Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do zachowku9 Lutego 2009

  od dnia otwarcua spadku (tak. E.Skowrońska-Bocian, komentarz do art. 1007 k.c. [w:] E. Skowrońska-Bocian, Komentarz do Kodeksu cywilnego, Warszawa 2007, publ. LexPolonica; M. Pazdan, (...)

 • Roszczenia między spadkobiercami5 Kwietnia 2012

  KC. W myśl art. 201 KC do dokonywania czynności zwykłego zarządu potrzebna jest zgoda większości współwłaścicieli, przy czym większość współwłaścicieli oblicza (...)

 • Zdolność sądowa i procesowa25 Marca 2008

  ). Gwoli wyjaśnienia należy wskazać, iż: pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności (art. 11 k.c.), pełnoletnim jest zaś ten, kto ukończył (...)

 • Zwłoka a opóźnienie5 Grudnia 2007

  , Odpowiedzialność dłużnika ..., s. 109); inne przewidziane przez przepisy szczególne por. art. 561 § 1, art. 610, 635 kc (Komentarz do art. 476 k.c. (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia1 Sierpnia 2012

  wypowiadającej umowę (art. 746 § 1 in fine i § 2 in fine KC). Ponieważ przepisy art. 746 KC nie wskazują terminów wypowiedzenia, wypowiedzenie zlecenia następuje (...)

 • Zabezpieczenie pierwszeństwa zakupu nieruchomości14 Maja 2010

  prawa własności konieczne będzie zawarcie dodatkowej umowy bezwarunkowo przenoszącej własność zawartej także w formie aktu notarialnego – art. 157 § 2 w zw. z art. 158 k.c. Gdyby (...)

 • Zabezpieczenie małżonka w testamencie26 Października 2008

  Pana przypadku polecenie najprawdopodobniej zostałoby wydane więcej, niż jednemu spadkobiercy. W nauce prawa wskazuje się, że w takich sytuacjach należy stosować dotyczący zapisu art. 971 k.c., (...)

 • Zlecenie zadania innemu podwykonawcy31 Sierpnia 2010

  . Nieterminowe wykonywanie dokumentacji nie może być w świetle powyższego uznane za niewykonanie zobowiązania, a co za tym idzie art. 480 kc nie znajdzie zastosowania (nie stosuje się go do nienależytego (...)

 • Zbycie nieruchomości spółki przez prokurenta 2 Lipca 2008

  rzeczowym (tak S. Rudnicki, Dmowski, Rudnicki, Komentarz do KC. Księga pierwsza. Część ogólna, Warszawa 2004, s. 423).Do dokonania w imieniu przedsiębiorcy czynności, o których (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  złożenie oświadczenia w odpowiedniej treści i formie,o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub o zapłatę sumy na cel społeczny (zob. art. 448 k.c.),o naprawienie szkody na zasadach ogólnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane