Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Budowa kościoł a działalność pożytku publicznego24 Lutego 2011

  podatników może być przekazane kościołowi (konkretnej parafii) na budowę kościoła? Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (dalej (...)

 • Zawieszenie renty rolniczej31 Marca 2012

  jednej czwartej -rozumie się odpowiednio zawieszenie wypłaty tej części świadczenia, jej połowy albo jednej czwartej. Natomiast art. 28 ust. 3 ustawy o ubezpieczeniach społecznych (...)

 • Podatek od spadku18 Stycznia 2008

  zgłoszenia w terminie miesiąca, nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych podlega opodatkowaniu na zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej (art. 4a ust. (...)

 • VAT i akcyza a kontrola krzyżowa12 Czerwca 2007

  z art. 29 ust. 20 ustawy o VAT w przypadku dostawy przez podatnika towaru podlegającego opodatkowaniu podatkiem akcyzowym podstawą opodatkowania objęta jest również kwota tego podatku. (...)

 • Badanie rocznego sprawozdania finansowego22 Października 2007

  określonych w odrębnych przepisach – czyli przepisach ustawy o rachunkowości. Art. 64 ust 1 pkt 4 w/w ustawy wskazuje, że: badaniu i ogłaszaniu, podlegają roczne (...)

 • Samochód ciężarowy bez homologacji28 Grudnia 2009

  sprowadzonego z Włoch będę mógł odliczyć VAT od paliwa oraz czy dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych będę mógł go zamortyzować jednorazowo (de minimis)? Zgodnie z art. 22k ust. (...)

 • Wprowadzenie samochodu do majątku firmy7 Grudnia 2004

  . Najprawdopodobniej będzie do umowa, o której art. 23b ustawy, a więc kosztem Pańskim będą raty leasingowe, a jednocześnie nie będzie Pan obowiązany do prowadzenia ewidencji przebiegu (...)

 • Opłata manipulacyjna7 Lipca 2010

  nazwę, z tytułu skorzystania przez konsumenta z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość jest niedopuszczalne. W opisanej sytuacji faktycznej zastosowanie znajdzie art. 7 ustawy (...)

 • Usługa transportowa na terenie Unii10 Marca 2008

  , jeśli chodzi o przepisy w zakresie podatku VAT i jaką stawkę należy zastosować? Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w przypadku transportu (...)

 • Obowiązek aktualizacji danych w urzędzie skarbowym8 Stycznia 2009

  Od 1 stycznia 2009 roku zmieniłam nazwę firmy. Zmianę w ewidencji działalności gospodarczej i urzędzie statystycznym zgłosiłam w połowie grudnia. Przepis zawarty w art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane