Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynajem mieszkań2 Lutego 2009

  kosztów można zaliczyć to samo w przypadku zgłoszenia działalności, co w przypadku wynajmowania przez osobę prywatną. Kosztem może być w szczególności amortyzacja lokali, odsetki (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  dochodowego. Zawsze więc pracodawca przeznacza na wynagrodzenie pracownika kwotę wymienioną w ustawie i przepisach płacowych, a obowiązek opłacenia podatku powoduje jedynie zmniejszenie kwoty wypłaconej (...)

 • Podwyższenie alimentów wyrokiem sądu24 Marca 2004

  możliwości skutecznego i natychmiastowego wyegzekwowania zaległych alimentów i w jakiej kwocie, skoro na wyroku jest zasądzone 50 złotych i jakiej kwoty mam prawo wymagać na utrzymanie (...)

 • Samochód zakupiony przed zarejestrowaniem s.c.12 Marca 2008

  podatku VAT od paliwa i części spółka cywilna, środek trwały, amortyzacja, samochód ciężarowy, odliczenie VAT

 • Zaświadczenie o spełnieniu warunków technicznych11 Kwietnia 2007

  ; samochód osobowy, zaświadczenie, badanie techniczne, amortyzacja, ubezpieczenie, wartość początkowa

 • Zakupy dokonywane przez szkoły4 Kwietnia 2012

  Firma oferuje produkty edukacyjne w postaci oprogramowania lub usług edukacyjnych placówkom oświatowym, w tym liceom ogólnokształcącym. Powyżej jakiej kwoty konieczne jest organizowanie (...)

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.30 Listopada 2006

  jak dotychczas, trzy stawki podatkowe tj. 19%, 30% i 40%. Niemniej zmianie ulegnie wysokość progów podatkowych oraz kwoty wolnej od opodatkowania. do kwoty 43.405 zł podatek będzie wynosił (...)

 • Amortyzacja budynków magazynowych21 Listopada 2005

  sklasyfikowanych w grupie 1. amortyzacja, stawka amortyzacyjna, budynki magazynowe, powierzchnie magazynowe

 • Ustalenie wartości poczatkowej środka trwałego30 Sierpnia 2006

  sporządzenia wykazu oraz stanu i stopnia ich zużycia. wartość początkowa, cena nabycia, nabycie w drodze kupna, amortyzacja, ewidencja środków trwałych

 • Wynajem lokalu handlowego2 Lutego 2009

  przewidywana przez podatnika wartość sprzedaży nie przekroczy, w proporcji do okresu prowadzonej sprzedaży, kwoty 50.000 zł. Podatnik nie musi przy tym zawiadamiać organów podatkowych o korzystaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ubezpieczenie OC - pomocy!!

  OC sprawcy (SAMOPOMOC). Ubezpieczalnia każe mi ponieśc koszty w wyskoości 10% kwoty naprawy (amortyzacja), ze względu na to, iż samochód ma 6 lat!/ (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • ojciec nie płaci, co robić?

  problem mój dotyczy nie płacenia przez ojca alimentów. zasądzono mu 350zł na każde z nas, bo mam jeszcze młodszego brata. Oboje się uczymy-on w (...)

 • WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW - OGÓLNIE

  Sąd powinien uwzględnić 2 rzeczy: potrzeby dziecka i zarobki pozwanego. Przeciętnie potrzeby dziecka są raczej podobne (oczywiście zależy od wieku). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane