Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawa dziecka do mieszkania lokatorskiego28 Marca 2012

  umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego, a które to roszczenia zgodnie z art.15 ust. 2 u.s.m. przysługują małżonkowi, dzieciom i innym osobom (...)

 • Likwidacja inwestycji9 Grudnia 2010

  protokół likwidacji inwestycji (nieopłacalność w sensie ekonomicznym) i zgodnie z art.22 ust.5e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zarachować w koszty inwestycję w dacie jej likwidacji. (...)

 • Oświadczenie w sprawie przeznaczenia przychodu29 Października 2007

  Skarbowego o złożenie wyjaśnień w związku ze złożonym przez moją byłą żonę oświadczeniem w sprawie przeznaczenia przychodu ze sprzedaży nieruchomości na cele określone w art.21 ust. (...)

 • Odszkodowanie za prawa autorskie29 Października 2006

  ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw, z wyjątkiem odszkodowań wynikających z zawartych umów lub ugód. Stosownie natomiast do treści art.21 ust. 1 pkt 3b ustawy, (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy14 Października 2006

  , to zgodnie z art. ust. 1 pkt 2 podatek rolny wynosi od 1 ha gruntów - równowartość pieniężną 5 q żyta. Równowartość pieniężną żyta oblicza się według średniej ceny skupu żyta za (...)

 • Gospodarstwo rolne.6 Grudnia 2013

  dla gruntów gospodarstw rolnych (zgodnie z art.4 ust.1 w.w. ustawy)? W myśl art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Tekst jedn. Dz. U. 2006 r. Nr 136 poz. 969 ze zm., (...)

 • Udostępnianie informacji KRUS16 Grudnia 2009

  przez daną osobę. Stosownie bowiem do art.3 ust.3 ustawy o podatku rolnym dzierżawca jest m.in. wtedy podatnikiem podatku rolnego gdy wydzierżawił grunty gospodarstwa rolnego w zamian za emeryturę (...)

 • Odroczenie lub rozłożenie na raty zwrotu nienależnie pobranych świadczeń z Funduszu Pracy23 Kwietnia 2012

  W jakich przypadkach można odroczyć lub rozłożyć na raty obowiązek zwrotu nienależnie pobranych świadczeń z Funduszu Pracy? Na mocy art.76 ust 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach (...)

 • Wykorzystanie domeny24 Listopada 2009

  ), zagrażające lub naruszające interes innego przedsiębiorcy lub klienta (koszty finansowania reklam, tj samego portalu). Czynem nieuczciwej konkurencji w ramach reklamy jest wg art.16 ust.1 pkt (...)

 • Mała koncesja a projekt zagospodarowania złoża20 Listopada 2007

  Posiadam dokumentacje geologiczną dokumentującą złoże piasku. Zamierzam starać się o uzyskanie "małej koncesji" (Prawo geologiczne i górnicze art.16 ust.2a.). Czy do wniosku o uzyskanie koncesji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • prawo konsumenckie art.114 ust.1

  o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się (...)

 • Uwłaszczenie ziemi art.1ust.2ustawy z 26.10.1971 Dz.U.27.poz.250 z pózn.zm.

  Pytanie: Spadek po Ojcu był zrobiony w roku 1951. Zostało wydane Postanowienie Prawomocne. Spadek dziedziczą: Zona Ojca, Syn i córka. Syn uwłaściył (...)

 • Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

  Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni, założona jest księga wieczysta, opłacam grunt (mieszkanie jest wyodrębnione). Pomimo tego spółdzielnia (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • Fundusz remontowy

  Czy można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy? Jaka jest na to podstawa prawna? Jestem "tylko" lokatorem, nie mam mieszkania "własnościowego". (Megi) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane