Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jawność i rękojmia wiary publicznej KW13 Marca 2007

  nieruchomości. Z taka sytuacją nie mamy do czynienia w obecnej sytuacji gdyż, w księdze była wpisana wzmianka o wniosku męża, która zgodnie z art. 8 ustawy wyłącza rękojmię wiary publicznej ksiąg (...)

 • Wykazanie następstwa prawnego a wpis w KW3 Czerwca 2004

  . Art.31.2 stanowi : "Wpis potrzebny do usunięcia niezgodności między treścią księgi wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym może nastąpić, gdy niezgodność będzie wykazana orzeczeniem sądu (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  mających prawo do emerytury na warunkach określonych w art. 32, 33, 39, 40, 46, 50, 50a i 50e, 184 oraz w art. 88 ustawy, o której mowa w art. 150, zostaną ustanowione emerytury pomostowe. 2a

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  umowy, a jedynie do miarkowania jej wysokości na podstawie art. 484 § 2 k.c Art. 484. § 1. W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kara umowna należy się wierzycielowi (...)

 • Gdzie uzyskać numer księgi wieczystej25 Marca 2010

  Potrzebuję numer KW pewnej nieruchomości. W sądzie nie udzielają informacji o nr KW po podaniu adresu nieruchomości. W UM informują o numerach KW, ale z wyłączeniem nieruchomości zarządzanych (...)

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  możliwości przywrócenia terminu do złożenia odwołania stanowi art. 265 k.p.: Art. 265. § 1. Jeżeli pracownik nie dokonał - bez swojej winy - w terminie czynności, o których (...)

 • Zawartość księgi wieczystej13 Grudnia 2004

  KW. Jest ona uszczegółowiona w dalszych przepisach ustawy o księgach wieczystych i hipotece w ten sposób, że każdy może przeglądać akta KW w obecności pracownika sądu, natomiast akta KW (...)

 • Jazda na oleju opałowym 27 Października 2010

  § 1 kks jest popełnione dopiero w momencie użycia zamienionego wyrobu akcyzowego, tj. z chwilą wlania takiego oleju do baku pojazdu i jeżdżenia na nim. W odniesieniu do czynu opisanego w art. 52b kw

 • Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni18 Lipca 2012

  k.k. czy też wykroczenie określone w art. 124 § 1 k.w. W przypadku zniszczenia mienia najemcy mogą też ponieść odpowiedzialność odszkodowawczą za delikt - zgodnie z art. 415 k.c. (...)

 • Hipoteka na budynku spółdzielni a zakup mieszkania5 Sierpnia 2010

  sfinansować kredytem hipotecznym, bank w którym będę brał kredyt również będzie potrzebował potwierdzenia że hipoteka znajdująca się na KW gruntu nie zostanie przepisana na nową KW zakładaną (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zły Policjant

  Witam. Piszę w następującej sprawie. Syn mojej sąsiadki, wczoraj oznajmił jej że, zostaje policjantem. Sąsiadka jest z tego zadowolona jednak ja (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

  Chcę kupić mieszkanie spółdzieczo -własnościowe w budynku z lat 70. Właściciele nie założyli KW wiedząc, ze będą je sprzedawać (chodziło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane