Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przejęcie zakładu a zmiana umowy o pracę15 Maja 2009

  do siebie w trybie art.23' KP. Pracownik miał umowę o pracę na czas nieokreślony. Czy można by przejąć pracownika od żony w trybie art.23' i zmienić umowę o pracę z czasu nieokreślonego (...)

 • Czas pracy a delegacja4 Czerwca 2012

  szeroko rozumianego pozostawania w dyspozycji pracodawcy, lecz nie będzie to „pozostawanie w dyspozycji” w rozumieniu art. 128 § 1 k.p., który wymaga przebywania (fizycznej obecności) (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji1 Lipca 2011

  ( dalej k.p. ) pracodawca jest obowiązany ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Skonkretyzowaniem tego ogólnego obowiązku jest art. 94 k.p. Określający obowiązki (...)

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy26 Marca 2012

  publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; przepis art. (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę8 Czerwca 2010

  okresu wypowiedzenia (art. 42 par. 3 k.p.). Co warto podkreślić z mocy odpowiedniego stosowania przepisów o wypowiedzeniu zmieniającym do wypowiadania umów o pracę – zmiana (...)

 • Wynagrodzenie pracownika w okresie ochronnym(przedemerytalnym), przekaznym do nowego przcodawcy w trybie art.23[1] KP2 Maja 2012

  warunków pracy i płacy nie narusza ochrony tej grupy pracowników przed definitywnym wypowiedzeniem umowy o pracę. Art. 43 obejmuje zakresem podmiotowym tylko pracowników wymienionych (...)

 • Staż zakładowy a okres wypowiedzenia29 Lipca 2010

  pracodawcy liczony do daty złożenia oświadczenia woli (art. 61 k.c. w zw. z art. 300 k.p.). Za takim poglądem może przemawiać użycie w art. 36 zwrotu „był zatrudniony”.   Powyższa (...)

 • Przekroczenie normy dobowej3 Grudnia 2007

  . Komentarz, Warszawa 2005 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, wydanie II, ss. 1052) Zgodnie z art. 128 kp do celów rozliczania czasu pracy pracownika przez dobę należy rozumieć 24 kolejne (...)

 • Wypadek przy pracy a odpowiedzialność służby BHP5 Września 2007

  przede wszystkim kodeks pracy. Zgodnie z art. 207 kodeksu pracy pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy. Z kolei zgodnie z art. 212 kp (...)

 • Jednoosobowa odpowiedzialność pracownika za mienie powierzone26 Grudnia 2011

  , o której mowa w art.125 Kodeksu pracy, w przypadku odpowiedzialności regulowanej art. 124 k.p. sporne jest w doktrynie czy zawieranie odrębnej umowy jest konieczne. Zdaniem zwolenników

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile przysługuje mi dni urlopu???

  Witam.Sama już nie wiem ile przysługuje mi dni urlopu.Mam umowę na stałe.Pracuje po 5 godzin dziennie 6 dni w tygodniu, niedziele mam wolne.Ile w takim (...)

 • ile dni urlopu mi bedzie przyslugiwało?praca na pol etatu

  Witam. od kwietnia pracuje w sklepie odziezowym na pól etatu. teraz za kilka dni konczy mi sie umowa zlecenie i bede miala przedłuzona umowę na 3 miesiace (...)

 • Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

  Pracodawca odmawia mi prawa do 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem (art.188 i 189 kodeksu pracy) ponieważ moja żona nie pracuje zawodowo. Co o tym sądzicie? (...)

 • 1/2 etatu, jaki urlop

  Witam Mam mały problem, moja narzeczona pracuje w sklepie odzieżowym na 1/2 etat. Pracuje od: okres próbny od 01.08.2007 do 31.08.2007 następnie umowa (...)

 • Wymiar urlopu wypoczynkowego/staż pracy

  Witam, mam pytanie co do mojego wymiaru urlopu wypoczynkowego. Przez cztery lata prowadziłam własną działalność gospodarczą. Od dwóch lat pracuję (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane