Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uchylenie postanowienia na podstawie art. 24 kkw7 Kwietnia 2009

  ostateczności, uznać należy za niedopuszczalne. Skoro art. 24 § 1 kkw zezwala - i to zarówno z urzędu, jak i z inicjatywy stron - na zmianę lub uchylenie, także formalnie (...)

 • Zarządzenie wykonania kary - termin na odwołanie19 Września 2007

  zarządzenia? Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności, którą uprzednio sąd warunkowo zawiesił, przybiera - wbrew dosłownemu brzmieniu - formę postanowienia (art. 18 § 1 kkw), (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  postępowania, lecz do postępowań wcześniejszych. W takim przypadku nie można ubiegać się o zwrot kosztów. Zgodnie bowiem z art. 206 kkw, sąd wzywa osobę zobowiązaną do (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów13 Września 2007

  , a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.  Uznanie środka karnego za wykonany nie jest możliwe, jeżeli orzeczono go na podstawie art. 41 § 1a, art. (...)

 • Obrót podróbkami a odpowiedzialność karna25 Lipca 2012

  grę wchodzi postać czynu określona w punkcie 1 lub 2 art. 305) przepadkowi. Art. 306. 1. W razie skazania za przestępstwo określone w art. 305 ust. 3 sąd orzeka przepadek (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne27 Listopada 2008

  podstawie przepisu art. 222 § 2 (powództwo negatoryjne) ma odmienny cel od powództwa windykacyjnego ( art. 222 § 1) i jest stosowane w innych sytuacjach. Otóż, (...)

 • Międzyinstancyjny areszt tymczasowy10 Grudnia 2008

  określonych w Kodeksie karnym wykonawczym. Art. 9 kkw wskazuje,, iż postępowanie wykonawcze wszczyna się bezzwłocznie, gdy orzeczenie stało się wykonalne, a staje się ono wykonalne z chwilą (...)

 • Zakres przedmiotowy art. 206 § 1 ksh4 Kwietnia 2008

  sankcje za niestosowanie art. 206 § 1 ksh w wyżej wymienionych dokumentach, a w szczególności w odniesieniu do faktur VAT? Do 1 stycznia 2007 r. przepis art. 206 ksh (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  z dokonaniem czynności, czyli wniesieniem zarzutów. O przywróceniu terminu stanowi art. 168 k.p.c.: Art. 168. § 1. Jeżeli strona nie dokonała w terminie czynności procesowej (...)

 • Wykonalność obowiązku naprawienia szkody12 Marca 2012

  bezzwłocznie, gdy orzeczenie stało się wykonalne. Zgodnie z treścią art. 9 § 1 i 2 kkw postępowanie wykonawcze wszczyna się bezzwłocznie, gdy orzeczenie stanie się wykonalne. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • WEZWANIE DO ZAPŁATY POMOCY SPRAWA ODBYTA BEZEMNIE!!!!

  Witam Mam następujacy problem poniewaz przyszlo mi wezwanie do zapłaty : Sekretariat Sekcji do spraw wykroczen i wykonywania orzeczen w oparciu (...)

 • Pismo z Sądu Pomocy

  Witam mam pewien problem zostałem 2 skazany wyrokami z art 158 par 1 1 wyrok zostal ogloszony 6 pażdziernika 2011 , 6 mies na 3 lata 2 wyrok zostal (...)

 • Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

  Witam. Moja sytuacja wygląda następująco... W 2008 roku spowodowałem wypadek w stanie nietrzeźwości, miałem ok. 2.3 promila. Jechałem sam i nikomu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane