Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Oszkalowany w gazecie25 Stycznia 2013

  , a ich wyniki przekazuje sądowi (art. 488 § 2 K.p.k.). Szczegółowy tryb postępowania Policji określa § 16 zarządzenia nr 1426 komendanta głównego Policji z dnia 23 grudnia (...)

 • Skutki zwłoki w wykonaniu umowy wzajemnej24 Lutego 2009

  właściwego organu orzeczenie sądu), każda strona może powstrzymać się ze świadczeniem, dopóki druga strona nie zaofiaruje własnego świadczenia (art. 488 §2 k.c.). Z treścią (...)

 • Ochrona dóbr osobistych27 Grudnia 2007

  przypadku przepisów art. 212 przedmiotem ochrony jest cześć zewnętrzna (przedmiotowa), zaś w przypadku znieważenia (art. 216) - cześć wewnętrzna (podmiotowa), czyli godność (M. Mozgawa (...)

 • Usunięcie usterek a zastrzeżenie prawa własności5 Sierpnia 2010

  tylko nieznaczna część świadczenia, druga strona zaś powołuje się na prawo powstrzymania się ze świadczeniem wzajemnym. Problem należy rozważyć w aspekcie art. 354 k.c., a częściowo i art. (...)

 • Odpowiedzialność Rady Nadzorczej w spółce akcyjnej8 Lipca 2005

  członka rady nadzorczej ponosił będzie odpowiedzialność z tytułu zasądzonego od tego członka świadczenia z tytułu odszkodowania (wydaje się bowiem, iż to ma na myśli pytający, pisząc o "grzywnie"). (...)

 • Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru 25 Listopada 2008

  kosztów przesłania. Kolejną kwestią jest to czy Pani mogła nie wydać (nie dostarczyć towaru) powołując się na obawy o zapłatę. Zgodnie z art. 488 kc  w przypadku umów (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży5 Listopada 2007

  brutto (zawierają podatek VAT), sprzedający nie może doliczyć do podanej ceny kwoty podatku VAT. Zgodnie z art. 488 Kodeksu cywilnego świadczenia z umów wzajemnych powinny być spełnione jednocześnie, (...)

 • Zwrot towaru przy odstąpieniu od umowy17 Września 2007

  elektronicznego – umowę wzajemną. Umowa jest wzajemna, gdy obie strony zobowiązują się w taki sposób, że świadczenie jednej z nich ma być odpowiednikiem świadczenia drugiej. Zgodnie z art. (...)

 • Niewykonanie zobowiązania wzajemnego16 Marca 2012

  druga strona nie zaofiaruje świadczenia wzajemnego: Art. 488 K.c. § 1. Świadczenia będące przedmiotem zobowiązań z umów wzajemnych (świadczenia wzajemne) powinny być spełnione (...)

 • Zmiany w opłacie sądowej przy kupnie mieszkania24 Lipca 2012

  za mieszkanie, to istotne w tym względzie będą postanowienia zawartej umowy. Zgodnie z Art488. § 1. KC Świadczenia będące przedmiotem zobowiązań z umów wzajemnych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane