Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wszczęcie postępowania z urzędu-zawiadomienie25 Marca 2009

  uczestniczyć jako strona, a wobec braku zawiadomienia - nie uczestniczył w nich Pan, działania organu mogą naruszać podstawową zasadę postępowania administracyjnego wyrażona w art. 10 kpa, (...)

 • Zgoda stron na zawieszenie postępowania28 Sierpnia 2008

  (na podstawie art. 50 § 1 w zw, z art. 98 kpa) - oczywiście z wyjątkiem tej, która żąda zawieszenia postępowania - aby w wyznaczonym przez organ terminie (np. siedmiodniowym

 • Cechy notatki służbowej30 Sierpnia 2007

  podstawie art. 10 § 3 kpa, organ administracji publicznej obowiązany jest utrwalić w aktach sprawy, w drodze adnotacji, przyczyny odstąpienia od zasady czynnego uczestnictwa stron w postępowaniu; na

 • Odwołanie podpisane przez rodzica strony2 Listopada 2017

  nie załączono pełnomocnictw, a organ uzna, że nie zachodzi wyjątek z art. 33 §4 k.p.a., należy stosować ogólną zasadę dotyczącą braków formalnych, wyrażoną w art. (...)

 • Odszkodowanie za nieterminowe załatwianie spraw10 Listopada 2006

  dokumentów), czy też wynikiem oczekiwania na stanowiska innych organów (które w myśl art. 35 § 5 kpa nie są wliczane do „normalnego” czasu postępowania). Jest również możliwe, (...)

 • Prawomocność decyzji a przywrócenie terminu5 Stycznia 2011

  decyzji na gruncie art. 130 § 2 k.p.a. Prosimy zwrócić uwagę, iż samo brzmienie tego przepisu i rozdział, w którym został on umieszczony odnoszą się wyłącznie do postępowania (...)

 • Uzgodnienie stanowiska z RDOŚ10 Maja 2010

  podstawie art. 53 ust. 5 PZP uzgodnień, o których mowa w ust. 4, dokonuje się w trybie art. 106 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.). Z kolei art. 106 (...)

 • Skarga z działu VIII k.p.a.23 Sierpnia 2010

  , do którego należałoby kierować zażalenie w trybie art. 37 kpa, jak również np. odwołanie od decyzji. Słusznie zatem minister, działając na podstawie art. 229 pkt. 7 (...)

 • skarga na bezczynność ANR25 Stycznia 2012

  zwłoki. Należy przyjąć, iż pojęcie \\\"bez zbędnej zwłoki\\\" nie jest tożsame z pojęciem \\\"niezwłocznie\\\", użytym w art. 10 ust. 2 u.d.i.p. (...)Wymaga podkreślenia, iż przepis (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  złożono, nie oddały mu pisma. Stanowisko to Sąd Najwyższy potwierdził w późniejszym orzecznictwie. Domniemanie doręczenia (art. 44 k.p.a., który jest zbieżny treściowo z art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

  Starałem się o ulgę – zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych – w postaci częściowego umorzenia należności z (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)

 • pozostawienie podania bez rozpoznania?

  Mam pytanie, czy ktoś się orientuje w jakiej formie organ adm. publ. pozostawia na podstawie art.64kpa podanie bez rozpoznanie? co wydaje, a może nie (...)

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • Mieszkanie policyjne

  Witam ! Chciałbym prosic o porade w pewnej sprawie, a wygląda ona tak: Moj ojciec 40 lat temu dostał służbowe mieszkanie od policji, niestety ostatnio (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane