgodnie z art. 21 ust. 2a ustawy o PIT przepis (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  . Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne są od podatku dochodowego od osób fizycznych przychody uzyskane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

  Witam, Nie prowadzę działalności gospodarczej, uruchamiam niedługo pewien serwis internetowy, w którym chciałbym udostępniać miejsce reklamowe. (...)

 • Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

  Firma jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Członek Zarządu jest związany z firmą kontraktem menadżerskim. Jakie plusy (lub minusy) (...)

 • Komitet rodzicielski

  Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi na jakiej podstawie Rada Rodziców może ustalać składki na tzw.Komitet rodzicielski i jak wygląda sprawa obowiązkowości (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane