Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Aport do spółki nieruchomości rolnej a ANR3 Kwietnia 2008

  Agencji, w przypadku określonym w art. 4 ust. 1, jest nieważna (art. 9 ust 1 ustawy). aport, spółka, z o. o., przeniesienie, własność, nieruchomość, rolna, pierwokup, ANR, nieważność

 • VAT przy aportach nieruchomości niezabudowanych24 Czerwca 2009

  tego podatku swojego podatku należnego albo do uzyskania zwrotu podatku naliczonego z urzędu skarbowego. aport, wkład niepieniężny, wspólnik, spółka, stawka VAT

 • Objęcie udziałów w sp. z o.o. w zamian za aport13 Września 2007

  nabywa ona 100 % udziałów w nowo powstałej spółce Y. Kapitał zakładowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien wynosić co najmniej 50.000 zł. sp. z o. o., aport, (...)

 • Aport do spółki z o.o. a podatki13 Lutego 2007

  (§ 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług). Wniesienie wkładu do spółki (...)

 • Podatek od objęcia udziałów w spółce z o.o.15 Września 2005

  prawnych). Nominalną wartość udziałów w spółce mającej osobowość prawną (a więc również spółce z ograniczoną odpowiedzialnością) objętych w zamian za wkład niepieniężny - tzw. aport, (...)

 • Aport nieruchomości do spółki z o.o.24 Lipca 2007

  Zakładam spółkę z o.o z dwoma wspólnikami. Spółka będzie się zajmować działalnością developerską, handlem nieruchomościami itp. Chciałbym aportem wnieść do spółki kilkanaście działek (...)

 • Podatek od majątku wnoszonego aportem6 Listopada 2006

  pkt 2 ustawy). aport, wkład niepieniężny, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z kapitałów pieniężnych

 • Podwyższenie kapitału zakładowego przez aport19 Czerwca 2006

  prowadzeniem działalności gospodarcze. Wniesienie do spółki aportu winno zatem znaleźć swoje umocowanie w umowie spółki. Sąd rejestrowy może wymagać dołączenia do wniosku o wpis do KRS opinii (...)

 • Aport nieruchomości do spółki a podatek dochodowy14 Grudnia 2006

  za wkład niepieniężny - tzw. aport, uważa się za przychody z kapitałów pieniężnych (art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Zatem wspólnicy obejmujący (...)

 • Wniesienie samochodu do spółki z o. o. jako aportu4 Kwietnia 2008

  Jestem właścicielem samochodu osobowego zarejestrowanego na mnie, czyli osobę prywatną. Czy mogę wnieść (przy zakładaniu sp. z o. o.) jako aport rzeczowy samochód osobowy, którego (...)

 • Amortyzacja aportu21 Marca 2007

  . Możliwe jest wniesienie aportu o wartości rynkowej przewyższającej wartość nominalną udziałów otrzymanych w zamian za aport, ale nie na odwrót, tzn. nie można objąć udziałów za aport (...)

 • Kwestie związane z utworzeniem spółki z o.o8 Kwietnia 2015

  ;lników nie może przekraczać zysku za ostatni rok obrotowy, powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów (...)

 • Stan prawny spółki z o.o.11 Lipca 2007

  podstawie umowy o dzieło zawartej z Panem osobiście (nie w imieniu spółki) przeniosły na Pana autorskie prawa majątkowe, to może Pan wnieść to prawo jako aport. Na ogół zawierane (...)

 • Tekst jednolity umowy spółki z o.o.5 Kwietnia 2006

  prokurentem. sp. z o. o., zmiana umowy spółki z o. o., podwyższenie kapitału zakładowego, zmiana wpisu do KRS, wspólnicy, aport

 • Podwyższenie kapitału przez aport a treść uchwała18 Grudnia 2007

  . z o. o., podniesienie, kapitał zakładowy, aport, zgromadzenie wspólników, spółka, umowa, wniesienie, objęcie, wskazanie, przedmiot

 • Informacja o kapitale zakładowym spółki z o.o.4 Lipca 2008

  wniesiony przed powstaniem spółki (inaczej niż w spółce akcyjnej). spółka, informacja o spółce, pisma spółki, kapitał zakładowy, kapitał opłacony, gotówka, aport, wkład (...)

 • Aport udziałów do Spółki Akcyjnej14 Czerwca 2010

  Jestem 100% udziałowcem Spółki z o.o. Za 2 miesiące chcę wnieść aportem do Spółki Akcyjnej moje 100% udziałów Sp. z o.o. Chcę objąć akcje w zamian za wkład niepieniężny w wysokości (...)

 • Sprzedaż czy aport do sp. z o.o.5 Maja 2010

  działalności jednoosobowej do Sp. z o.o. fakturami VAT? Czy też korzystniejsze dla mnie będzie wniesienie aportem 2 aptek (towarów handlowych, wyposażenia i majątku trwałego) do Sp. z o.o? (...)

 • Nabycie i aport nieruchomości9 Lipca 2007

  konsekwencje podatkowe, opłaty z tym związane? Z treści pytania wynika, iż osoba fizyczna będąca wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością chce na własny rachunek nabyć (...)

 • Obligatoryjna RN w spółce14 Czerwca 2004

  to zrobić? Kiedy w spółce z o. o konieczne jest ustanowienie rady nadzorczej? Zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, kapitał zakładowy spółki powinien wynosić (...)

 • Aport w spółce z o.o. - zamiana5 Listopada 2007

  ustawy o KRS, zmiana umowy spółki powinna być złożona nie później niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia uzasadniającego dokonanie wpisu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. aport, (...)

 • Amortyzacja programu wniesionego aportem26 Października 2007

  wartości (w szczególności nie wyższej od wartości rynkowej) leży w interesie zarówno spółki, do której wnoszony jest aport, jak i wnoszącego aport i pozostałych wspólników, w razie wątpliwości (...)

 • Prawa autorskie jako aport8 Listopada 2006

  Posiadam indywidualne oprogramowanie wykonane na umowę o dzieło przez informatyków. Umowa o dzieło opiewa na kwotę prawie 56 000 zł. Chcę rozpocząć działalność gospodarczą w formie sp. (...)

 • Sprzedaż środków trwałych wniesionych jako aport24 Marca 2006

  Co stanie się z kapitałem zakładowym pokrytym aportem, gdy środki trwałe, z których składał się aport, zostaną sprzedane? Czy kapitał powinien zostać obniżony o tą wartość? (...)

 • Aport do sp. z o.o.24 Listopada 2003

  wycena programu dokonana przeze mnie? Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, jeżeli wkładem do spółki w celu pokrycia udziału ma być w całości albo w części wkład niepieniężny (aport), (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane