Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  własnościowe prawo do lokalu, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym lub udział w tych prawach, –  (...)

 • Poddanie się egzekucji w akcie notarialnym8 Grudnia 2003

  Na czym polega dokładnie rygor egzekucyjny wpisywany do umowy kupna sprzedaży mieszkania i czy można na jego podstawie eksmitować kobietę w ciąży i z małym dzieckiem - (...)

 • Przedawnienie zaleglosci podatkowej20 Lipca 2007

  . Jeśli zaś taką nieruchomość, jej część bądź udział w nieruchomości nabyto przed końcem 2006 roku, do opodatkowania przychodów ze sprzedaży stosuje się przepisy obowiązujące do końca (...)

 • Umowa kupna działki a umowa przedwstępna2 Sierpnia 2010

  przedwstępna będzie spełniała wymogi art. 389 kc, jeżeli przedmiot umowy będzie dokładnie określony. W Państwa w przypadku chodzi o to, żeby w chwili zawarcia umowy przedwstępnej (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

  : "ustawy o PIT") - płaconym od przychodu niepomniejszanego o koszty jego uzyskania. Podatek ten rozlicza płatnik (spółka) - pobiera go i odprowadza do urzędu. Składa też deklarację (...)

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny19 Kwietnia 2008

  zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji.Innych możliwości przepisy nie przewidują, dlatego odmówiono Panu rejestracji. Zaświadczenie z Policji o zabraniu dowodu rejestracyjnego (...)

 • Niewywiązanie się z umowy o dzieło7 Listopada 2003

  Podpisałem umowę o dzieło na "doprowadzenie do kupna-sprzedaży nieruchomości". Z umowy wynika, że mam to zrobić do końca roku 2004. Po jej zawarciu dopiero do (...)

 • Konsekwencje podatkowe w przypadku zakupu towarów na umowę kupna sprzedaży4 Marca 2012

  zakupionego na umowę kupna sprzedaży podlegać będzie regułom ogólnym, czyli co do zasady podstawą opodatkowania będzie cała kwota jaką otrzyma sprzedawca za sprzedawany towar (...)

 • Rękojmia za wady samochodu5 Lipca 2001

  że po kapitalnym remoncie. Nie zostałam poinformowana o tym przed kupnem auta. Nie mam jeszcze podpisanej umowy kupna - sprzedaży, a jedynie otrzymałam fakturę VAT. Czy komis ma (...)

 • Wykup gruntu pod drogę a umowa przedwstępna8 Czerwca 2007

  przeznaczenia gruntu nie został osiągnięty. Państwa kontrahent, który nie ponosi winy w zaistnieniu takiej sytuacji, ani o niej nie wiedział, może żądać wykonania umowy (czyli zawarcia umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane