Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadectwo pracy - informacje o nagrodach24 Sierpnia 2005

  szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania, zgodnie z którym w świadectwie pracy, oprócz informacji określonych w art. 97 § 2 kodeksu (...)

 • Pierwsza praca - urlop7 Lutego 2005

  - nabycie uprawnień przez pracownika, wymiar urlopu, zasady jego udzielania W przedstawionym pytaniu niezwykle istotne są także kolejne przepisy kodeksu pracy. Zgodnie z artykułem 155[1] (...)

 • Ustanie zakazu konkurencji a odszkodowanie22 Kwietnia 2009

  , czy też nie. Cytowany wyżej przepis kodeksu pracy odnosi się tylko do ustania zakazu, jednakże nie mówi o zaprzestaniu wypłaty przez pracodawcę odszkodowania. Zgodnie z jednym z poglądów

 • Niepełny miesiąc a wymiar urlopu23 Listopada 2007

  . Przysługiwać mu będzie urlop proporcjonalny do okresu, w jakim pozostawał w stosunku pracy. W opisanej sytuacji pracownik będzie pozostawał w stosunku pracy od 1.09.2007 r. do 1.12.2007 r. (...)

 • Nabycie urlopu wypoczynkowego7 Marca 2007

  wypoczynkowego? Zgodnie z art. 155[1] § 2[1] kodeksu pracy gdy pracownik podejmuje pracę u kolejnego pracodawcy w ciągu innego roku kalendarzowego niż rok, w którym ustał jego (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  łącznie), - powroty w soboty i inne dni wolne nie są liczone do czasu pracy. Czy takie rozwiązanie jest zgodnie z obowiązującym prawem? Kwestie związane z czasem pracy regulują przepisy działu (...)

 • Urlop wypoczynkowy za okres urlopu macierzyńskiego5 Lipca 2007

  to okresy wymienione w art. 155[2]§1 kodeksu pracy: urlop bezpłatny, urlop wychowawczy, okres odbywania zasadniczej służby wojskowej okres tymczasowego aresztowania okres odbywania (...)

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania17 Sierpnia 2010

  socjalnych, regulaminu pracy, planu urlopów oraz ustalania okresu rozliczeniowego czasu pracy w przypadkach wskazanych w art. 129 par. 2 zdanie drugie i art. 135 par. 2 i 3 k.p.. (...)

 • Treść świadectwa pracy13 Października 2008

  wynagrodzenie, zgodnie z art. 92 Kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy,wykorzystania w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy, (...)

 • Zrzeczenie się praw autorskich25 Marca 2010

  . 155 § 2 kodeksu cywilnego w związku z art. 555 kodeksu cywilnego. Dopuszczalna jest umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych do utworów mających powstać w przyszłości, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop-ile dni i kiedy?

  Witam Mam takie pytanie kiedy człowiekowi przypada 26 dni urlopu, ile trzeba mniec przepracowane?Z góry dziękuję Zgodnie z art. 154 Kodeksu pracy Pracownikowi (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

 • dyżury domowe

  Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane