Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  obrotu.Zgodnie z ogólną zasadą wyrażoną w art. 19 ust. 1 ustawy o VAT obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi, z zastrzeżeniem ust. 2-21, art. (...)

 • Usługa ściągania długów a stawka podatku VAT30 Czerwca 2008

  ; niekorzystających ze zwolnienia – ustawodawca zaliczył m.in. usługi ściągania długów, co wyłącza zastosowanie do przedmiotowych usług zwolnienia określonego w art. 43 ust. (...)

 • Podatek VAT od nieruchomości29 Października 2007

  nastąpił w 1995 roku; kupiłem ją jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, nie odliczyłem też od tej transakcji 22% podatku VAT? Zgodnie z art. 43 ust. 1 (...)

 • Dopłaty unijne a podatek dochodowy i podatek VAT15 Maja 2006

  art. 22a-22o dokonuje się odpisów amortyzacyjnych. Kosztami z pozarolniczej działalności gospodarczej są zaś, zgodnie z art. 22 ust. 1, wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia (...)

 • Zmiany w ustawie o rachunkowości23 Kwietnia 2009

  . a ustawy, o której mowa w art. 1, zachowują moc do czasu wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 81 ust. 2 pkt 2, 3 i 6 lit. a ustawy, (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi, z zastrzeżeniem ust. 2-21, art. 14 ust. 6, art. 20 i art. 21 ust. 1.        Natomiast (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek6 Lutego 2009

  nieruchomości, którzy w terminie 14 dni od dnia dokonania tej sprzedaży złożą oświadczenie, że przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczą na cele określone w art. 21 ust. 1 (...)

 • Transakcje pomiędzy wieloma podmiotami1 Sierpnia 2006

  ;towarów jest wystąpienie u B wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. W myśl definicji zawartej w art. 9 ust. 1 ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, o którym (...)

 • Rolnik agroturysta17 Stycznia 2008

  od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 (tj. zwolnieni podmiotowo z VAT ze względnu na niskie obroty) lub wykonujące wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. (...)

 • Przekazanie przewłaszczonego majątku24 Stycznia 2012

  prawie oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie.W myśl art. 14 ust. 2 pkt 1 ww. ustawy, przychodem z działalności gospodarczej są (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane