Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Upominki przychodem z działalności gospodarczej13 Października 2006

    ? Art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) zwalnia w ramach stuzłotowego limitu tylko te świadczenia, do których zastosowanie ma art. (...)

  • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

    którym mowa w art. 28 ust. 2a ustawy o PIT a, nie zostaną spełnione warunki, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) lub lit. e), podatek (...)

  • Odliczenie darowizny22 Kwietnia 2008

    darowizny? Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), podstawę obliczenia podatku, z zastrzeżeniem art. 24 ust. (...)

  • Podatek od sprzedaży mieszkania5 Lutego 2008

    ). Przepis art. 28 ust. 2a ustawy o PIT daje możliwość uniknięcia zapłaty podatku, gdyż jak stanowi zasada, o której mowa w ust. 2 zdanie drugie (o (...)

  • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

    zryczałtowanego 10% podatku dochodowego, o którym mowa w art. 44 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku likwidacji działalności w sposób (...)

  • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

    , poz. 1509, z późn. zm.). Wyżej wymieniony art. 4 ust. 2 stanowi, że: „podatnikom, którzy w latach 1997-2001 nabyli prawo do odliczania od podatku wydatków poniesionych na cele określone (...)

  • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

    . 24 ust. 5 ustawy o PIT (pkt 2), gdzie wskazuje się różne typy dochodów z udziału w zyskach osób prawnych, oraz i jest opodatkowany wg stawki 19 %. Uzyskany dochód należy (...)

  • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe19 Stycznia 2009

    odpłatnego zbycia (np. koszty rzeczoznawcy, doradztwa, pośrednika, notariusza, jeśli były ponoszone przez sprzedającego).Przepis art. 28 ust. 2a ustawy o PIT daje (...)

  • Podatek od sprzedaży nieruchomości18 Lutego 2009

    z art. 21 ust. 2a ustawy o PIT, przepis ust. 1 pkt 32 lit. e) nie ma zastosowania do podatników, którzy odsetki od kredytu lub pożyczki odliczali (...)

  • Odsetki od pożyczki a podatek14 Listopada 2005

    bez pomniejszania przychodu o koszty uzyskania. Przychodu tego nie łączy się z innymi przychodami, opodatkowanymi wg skali (art. 30a ust. 1 pkt 1, ust. 6-7 ustawy o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • VAT-25

    Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

  • Palenie śmieci na własnej posesji?

    Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

  • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

    Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

  • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

    Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

  • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

    siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane