Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Tydzień pracy od środy do niedzieli10 Stycznia 2008

  pracy (art. 154[12] KP). Należy podkreślić,że obowiązek ten spoczywający na pracodawcy jest niezależny od udzielenia pracownikowi dnia wolnego za pracę w niedzielę. W związku z tym (...)

 • Dokapitalizowanie spółki z o. o.6 Maja 2010

  wkładów niepieniężnych stosuje się odpowiednio przy podwyższeniu kapitału zakładowego. Zatem w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego znajdzie odpowiednie zastosowanie art. 154 (...)

 • Błąd w umowie o pracę20 Listopada 2007

  według swego uznania, byleby jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego. Na podstawie art. 18 § 1 kp, postanowienia (...)

 • Minimalny wypoczynek po pracy3 Października 2012

  . 136 § 2 kodeksu pracy)? Z art. 132 § 1 kp wynika, że pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, z zastrzeżeniem § 3 oraz art. (...)

 • Przejście a przejęcie wykonywania usług zakładu20 Października 2010

  firma w żaden sposób nie powoduje przejścia zakładu pracy w rozumieniu art. 231 k.p. Przepis ten w żaden sposób nie może znaleźć zastosowania w opisanej sytuacji faktycznej. Przepis (...)

 • Prawo do urlopu uzupełniejącego5 Listopada 2012

  to nabywane jest 1 stycznia każdego roku. Na podstawie art. 154 k.p. wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi: 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 26 dni (...)

 • Przejęcie zakładu a zmiana umowy o pracę15 Maja 2009

  do siebie w trybie art.23' KP. Pracownik miał umowę o pracę na czas nieokreślony. Czy można by przejąć pracownika od żony w trybie art.23' i zmienić umowę o pracę z czasu nieokreślonego (...)

 • Powierzenie zadań w firmie małżonkowi28 Września 2009

  osoby ( domniemanego pracodawcy ). Jeżeli zatem będzie Pan w stanie udowodnić brak którejś z wyżej wymienionych przesłanek zawartych w art. 22 § 1 k.p., jedynym rozwiązaniem będzie

 • Czas pracy a delegacja4 Czerwca 2012

  szeroko rozumianego pozostawania w dyspozycji pracodawcy, lecz nie będzie to „pozostawanie w dyspozycji” w rozumieniu art. 128 § 1 k.p., który wymaga przebywania (fizycznej obecności) (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji1 Lipca 2011

  ( dalej k.p. ) pracodawca jest obowiązany ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Skonkretyzowaniem tego ogólnego obowiązku jest art. 94 k.p. Określający obowiązki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile przysługuje mi dni urlopu???

  Witam.Sama już nie wiem ile przysługuje mi dni urlopu.Mam umowę na stałe.Pracuje po 5 godzin dziennie 6 dni w tygodniu, niedziele mam wolne.Ile w takim (...)

 • ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

  Witam. od kwietnia pracuje w sklepie odziezowym na pól etatu. teraz za kilka dni konczy mi sie umowa zlecenie i bede miala przedłuzona umowę na 3 miesiace (...)

 • Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

  Pracodawca odmawia mi prawa do 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem (art.188 i 189 kodeksu pracy) ponieważ moja żona nie pracuje zawodowo. Co o tym sądzicie? (...)

 • 1/2 etatu, jaki urlop

  Witam Mam mały problem, moja narzeczona pracuje w sklepie odzieżowym na 1/2 etat. Pracuje od: okres próbny od 01.08.2007 do 31.08.2007 następnie umowa (...)

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego/staż pracy

  Witam, mam pytanie co do mojego wymiaru urlopu wypoczynkowego. Przez cztery lata prowadziłam własną działalność gospodarczą. Od dwóch lat pracuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane