Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Status oskarżonego w sprawie karnej20 Stycznia 2004

  przytaczać wszelkie okoliczności mające na celu obalenie stawianych Pani zarzutów. Między innymi będzie Pani mogła - zgodnie z art. 167 kodeksu postępowania karnego - wnioskować (...)

 • Rezygnacja z powołanego świadka19 Kwietnia 2005

  zeznawać na moją niekorzyść. W postępowaniu karnym zgodnie z art. 167 kodeksu postępowania karnego dalej kpk dowody co do zasady przeprowadza się na wniosek stron albo z (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego21 Sierpnia 2006

  . Zgodnie z art. 167 kodeksu postępowania karnego dowody przeprowadza się na wniosek strony (w tym również pokrzywdzonego, który jest stroną w postępowaniu przygotowawczym) bądź (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  zarządzenia wykonania zawieszonej kary, sąd powinien wysłuchać skazanego lub jego obrońcę, chyba że zachodzą okoliczności zarządzenia wykonania kary określone w art. 75 § 1 Kodeksu (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  cywilnego. Przepisem, na który mogłaby się Pani powołać się na gruncie Kodeksu karnego, jest art. 212 k.k., który mówi o przestępstwie pomówienia (zniesławienia): Art. (...)

 • Zostałem pobity przez sąsiada. 4 Sierpnia 2015

  zamiast niego, zgodnie bowiem z art. 54 kodeksu postępowania karnego: Art. 54. § 1. Jeżeli akt oskarżenia wniósł oskarżyciel publiczny, pokrzywdzony może aż do czasu (...)

 • Wymagania względem członków organów spółek11 Stycznia 2008

  karnego oraz w art. 585, art. 587, art. 590 i w art. 591 ustawy. Zgodnie zaś z art. 9 § 1 ustawy Prawo prywatne międzynarodowe, zdolność prawna i zdolność do czynności (...)

 • Mataczenie postępowania karnego25 Marca 2005

  przestępstwo określone w art. 245 kodeksu karnego, a który stanowi, że kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  załączyć do wniosku (ewentualnie na jakie okoliczności się powołać)? Czy sąd miał prawo ściągnąć zasądzone kwoty z mojej lokaty bez jakiegokolwiek wcześniejszego wezwania? Zgodnie z art. 84 (...)

 • Dochodzenie a śledztwo w procesie karnym2 Lipca 2010

  przestępstwa się nie przedawniają. O przedawnieniu możemy mówić wyłącznie w odniesieniu do karalności. To właśnie karalność danego przestępstwa ulega przedawnieniu. Art. 101  § (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

  Witam, Opis Dzisiaj w drodze do marketu otrzymałem, mandat w wysokości 50 zł za przejście w miejscu nieoznakowanym. Policja podjechała nieoznakowanym (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane