Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kara ograniczenia wolności4 Marca 2005

  wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym. Na podstawie art. 69 par. 1 i 2 k.k. w zw. z art. 70 par. 1 pkt. 1 k.k. (...)

 • Odpowiedzialność karna członków zarządu13 Maja 2004

  , udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku (art. 300 par. (...)

 • Czynsz regulowany w prywatnych nieruchomościach24 Kwietnia 2013

  lokali mieszkalnych zostały wprowadzone ustawą z 2 lipca 1994 r. o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych. Przepis art. 56 ust. 2 tejże ustawy stanowi, że do dnia 31 grudnia (...)

 • Doręczanie pism wg Ordynacji Podatkowej2 Października 2006

  zgodzie z art. 145 par. 2 Ordynacji Podatkowej, a ustanowieniem pełnomocnika do doręczeń na podstawie art. 147 par. 1 tej Ustawy przedstawia się w ten sposób, że obowiązek (...)

 • Odzież ochronna i robocza25 Listopada 2009

  . Wynika to z celu regulacji zawartych w art. 237 z ind. 7 par. 2 k.p.. Te regulacje stwarzają pracodawcy tylko możliwość łatwiejszego wywiązania się z obowiązku wyposażenia pracowników (...)

 • Składanie sprawozdania finansowego do US7 Grudnia 2005

  sierpień 2005 r. Informacyjnie dodam, iż bilans nie podlegał badaniu przez biegłą. Moim zdaniem Spółka, przy zachowaniu poprawnej interpretacji art. 56 par. 4 K.k.s, nie naruszyła ustaleń (...)

 • Praca w urlopie wypoczynkowym5 Marca 2010

  , Warszawa 2009 rok). Z kolei zgodnie z art. 154 z ind 2 par. 1 k.p., urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza6 Sierpnia 2012

  wypowiedzieć umowę ze skutkiem dla pozostałych współposiadaczy. Na podstawie art. 57 prawa bankowego przepisy art. 55 ust. 1 i art. 56 ust. 1 nie dotyczą rachunku, o którym (...)

 • Interwencja uboczna w procesie karnym6 Grudnia 2004

  toczącego się postępowania. W sprawach o przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego, pokrzywdzony może działać jako strona w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Przestępstwo określone w art. (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne21 Marca 2012

  elektronicznych podań, ale następuje to według następujących zasad:  1) podanie ma formę dokumentu elektronicznego w rozumieniu art. 3 pkt 2 u.inf.;  2) przekazanie podania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

  Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo którego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane