Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Okres przebywania na zwolnieniu lekarskim26 Sierpnia 2004

  przewidzianego w art. 188 Kodeksu pracy, - okresu, za który pracownikowi przysługuje odszkodowanie w związku ze skróceniem okresu wypowiedzenia umowy o pracę na podstawie art. 36[1] (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym18 Czerwca 2014

  pracy, a jedynie wymogom przewidzianym w kc. Niezależnie od tego zastosowanie ma przepis art. 304 par. 1 kc, zgodnie z którym pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne (...)

 • Tryb uproszczony i zwykły w procesie karnym16 Maja 2005

  , przewidziane w art. 159 i 262 § 2 Kodeksu karnego, przewidziane w art. 279 § 1, art. 286 § 1 i 2 oraz w art. 289 § 2 Kodeksu karnego, jeżeli wartość przedmiotu (...)

 • Minimalny wypoczynek po pracy3 Października 2012

  Art. 135 kodeksu pracy dopuszcza stosowanie systemu równoważnego czasu pracy, w którym dobowy wymiar czasu pracy może być przedłużony do maksymalnie 12 godzin. Natomiast (...)

 • Określenie miejsca pracy w umowie o pracę 12 Października 2010

  Kodeksu pracy, dalej k.p. umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności miejsce wykonywania pracy. Należy (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie11 Lutego 2010

  prawa pracy) uzna, że istnieją przesłanki do powierzenia pracownikowi wykonywanie innej pracy w trybie art. 42 par. 4 k.p., to nie musi stosować procedury wypowiedzenia zmieniającego. (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  tu zastosowanie art. 169 kodeksu pracy, którey stanowi, iż pracownik traci prawo do urlopu przysługującego w roku, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy (...)

 • Urlop dla pracownika tymczasowego 26 Listopada 2008

  niego dniami pracy, gdyby nie korzystał z tego urlopu. W razie niewykorzystania przez pracownika tymczasowego urlopu wypoczynkowego w okresie wykonywania pracy tymczasowej agencja pracy tymczasowej

 • Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę3 Listopada 2004

  Czy w przypadku przejęcia części zakładu pracy przez inny zakład - na podstawie art. 23[1] Kodeksu pracy- dla przejętych pracowników nadal aktualne pozostają badania lekarskie (...)

 • Przejście pracowników9 Lutego 2007

  można tu mówić o zorganizowanej części przedsiębiorstwa? Przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę reguluje art. 23[1] kodeksu pracy. W razie przejścia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop-ile dni i kiedy?

  Witam Mam takie pytanie kiedy człowiekowi przypada 26 dni urlopu, ile trzeba mniec przepracowane?Z góry dziękuję Zgodnie z art. 154 Kodeksu pracy Pracownikowi (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane