Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaniżanie wynagrodzenia a mobbing31 Marca 2005

  wypracowania "zysku i oszczędności " przez dany oddział szpitala, co mogło powodować zaniżanie oceny przydatności zawodowej dyskryminowanych lekarzy. To już wyczerpuje znamiona mobbingu (art. 94 (...)

 • Ustanowienie obrońcy w sprawie karnej6 Grudnia 2004

  Czy mogę powołać adwokata z urzędu do sprawy karnej z art. 207 par. 1 kk i kiedy to mogę uczynić? Sprawę mam 15 grudnia br. Z dniem 1 grudnia zawieszam działalność gospodarczą. Chodzi mi (...)

 • Zwrot zatrzymanych rzeczy27 Lipca 2004

  kserokopii z dokumentów z akt sprawy. Zgodnie z art. 156 par. 2 kodeksu postępowania karnego, na wniosek oskarżonego lub jego obrońcy, a także na wniosek innych stron, pełnomocników (...)

 • Powiadomienie osób trzecich o intercyzie5 Lipca 2004

  . 47 par. 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, małżonkowie mogą powoływać się względem osób trzecich na rozszerzenie, ograniczenie lub wyłączenie wspólności tylko wtedy, gdy zawarcie przez (...)

 • Zbieg egzekucji21 Czerwca 2004

  przepisu 773 (1) kpc par 2 - niejasne jest dla mnie to unormowanie. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż mamy tu do czynienia z tzw. zbiegiem egzekucji komorniczej i administracyjnej. Egzekucja komornicza

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy26 Kwietnia 2004

  wypowiedzenia (art. 52 par. 1 pkt 1 ustawy Kodeks pracy). Takie stanowisko przyjmuje też orzecznictwo. wypowiedzenie umowy o pracę, nieobecność w pracy, nieusprawiedliwiona nieobecność

 • Nabycie na licytacji przez dwie osoby14 Kwietnia 2004

  umowy nabyć nieruchomość na współwłasność w częściach ułamkowych. Jednakże należy pamiętać, że zgodnie z art. 380 par. 2 ustawy Kodeks cywilny, dłużnicy są odpowiedzialni (...)

 • Zniesienie współwłasności ze Skarbem Państwa13 Lutego 2004

  uwzględnieniu wniosku i zniesie współwłasność, nie jest już konieczna odrębna sprzedaż nieruchomości. Zgodnie z art. 212 par. 2 ustawy Kodeks cywilny, rzecz może być przyznana jednemu (...)

 • Data na poprawionym wniosku16 Grudnia 2003

  wzywania do uzupełnienia braków. Jeżeli wniosek jest dotknięty innymi wadami niż podane powyżej, stosuje się art. 130 par. 1 - 3 ustawy Kodeks postępowania cywilnego, który stanowi, że jeżeli (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczeń29 Października 2003

  popełnienia czynu (art. 45 par. 1 kodeksu wykroczeń). Jeżeli jednak orzeczono już karę lub środek karny (np. mandat karny), kara nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane