Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  z kolei wskazać na definicję importu towarów, który na mocy przepisów art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Zgodnie (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  a Podatnikiem.         Zgodnie z art. 22 ust. 3 ustawy o VAT w przypadku, o którym mowa w ust. 2 tego artykułu, dostawę towarów, (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  dopuszczalna jest w sytuacji, gdy podatnik posiada zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT. (...)

 • Rozliczenia podatkowe w likwidowanej spółce jawnej14 Listopada 2007

  cena nabycia towarów, a gdy cena nabycia nie istnieje - koszt wytworzenia (art. 29 ust. 10 ustawy o VAT). Podatek od towarów objętych spisem z natury wykazujemy w części (...)

 • Zwrot podatku a usługi świadczone za granicą2 Sierpnia 2005

  W deklaracji VAT-7 za maj 2005r + wniosek (pismo) do US wystąpiliśmy o zwrot VAT w kwocie 184 zł (różnica VAT naliczony-VAT należny) na podstawie art. 87 ust (...)

 • Umowa barterowa a obowiązek wystawiania faktur10 Lutego 2006

  wydania towaru lub wykonania usługi.  Według natomiast art. 19 ust. 13 pkt 4 nowej ustawy oraz art. 6 ust. 8b. pkt 4 starej ustawy (...)

 • Faktura VAT marża - zasady ewidencjonowania13 Marca 2007

  tylko i wyłącznie wartość marży stanowiącą podstawę do naliczenia podatku VAT od tej czynności?”. W przedstawionej sprawie Naczelnik US postanowił: „Zgodnie z art. 120 ust. (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT30 Czerwca 2008

  widnieje zapis, iż usługa ściągania długu oraz factoringu jest zwolniona z podatku VAT. Jaka powinna być prawidłowa stawka podatku VAT oraz symbol PKWiU? Zgodnie z art. 43 ust. (...)

 • Zwrot nadwyżki podatku VAT przy stawce 0%10 Maja 2006

  eksportu towaru ma prawo do wnioskowania o zwrot nadwyżki podatku VAT na podstawie art. 87 ust. 5 ustawy o podatku VAT, który stanowi, że: na umotywowany (...)

 • VAT od sprzedaży opon używanych20 Września 2007

  , wedle art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT, przez towary używane rozumie się ruchome dobra materialne nadające się do dalszego użytku w ich aktualnym stanie lub (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak (...)

 • Podatek VAT w przypadku samochodu z USA2 Czerwca 2008

  Państwa, gdzie te stawki są wyższe.Należy jednak zauważyć, iż zgodnie z definicją zawartą w art. 9 ust. 1 ustawy o VAT przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu11 Grudnia 2006

  , art. 14 ust. 2 pkt 1 lit. a i b oraz art. 24 ust. 2 ustawy o PIT). W zasadzie sprzedaż samochodu używanego wcześniej przez przedsiębiorcę nie będzie podlegała (...)

 • Samochód wspólnika w spółce cywilnej7 Lutego 2007

  całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, jeżeli spełniają wymagania określone w art. 86 ust. 4 ustawy o VAT, co stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT5 Czerwca 2006

  zarejestrowany jako podatnik VAT UE zgodnie z art. 97. Wspomniany art. 97 ust. 1 stanowi, że podatnicy, podlegający obowiązkowi zarejestrowania jako podatnicy VAT czynni, są (...)

 • Opodatkowanie VAT towaru po spółce jawnej13 Stycznia 2006

  prawnej (np. spółki jawnej). Przepis ten stosuje się do towarów, w stosunku do których przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (art. 14 ust. (...)

 • Odliczenie VAT - reprezentacja i reklama10 Sierpnia 2005

  interpretację, przyjmując w swoim stanowisku dopuszczalność odliczenia VAT. Opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają, co do zasady, czynności wymienione w art. 5 ust 1 (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  opłaty za wydanie prawa jazdy lub pozwolenia oraz opłaty ewidencyjnej, c) fotografii, o której mowa w § 5 ust. 1 pkt 3, (wyraźna, aktualna i kolorowa fotografia, lewy (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%1 Czerwca 2006

  zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego w zgłoszeniu rejestracyjnym, o którym mowa w art. 96, o zamiarze rozpoczęcia wykonywania tych czynności. Na podstawie art. 97 ust. (...)

 • Przekazanie przewłaszczonego majątku24 Stycznia 2012

  zastrzeżeniem ust. 2c; przy określaniu wysokości przychodów przepisy ust. 1 i art. 19 stosuje się odpowiednio.Zgodnie z art. 14 ust. 2c ustawy o podatku (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT13 Grudnia 2007

  inne przepisy ustawy o VAT nie przewidują konieczności dokonania korekt odliczonego VAT w przypadku skorzystania przez podatnika ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT5 Czerwca 2006

  . o sygnaturze FSK 733/04. W uzasadnieniu wyroku mowa jest o tym, że przewidziane w art. 25 ust. 3 ustawy o VAT wyłączenie obniżenia kwoty ma zastosowanie tylko (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT23 Września 2005

  spełniają wymagania określone w art. 86 ust. 4 ustawy o VAT, co stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację (...)

 • Zwrot VAT przy braku sprzedaży5 Października 2008

  ? W jakiej formie? Jeżeli podatnik w okresie rozliczeniowym (wskazanym w art. 86 ust. 10, 11, 12, 16 lub 18 ustawy o VAT) nie wykonał czynności opodatkowanych, kwotę (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  przypadku sprzedaży lub przeniesienia prawa własności w inny sposób, wynajmu, użyczenia, wydzierżawienia lub innego odstąpienia rzeczy, o których mowa w ust. 1, dokonanych przed (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane