Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  art.51 kkw w zw. z art.206 par.2 kkw. ? Zgodnie z kodeksem karnym wykonawczym, w postępowaniu wykonawczym w kwestiach nie uregulowanych w tym kodeksie stosuje się odpowiednio (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  , a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.  Uznanie środka karnego za wykonany nie jest możliwe, jeżeli orzeczono go na podstawie art. 41 § 1a, art. (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne27 Listopada 2008

  zastosowanie znajdzie art. 222 par. 1 czy par. 2 kc? A może istnieje jeszcze inny sposób na ustalenie rzeczywistego przebiegu granicy i zapobieżenie sprzedaży części działki? Powództwo (...)

 • Właściwość sądu17 Kwietnia 2009

  postanowień szczególnych dotyczących właściwości sądu mającego wydać orzeczenie w tej sprawie. Zatem zastosowanie znajdzie tu art. 3 par. 1 kkw, zgodnie z którym sąd, (...)

 • Zarządzenie wykonania kary - termin na odwołanie19 Września 2007

  zarządzenia? Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności, którą uprzednio sąd warunkowo zawiesił, przybiera - wbrew dosłownemu brzmieniu - formę postanowienia (art. 18 § 1 kkw), (...)

 • Uchylenie postanowienia na podstawie art. 24 kkw7 Kwietnia 2009

  szkody, może być podstawą do uchylenia na podstawie art. 24 kkw tego zarządzenia, a jeżeli tak czy jest to dla sądu obligatoryjne? Zgodnie z art. 24 kkw jeżeli ujawnią się nowe (...)

 • Skutki wyłączenia sędziów3 Marca 2009

  sprawa została zarejestrowana i otrzymała syg. akt, pokrzywdzony - na podstawie art. 315 par. 1 k.p.k. - złożył wniosek potwierdzony dowodami - dokumentami, aby sąd rejonowy - na podstawie art. (...)

 • Właściwość miejscowa sądu10 Października 2013

  miejscu zamieszkania, czy ten który wydał wyrok? Z art. 3 par. 1 kkw wynika, że sąd, który wydał orzeczenie w pierwszej instancji, jest właściwy również w postępowaniu (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  znaczenie dla określenia momentu odwołania członka zarządu z pełnionej przez niego funkcji mają przepisy art. 202 i 203 kodesku spółek handlowych. Zgodnie bowiem z art. 202 par. 4 ksh (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  zagrożenia, być może zorganizować badania pracowników pracujących w przedmiotowym systemie pracy. Odpowiadając na ostatnie pytanie należy wskazać, że zgodnie z par. 9 par. 1 k.p. ilekroć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • CZY ZA NIE ZAPŁACENIE GRZYWNY I KOSZTOW MOGE ISC SIEDZIEC?

  CZY ZA NIE ZAPŁACENIE GRZYWNY I KOSZTÓW NAŁOZONYCH PRZEZ SĄD MOGE ISC SIEDZIEC? CZY MAM OBOWIAZEK GLOSIC ZMIANE MIEJSCA ZAMIESZKANIA W SADZIE JESLI (...)

 • Pismo z Sądu Pomocy

  Witam mam pewien problem zostałem 2 skazany wyrokami z art 158 par 1 1 wyrok zostal ogloszony 6 pażdziernika 2011 , 6 mies na 3 lata 2 wyrok zostal (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane