Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy7 Września 2010

  budowlanego. Tak więc, w przypadku budowy, o której mowa w: art. 29 ust. 1 pkt 7-11, 14, 15, 17 i 18 oraz w art. 30 ust. 1 pkt 3 i 4 prawa budowlanego (...)

 • Kontrola projektu budowlanego19 Kwietnia 2007

  albo ostatecznej, w dniu wszczęcia postępowania, dokumentów, o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1, 2 i 4 oraz ust. 3 Prawa budowlanego. Wówczas przedłożenie w (...)

 • Dom nad morzem na wynajem9 Czerwca 2011

  to art. 71 prawa budowlanego: Art. 71. 1. Przez zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części rozumie się w szczególności: 1) (uchylony); 2) (...)

 • Remont hali handlowej4 Lipca 2012

  , remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Czy więc przeprowadzenie remontu wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę? Zgodnie z ustawą:   Art. 29. 2. Pozwolenia (...)

 • Budowa tarasu6 Marca 2009

  (np.: starosty). Zgodnie z art. 33 ust. 2 prawa budowlanego do wniosku o pozwolenie na budowę należy dołączyć:  1)  cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz (...)

 • Taras w rozumieniu przepisów Prawa budowlanego11 Stycznia 2012

  budowlanych”. Z kolei zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie: „Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 5 Prawa budowlanego nie wymaga (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania15 Stycznia 2005

  ust. 3 prawa budowlanego. Przepis ten stanowił, że w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez pozwolenia stosowało się art. 50 i 51 prawa (...)

 • Lekka ścianka na poddaszu a pozwolenie na budowę8 Stycznia 2008

  mnie prace kwalifikuje się tak, jak wymieniono w w/w decyzji? Czym jest postępowanie nadzoru budowlanego w w/w trybie art. 50 i 51 prawa budowlanego? Czy zażalenie na decyzję organu (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  angielskiego prawa jazdy. Do prawa jazdy wydanego za granicą odnosi się art. 14 u.k.p.:  Art. 14. 1. Osoba posiadająca ważne krajowe prawo jazdy wydane za granicą może, na (...)

 • Samowola budowlana a milczenie organu24 Kwietnia 2007

  . 30 ust. 1 pkt. 1 prawa budowlanego zamiar wznoszenia zabudowań, o których w art. 29 ust. 2 tejże ustawy podlega zgłoszeniu. Ustęp drugi tego artykułu stanowi, że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogrodzenie w granicy działki z położoną instalacją elektryczną.

  Mam problem z sąsiadem. Mianowicie: sąsiad wybudował ogrodzenie murowane o wysokości 3,5m. Dokonał zgłoszenia tegoż ogrodzenia w Starostwie Powiatowym (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane