Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dożywotnie alimenty po rozwodzie24 Lutego 2004

  Mam 61 lat i przyznane sądownie alimenty, które wypłaca mi mój mąż. Nie mam innych dochodów, po zawarciu małżeństwa nie pracowałam zawodowo. Dodatkowo mój stan zdrowia nie pozwala mi na (...)

 • Przedawnienie roszczeń alimentacyjnych13 Stycznia 2006

  , jeśli działa jako jego pełnomocnik. Alimenty zasądzone przedawniają się po okresie trzyletnim od dnia, w którym zobowiązany był do ich zapłaty. Opisane działanie może zostać zakwalifikowane (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  sprawa o alimenty skierowana przed wnioskiem rozwodowym może toczyć się nadal w zakresie dotyczącym świadczeń sprzed w/w wnioskiem. Z przedstawionego opisu wynika, że sprawa o alimenty o sygnaturze (...)

 • Alimenty dla rozwiedzionego małżonka11 Stycznia 2005

  sąd zasądzi alimenty na rzecz dziecka. Sprawy te są rozpatrywane indywidualnie i zależą od zarobków zobowiązanego i potrzeb dziecka. alimenty, rozwód, obowiązek alimnetacyjny, alimenty (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  pełnoletniej córki. 1. Czy mogę zatem wnosić o zawieszenie sprawy o alimenty córki do momentu potwierdzenia wyłączenia, skoro Sąd Okręgowy nie wyłączył sprawy o alimenty córki ze sprawy (...)

 • Alimenty za czas przeszły4 Sierpnia 2010

  alimenty i nie były one mi zasądzone - także żadnego Postanowienia ani samej sprawy nie było. Czy mój były mąż może starać się o alimenty za ten 10-cio miesięczny okres, gdy żadnej sprawy (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  wierzytelności. Na ostatniej rozprawie o podwyższenie alimentów poprosiłem sędzię o pouczenie na okoliczność ukończenia przez dziecko 18 roku życia - tzn. komu po tej dacie przekazywać alimenty. (...)

 • Tymczasowo zasądzone alimenty16 Marca 2004

  , alimenty, rozwiązanie małżeństwa, alimenty po rozwodzie, tymczasowe alimenty

 • Egzekucja alimentów2 Lipca 2007

  W czerwcu 2004 roku nastąpił mój rozwód, zasądzono ode mnie alimenty w kwocie 400zl, z powodu ciężkiej sytuacji i po porozumieniu z żona, że zostawię im mieszkanie nie płaciłem ich. Jednak (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  trzymiesięczny ustawowy termin do wniesienia powództwa o alimenty, a w przypadku braku uznania dziecka - o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli matka dziecka nie złożyłaby w tym czasie (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka3 Kwietnia 2002

  alimenty zasądzane są na rzecz małoletniego, to z chwilą uzyskania przez niego pełnoletniości wygasa obowiązek przekazywania środków osobie wskazanej w wyroku, można je natomiast przekazywać bezpośrednio

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów19 Grudnia 2006

  Podczas sprawy rozwodowej zostały orzeczone alimenty na dzieci. Alimenty płaciłem sam co miesiąc za pośrednictwem poczty. Po ok. 1 roku płacenia alimentów termin płatności upływał (...)

 • Alimenty od chorego3 Czerwca 2002

  wierzycieli, a łączna suma, która może być potrącona, nie wystarcza na pełne pokrycie egzekwowanych należności, organ rentowy dokonuje przekazania potrąconych kwot po uzyskaniu rozstrzygnięcia (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę8 Maja 2002

  żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni. alimenty, dziecko, rozwód, alimenty na dziecko, alimenty na dziecko po rozwodzie

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?4 Grudnia 2008

  alimenty. Była synowa złożyła pozew o alimenty na wnuka ode mnie. Alimenty na wnuka syn wznowił dobrowolnie wysyłając comiesięcznie przekazem pocztowym 350 złotych. Pozew o alimenty (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko1 Czerwca 2009

  zapobiec, by po mojej śmierci dziedziczyła tylko moja prawowita - genetyczna córka (nie mogę jej okradać). Wiem, że zaprzeczenia ojcostwa można dokonać tylko w ciągu 6 miesięcy po urodzeniu (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  , że obowiązek alimentacyjny nie wygasa po upływie pięciu lat. Pańska córka jest już pełnoletnia. Dziecko po uzyskaniu pełnoletności może żądać alimentów od rodziców, jeżeli nie jest (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  problemów zdrowotnych syna) i nie dopełniał obowiązków rodzinnych, w tym nie łożył na jego utrzymanie, zaś alimenty musiały być ściągane w drodze egzekucji komorniczej. Reasumując, (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  rozstrzygającego tą kwestię. prawo rodzinne, obowiązek alimentacyjny, rozwód, alimenty po rozwodzie dla dziecka, umowa alimentacyjna

 • Kilka egzekucji do wynagrodzenia a alimenty25 Lutego 2009

  . alimenty, zbieg, egzekucja, zbieg egzekucji, wynagrodzenie, pracownik, potrącenie

 • Alimenty dla byłej żony i dorosłego syna10 Maja 2007

  będzie miał też fakt, z którym z rodziców syn zamieszka. Dobrowolne płacenie alimentów synowi nie stworzy żadnych praw po stronie żony. Alimenty takie powinny być płacone do rąk dorosłego (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  Przez 35 lat po rozwodzie mamy z ojcem, pomagam mamie i siostrze w dużym stopniu również finansowo. Po rozwodzie mama nie wystąpiła o podział majątku ani tez nie zaskarżyła ojca o nie płacenie

 • Alimenty od ojca pracującego w USA1 Kwietnia 2004

  świadczen alimentacyjnych z urzędu przez sąd tej instancji, który wydał wyrok zasądzający alimenty. Takie żądanie sąd kieruje do właściwego organu egzekucyjnego. Jest to jego uprawnienie a nie (...)

 • Alimenty w EURO18 Marca 2005

  wystąpiła z wnioskiem o alimenty do niemieckiego sądu w wysokości 307 EUR miesięcznie minus owe 60 zł. Czy niemiecki sąd może przyznać jej alimenty ode mnie jako obywatela polskiego? Jestem (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka24 Listopada 2004

  Do tej pory przesyłałem alimenty na rzecz córki na konto jej mamy. Córka ukończyła 20 lat -czy mogę zmienić to i przesyłać alimenty na konto córki. Czy potrzebna jest na to zgoda jej mamy? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Szukam prawnika, sprawa alimentacyjna. Warszawa

  Witam, szukam osoby ktora pomoglaby mi (o ile jest to mozliwe w swietle prawa) w odzyskaniu zaleglych alimentow od ojca. Sprawa wyglada nastepujaco: Moj (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane