Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku29 Listopada 2011

  Kto może złożyć wniosek o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku? Kodeks różnicuje możliwość złożenia wniosku o zmianę postanowienia w zależności (...)

 • Wznowienie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku29 Listopada 2011

  Czy można wznowić postępowanie o wydanie postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku? Art. 679 Kodeksu Postępowania Cywilnego co do zasady wyłącza możliwość obalenia postanowienia (...)

 • Postępowanie spadkowe19 Października 2012

  informacji o dziadkach zmarłej kuzynki ze strony matki, ponieważ spadkodawczyni ani jej rodzina nigdy nie utrzymywali z nimi kontaktu. Nie ma o nich żadnych informacji - ani gdzie się urodzili, (...)

 • Procedura złożenia wniosku o stwierdzenie nabycia spadku4 Lipca 2011

  wszyscy znani spadkobiercy złożyli już oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku. Złożenie wniosku o stwierdzenie nabyciaspadku przed upływem sześciomiesięcznego terminu (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości31 Marca 2007

  Na podstawie postanowienia sądu o nabyciu spadku po zmarłej matce z dn. 14 stycznia 2002 r. zostałem właścicielem kamienicy. Zeznanie podatkowe o nabyciu kamienicy w drodze spadku (...)

 • Nabycie spadku a jego ujawnienie11 Maja 2009

  w księgach wieczystych na podstawie kolejnych po sobie postanowień o nabyciu praw do spadku, siebie jako współwłaściciela na części nieruchomości, nie zgłaszając jeszcze do urzędu skarbowego (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku2 Czerwca 2011

  do sądu wniosku o wydanie przez sąd postanowienia stwierdzającegonabycie spadku przez wskazane wyżej osoby w odpowiednich częściach. Odbywa się to w trybiepostępowania nieprocesowego, (...)

 • Równoważnik pieniężny za brak mieszkania23 Lutego 2009

  spadku w terminie 6 miesięcy od dnia śmierci spadkodawcy, albo uzyskać postanowienia w sprawie stwierdzenia nabycia spadku i na podstawie tego orzeczenia dokonać działu spadku w (...)

 • Dowód własności18 Listopada 2005

  Mój mąż razem z siostrą i bratem uzyskał postanowienie o nabyciu spadku po matce. W skład spadku wchodzą trzy działki. We wszystkich trzech udział w wysokości ma skarb państwa na (...)

 • Przedawnienie podatku spadkowego16 Listopada 2009

  podatkowego istotna jest nie tyle data śmierci, co data uprawomocnienia orzeczenia stwierdzającego nabycie spadku. Zgodnie bowiem z art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • Podatek od spadku

  Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...)

 • czy ulega przedawnieniu

  w 1986 roku zmarl mi maz,mial dzieci ktore nie mieszkaly z nim,ale z matka w Australii.kiedy zakladalam sprawe majatkowa,dzieci nie odnalazlam,ale przez (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane