Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przywłaszczenie prawa majątkowego31 Stycznia 2011

  fałszywych twierdzeń składanych z pełną świadomością ich nieprawdziwości jest próbą przywłaszczenia sobie prawa majątkowego i jest popełnieniem przestępstwa z art. 284 § 1 kk. (...)

 • Przywłaszczenie rzeczy24 Października 2005

  uniemożliwienie dysponowania rzeczą przez jej właściciela. przestępstwo, rzecz, przywłaszczenie, art. 284 kk, dozór, dozorca, prawo karne, towar

 • Sprzeniewierzenie majątku wspólnego5 Czerwca 2006

  nieruchomość, gdzie zastawem jest nieruchomość; udziały w firmie bądź gospodarstwie rolnym; darowizna z majątku wspólnego). Zostałem skazany z art. 284 § 1kk - kara wiezienia (jeden (...)

 • Zastrzeżenie prawa własności w umowie sprzedaży6 Sierpnia 2004

  mowa w art. 284 kk. przywłaszczenie, zastrzeżenie własności, sprzedaż, wierzyciel, zajęcie, windykacja

 • Odpowiedzialność karna z tytułu składek ZUS9 Listopada 2007

  jest kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W grę może także wchodzić odpowiedzialność z art. 284 kk, czyli za przywłaszczenie mienia (składek pobieranych (...)

 • Składki ZUS a zakaz prowadzenia działalności9 Listopada 2007

  można rozważać przestępstwo przywłaszczenia mienia z art. 284 kk. Sam jednak fakt, iż składki nie są płacone, jeszcze nie oznacza, iż mamy do czynienia z przestępstwem (zależy (...)

 • Podstawy zwolnienia nauczyciela16 Sierpnia 2006

  Nauczyciel dyplomowany w szkole, w której jestem dyrektorem, złożył na mnie doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 231 § 1 kk i art. 284 § 2 kk w zw. z art. (...)

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy za przywłaszczenie5 Czerwca 2007

  art. 284 § 1 kk. Co oznacza to zawiadomienie? Nawet nie wiem, o co jestem oskarżony, co oznaczają te punkty i paragrafy? Wspomniany artykuł 284 kodeksu karnego brzmi „Kto przywłaszcza (...)

 • Złożenie wniosku o ściganie6 Marca 2008

  W związku z art 284 § 1 kk byłem przesłuchiwany w Komendzie Policji jako pokrzywdzony. Po 3 godzinnym przesłuchaniu został mi podsunięty do podpisu druk pouczenia pokrzywdzonego, który (...)

 • Nieprawidłowo umocowany28 Stycznia 2004

  ), a prokuratura po prawie ośmio - miesięcznym dochodzeniu postanowiła umorzyć śledztwo o przestępstwo, z art. 284 § 1 kk. z powodu braku dowodów. Z przedstawionego zapytania wynika, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • przywłaszczenie rzeczy znalezionej???

  Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc. Znalazłem się w bardzo przykrej dla mnie sytuacji. W miesiącu grudniu ubiegłego roku znalazłem telefon (...)

 • Proszę o pomoc

  Osoba A oskarża osobę B w sprawie przywłaszczenia mienia tj. o przestępstwo z art. 284 2kk. Osoba A posiada tylko 1 świadka, którym jest ojcem dziecka (...)

 • art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

  Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo którego (...)

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

  Witam, 1.Otrzymałem wezwanie od prokuratury rejonowej na przesłuchanie ws. próby przywłaszczenia środków jednego z klientów firmy, w której pracowałem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane