Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Firma wprowadzająca w błąd uczestników obrotu gospodarczego13 Września 2011

  doktryny i orzecznictwa narosłego na gruncie stosowania tej ustawy. Zwłaszcza chodzi tutaj o art. 5 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji , który w powszechnej (...)

 • Ryczałt od przychodów menedżera-cudzoziemca22 Lutego 2006

  z działalności określonej w art. 13 pkt 9 ustawy (tj. m.in. z kontraktów menedżerskich lub umów o podobnym charakterze) uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez osoby, (...)

 • Zakup usług medycznych a koszty5 Stycznia 2006

  mną w oparciu o umowę o dzieło? Jeżeli mogę wykupić taki abonament dla programisty, to czy mogę wprowadzić go w koszty działalności? Z treści art. 22 ust. 1 ustawy (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów srebra lokacyjnego17 Marca 2010

  monet może być odliczony, gdy spółka jest podatnikiem VAT? Generalna zasada określająca prawne możliwości odliczenia podatku naliczonego wyrażona jest w art. 86 ust. 1 ustawy o (...)

 • Odliczenie VAT od zakupu quada11 Czerwca 2009

  Prowadzę działalność gospodarczą - sprzedaż reklamówek. Kupiłem quada. Czy mogę odliczyć w 100 % VAT od zakupu przedmiotowego quada? Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Prawa właściciela w razie rozwiązania umowy najmu3 Kwietnia 2008

  dochowania warunków, o których mowa w art. 11 ust. 2 pkt 2 Ustawy o ochronie praw lokatorów, zasobie mieszkaniowym gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Zgodnie (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  odpowiadającej wartości przedmiotu hipoteki przymusowej lub zastawu skarbowego.Przepisy wskazane na początku zostały dodane od 1 stycznia 2009 r. na mocy ustawy z dnia 7 listopada 2008 (...)

 • Koszt rekrutacji pracownika24 Listopada 2006

  te rezygnowały, bądź nie spełniały naszych oczekiwań). Czy faktura za rekrutację stanowi koszt uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Warunki zabudowy - przyłącze do sieci 4 Września 2008

  tej ustawy jest możliwość wybudowania własnej oczyszczalni ścieków jak również własnego ujęcia wody? Czy ust.5 wyklucza taka możliwość i nakazuje podłączenie do sieci miejskiej? Jak (...)

 • Darowizny między spółkami prawa handlowego18 Czerwca 2007

  omawianej sytuacji? Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodami są w szczególności m.in. otrzymane pieniądze. Zatem otrzymana przez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane