Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Likwidacja działalności gospodarczej a samochód12 Sierpnia 2008

  między pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym składnik majątku został wycofany z działalności, a dniem odpłatnego zbycia upłynęło 6 lat (art. 10 ust. 2 pkt (...)

 • Zameldowanie na pobyt stały24 Stycznia 2008

  administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu (tak art. 9 ust. 2 niniejszej ustawy) - np. zaświadczenie o przydziale lokalu ze spółdzielni. (...)

 • Ryczałt od przychodów menedżera-cudzoziemca22 Lutego 2006

  z działalności określonej w art. 13 pkt 9 ustawy (tj. m.in. z kontraktów menedżerskich lub umów o podobnym charakterze) uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez osoby, (...)

 • Zakup usług medycznych a koszty5 Stycznia 2006

  mną w oparciu o umowę o dzieło? Jeżeli mogę wykupić taki abonament dla programisty, to czy mogę wprowadzić go w koszty działalności? Z treści art. 22 ust. 1 ustawy (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów srebra lokacyjnego17 Marca 2010

  monet może być odliczony, gdy spółka jest podatnikiem VAT? Generalna zasada określająca prawne możliwości odliczenia podatku naliczonego wyrażona jest w art. 86 ust. 1 ustawy o (...)

 • Odliczenie VAT od zakupu quada11 Czerwca 2009

  Prowadzę działalność gospodarczą - sprzedaż reklamówek. Kupiłem quada. Czy mogę odliczyć w 100 % VAT od zakupu przedmiotowego quada? Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku (...)

 • Prawa właściciela w razie rozwiązania umowy najmu3 Kwietnia 2008

  dochowania warunków, o których mowa w art. 11 ust. 2 pkt 2 Ustawy o ochronie praw lokatorów, zasobie mieszkaniowym gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Zgodnie (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  odpowiadającej wartości przedmiotu hipoteki przymusowej lub zastawu skarbowego.Przepisy wskazane na początku zostały dodane od 1 stycznia 2009 r. na mocy ustawy z dnia 7 listopada 2008 (...)

 • Koszt rekrutacji pracownika24 Listopada 2006

  te rezygnowały, bądź nie spełniały naszych oczekiwań). Czy faktura za rekrutację stanowi koszt uzyskania przychodu? Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Warunki zabudowy - przyłącze do sieci 4 Września 2008

  tej ustawy jest możliwość wybudowania własnej oczyszczalni ścieków jak również własnego ujęcia wody? Czy ust.5 wyklucza taka możliwość i nakazuje podłączenie do sieci miejskiej? Jak (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane