Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odzież ochronna i robocza25 Listopada 2009

  . Wynika to z celu regulacji zawartych w art. 237 z ind. 7 par. 2 k.p.. Te regulacje stwarzają pracodawcy tylko możliwość łatwiejszego wywiązania się z obowiązku wyposażenia pracowników (...)

 • Doręczanie pism wg Ordynacji Podatkowej2 Października 2006

  zgodzie z art. 145 par. 2 Ordynacji Podatkowej, a ustanowieniem pełnomocnika do doręczeń na podstawie art. 147 par. 1 tej Ustawy przedstawia się w ten sposób, że obowiązek (...)

 • Składanie sprawozdania finansowego do US7 Grudnia 2005

  sierpień 2005 r. Informacyjnie dodam, iż bilans nie podlegał badaniu przez biegłą. Moim zdaniem Spółka, przy zachowaniu poprawnej interpretacji art. 56 par. 4 K.k.s, nie naruszyła ustaleń (...)

 • Czynsz regulowany w prywatnych nieruchomościach24 Kwietnia 2013

  lokali mieszkalnych zostały wprowadzone ustawą z 2 lipca 1994 r. o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych. Przepis art. 56 ust. 2 tejże ustawy stanowi, że do dnia 31 grudnia (...)

 • Naruszenie obowiązku meldunkowego11 Lutego 2003

  Otrzymałem zawiadomienie z komisariatu policji, że przesłano wniosek do sądu grodzkiego o ukaranie mnie za popełnienie czynu art. 147 par. 1 kodeksu wykroczeń w związku z art. 4, 5 i (...)

 • Ochrona pracowników związkowych9 Października 2003

  organizacji związkowej uznanej za reprezentatywną na podstawie art. 241[17] par. 1 pkt 1, pod warunkiem, że zrzesza co najmniej 7% pracowników zatrudnionych u pracodawcy, 2. zrzeszającą (...)

 • Podpis elektroniczny- postępowanie administracyjne21 Marca 2012

  elektronicznych podań, ale następuje to według następujących zasad:  1) podanie ma formę dokumentu elektronicznego w rozumieniu art. 3 pkt 2 u.inf.;  2) przekazanie podania (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  Moja mama znajduje się w więzieniu, ma wyrok 6 miesięcy za przestępstwo z art. 278 par. 1 KK. Wyrok był zawieszony na nie wiem ile, podejrzewam, że na 3 lata. W tym czasie dostała drugi wyrok (...)

 • Wniosek prokurenta o ogłoszenie upadłości spółki21 Sierpnia 2006

  zarządu łącznie z prokurentem. Art. 205 par. 1 ksh jednakże nie znajduje w powyższym przypadku zastosowania wprost. Zgodnie z art. 20 par. 2 pkt 2 prawa upadłościowego (...)

 • Jakie prawo przysługuje pracodawcy28 Marca 2012

  wynagrodzeniem. Następnie według art. 100 par 1 k.p. pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt (...)

 • List gonczy

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane