Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Paragon jako dowód poniesienia kosztu5 Października 2005

  go jako dowodu księgowego, gdyż zgodnie z art. 21 ust. 1a ustawy można zaniechać zamieszczania na dowodzie danych, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 5 i 6, a więc min. (...)

 • Szkolenie w zakresie towarów ADR17 Lipca 2008

  doradcy, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 4 niniejszej ustawy. Zgodnie z art. 24 ustawy:  Art. 24 . 1 Doradcą może być, z zastrzeżeniem ust. 7, osoba, która: (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  dopuszczalna jest w sytuacji, gdy podatnik posiada zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT. Zgodnie z art. 86 ust. (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  skazanymi za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe (art. 12 ust. 1 u.g.h.). Kasyna gry mogą być lokalizowane w miejscowościach liczących do 250 tys. mieszkańców - (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  . 29 ust. 10 ustawy o VAT, tj. cena nabycia i od tej ceny należy obliczyć podatek należny. Z brzmienia art. 14 ust. 1 ustawy o VAT może wynikać, że ustawodawca chce opodatkować tylko (...)

 • Określenie właściwych stawek VAT2 Października 2006

  "odkodować" w poniższy sposób. Zgodnie z art41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i ułsug (VAT), zasadniczo stawka podatku wynosi 22 %, z zastrzeżeniem ust. (...)

 • Import samochodu z USA w celu odsprzedaży20 Października 2006

  (art. 7 ust. 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych). Ad. 5 Nie ma żadnych konkretnych uregulowań w tym względzie, jednakże warto mieć na uwadze, że organy podatkowe (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.6 Września 2005

  tego dokonać każdy wspólnik mający prawo reprezentowania spółki - art. 41 § 2 kodeksu spółek handlowych (ksh), natomiast w spółkach kapitałowych to samo może uczynić każdy członek (...)

 • Konsekwencje niepłacenia składek ZUS17 Października 2007

  zdrowotnym w formie określonej w art. 47a ust. 1 i 2 podlega karze grzywny do 5 000 złotych. W związku z w/w problematyką, proponujemy również zapoznać się z: opinią prawną zatytułowaną (...)

 • Wypowiedzenie w czasie urlopu bezpłatnego31 Października 2003

  jednak wypowiedzenie umowy o pracę jest elementem tzw. zwolnień grupowych, wówczs art. 41 kodeksu pracy stosuje się z pwnymi ograniczeniami. Otóż na podstawie art. 5 ust. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • co dalej z OC?

  Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane