Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  określonych przez sąd czynności dowodowych, a ich wyniki przekazuje sądowi (art. 488 § 2 k.p.k.).  Dodatkowo prokurator w sprawach ściganych z oskarżenia prywatnego może na podstawie (...)

 • Skutki zwłoki w wykonaniu umowy wzajemnej24 Lutego 2009

  właściwego organu orzeczenie sądu), każda strona może powstrzymać się ze świadczeniem, dopóki druga strona nie zaofiaruje własnego świadczenia (art. 488 §2 k.c.). Z treścią (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  przypadku art. 216 k.k., dotyczącym znieważenia:   Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga (...)

 • Usunięcie usterek a zastrzeżenie prawa własności5 Sierpnia 2010

  tylko nieznaczna część świadczenia, druga strona zaś powołuje się na prawo powstrzymania się ze świadczeniem wzajemnym. Problem należy rozważyć w aspekcie art. 354 k.c., a częściowo i art. (...)

 • Zadośćuczynienie za pomówienia i zniesławienie27 Grudnia 2007

  osobistej danego człowieka (wewnętrzna wartość osoby). W przypadku przepisów art. 212 przedmiotem ochrony jest cześć zewnętrzna (przedmiotowa), zaś w przypadku znieważenia (art. 216) (...)

 • Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru 11 Stycznia 2017

  zobowiązania, ponosi spowodowaną przez tę zmianę nadwyżkę kosztów przesłania. Kolejną kwestią jest to czy Pani mogła nie wydać (nie dostarczyć towaru) powołując się na obawy o zapłatę. Zgodnie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane