Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  skutkujące nieważnością postępowania. Mając na uwadze przedstawione powyżej rozważania, nie sposób również przyjąć, że skarga kasacyjna w niniejszej sprawie byłaby oczywiście (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  zabezpieczenie już w pozwie, wówczas nie będzie Pani musiała płacić tej kwoty. Warto wystąpić w pozwie o wyższą kwotę niż w rzeczywistości chce się otrzymać. Z praktyki bowiem wynika, (...)

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.30 Listopada 2006

  jak dotychczas, trzy stawki podatkowe tj. 19%, 30% i 40%. Niemniej zmianie ulegnie wysokość progów podatkowych oraz kwoty wolnej od opodatkowania. do kwoty 43.405 zł podatek będzie wynosił (...)

 • Godziny nadliczbowe brutto czy netto?17 Maja 2012

  pracy w danym miesiącu (wtedy wyjdzie stawka za godzinę brutto) czy do obliczenia powinien użyć kwoty wynagrodzenia netto (takiej jaką otrzymywał na konto) i kwoty stąd wynikłej domagać się (...)

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn12 Września 2005

  – nie wchodzi w grę zwolnienie od podatku na mocy omawianego powyżej przepisu. Darowizna kwoty równej 14.000 zł będzie zwolniona od opodatkowania do wysokości 9,367 zł od jednej (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  sprzedaży poprzedniego? Czy też podatek powinnam zapłacić od kwoty wynikającej z różnicy pomiędzy kwotą uzyskaną ze sprzedaży starego mieszkania a kwotą spłaty kredytu na zakup nowego? Z dniem (...)

 • Wysokość kary umownej11 Maja 2010

  powinny być ustalane kwoty kar umownych za niewykonanie przedmiotu umowy, a inaczej za jego nienależyte wykonanie. Kodeks cywilny dopuszcza wspomnianą powyżej zacytowanym przepisem możliwość (...)

 • Odliczenie darowizny22 Kwietnia 2008

  utrzymaniu oraz dokonywałem przelewów niewielkich kwot na konto syna (student , niepracujący, zameldowany w moim gospodarstwie). Czy takie kwoty podlegają odliczeniu w PIT? Jeżeli tak to do jakiej (...)

 • Zakup płyt CD z muzyką do salonu fryzjerskiego29 Września 2006

  podatku należnego o naliczony. „ (...) Na podstawie art. 88 ust. 1 pkt 2 cytowanej ustawy, obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika towarów (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  zeznaniu rocznym. W sytuacji natomiast, gdyby Podatnik zamierzał podjąć wykonywanie działalności, o jakiej była mowa powyżej w celach zarobkowych, w sposób zorganizowany i ciągły, tj. powtarzalny (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ubezpieczenie OC - pomocy!!

  OC sprawcy (SAMOPOMOC). Ubezpieczalnia każe mi ponieśc koszty w wyskoości 10% kwoty naprawy (amortyzacja), ze względu na to, iż samochód ma 6 lat!/ (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • ojciec nie płaci, co robić?

  problem mój dotyczy nie płacenia przez ojca alimentów. zasądzono mu 350zł na każde z nas, bo mam jeszcze młodszego brata. Oboje się uczymy-on w (...)

 • WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW - OGÓLNIE

  Sąd powinien uwzględnić 2 rzeczy: potrzeby dziecka i zarobki pozwanego. Przeciętnie potrzeby dziecka są raczej podobne (oczywiście zależy od wieku). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane