Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  alimentów rodzica, z którym dziecko na stałe zamieszkuje. W chwili obecnej alimenty winny być jednak wypłacane bezpośrednio do rąk pełnoletniego dziecka. Stanowisko (...)

 • Alimenty na dziecko uczące się za granicą16 Stycznia 2001

  uczy się w Polsce (o czym byłem przekonany), a rzekomo przebywa w Holandii. Przesyłane pieniądze są odbierane, natomiast na wysłany list z pytaniami o fakty od 2 miesięcy nie (...)

 • Czy muszę płacić alimenty jeżeli córka nie pójdzie na studia dzienne? 23 Kwietnia 2015

  pójdzie na studia zaoczne, albo wieczorowe, czy jeżeli nie pójdzie na dzienne, to czy nadal będę musiał płacić alimenty? Opinię prawną sporządzono dla Pana na podstawie: -ustawy (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  , lecz to, że ze względu na czas jaki musi poświęcić nauce, z reguły nie będzie mogło zdobyć pracy pozwalającej na samodzielne otrzymanie. W związku z powyższym, alimenty (...)

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  Moja sytuacja przedstawia się następująco. Od osiemnastu lat płacę alimenty na dziecko z poza małżeństwa, którego ojcostwo uznałem. Do sierpnia 2007 dziecko przebywało w (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  do świadczeń za okres od wytoczenia powództwa o rozwód lub o separację. W konsekwencji wszystkich roszczeń (zarówno alimentów na siebie, jak i na Pani (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka14 Września 2007

  małoletniego syna z pozwem wzajemnym o alimenty na rzecz dziecka, przeciwko matce reprezentującej to samo dziecko, a która wystąpiła z pozwem przeciwko ojcu o alimenty na (...)

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty. 12 Sierpnia 2015

  , ale znajduje się w niedostatku. W tym drugim wypadku dziecko pozostaje w takiej samej sytuacji wobec obowiązanych do alimentacji rodziców, jak każdy krewny uprawniony (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę8 Maja 2002

  Złożyłem wniosek o rozwód bez orzekania o winie, żona godzi się na takie rozwiązanie. W pozwie chciałem, aby dziecko zostało ze mną, a pozwana płaciła alimenty na dziecko. (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  . wystąpić o alimenty dla matki. Sugerujemy przeto porozumienie w rodzinie w tym zakresie, tak by uniknąć niepotrzebnych kosztów poniesionych w razie wytoczenia powództwa (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  . Strony zawiadamia się o rozprawie ustnie na wcześniejszym posiedzeniu lub przez wezwanie, które doręcza się przynajmniej tydzień wcześniej. Jeżeli strona nie stawi się na posiedzeniu, sąd (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty20 Czerwca 2007

  na tyle czasu, by pracować), co także sprawia, iż rodzice nie mają już obowiązku łożyć na jego utrzymanie. rozwód, separacja, żądanie, forma, ustnie, pisemnie, alimenty, dziecko, (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące (...)

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?17 Lipca 2015

  . Komentarz, LEX, 2013). W związku z tym, nie ulega wątpliwości, że może Pani pozwać o alimenty ojca, który uznał dziecko i jest wpisany w akcie urodzenia jako ojciec, w (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka19 Czerwca 2007

  kosztów komorniczych) na dziecko i jak mam zawiadomić komornika? Jak się domyślamy, w wyroku zasądzającym alimenty od Pana sąd zaznaczył, iż alimenty są płatne do rąk (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka31 Stycznia 2008

  dorosłe dziecko oraz rozwodu prosimy również zapoznać się z treścią poniższych artykułów: Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości? Alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  ;) Powyższe domniemanie ojcostwa Pani męża może być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. Dziecko nie może bowiem mieć dwóch ojców. W (...)

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty. 13 Sierpnia 2015

  pozwem w tej kwestii. Oba roszczenia mogą być połączone w jednej sprawie. Domaga się Pan więc zasądzenia alimentów na rzecz małoletniej córki od jej matki, które (...)

 • Alimenty na pelnoletnie dziecko10 Kwietnia 2009

  sytuacji sąd może nam podwyższyć alimenty na pierwsze dziecko męża? Czy mąż może się starać w ogóle o zaprzestanie płacenia alimentów, kiedy dziecko jest już pełnoletnie, (...)

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  alimenty dziecku, informacje o braku zainteresowania dzieckiem (dziecko właściwie go nie zna), zebrane przeze mnie informacje na temat stopy materialnej i sposobu życia zobowiązanego ochronią (...)

 • Alimenty od chorego3 Czerwca 2002

  matce 200 zł na mieszkanie, a za 140 zł mam przeżyć miesiąc. Czy w takim wypadku sąd przyzna mi alimenty na córkę i w jakiej wysokości? Alimenty są to świadczenia (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna? 13 Maja 2015

  zobowiązanych, konieczne było ustanowienie w art. 138 możliwości zmiany zasądzonych alimentów w razie zmiany stosunków. Przez zmianę stosunków rozumie (...)

 • Wysokość alimentów dla żony i dziecka30 Sierpnia 2011

  - moja żona i dziecko czy też dziecko pozamałżeńskie? W jakich proporcjach otrzymywałyby alimenty moja żona i dziecko? Jak na taką sytuację zapatrują się sądy? (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  Jestem w piątym miesiącu ciąży. Ojcem dziecka jest obywatel Ukrainy, którego poznałam w mojej miejscowości (podjął prace na budowie). W sierpniu został deportowany z Polski (...)

 • Dopłata do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego21 Sierpnia 2003

  pracodawcy, który zobowiązał się wypłacać mi bieżące alimenty na mnie. Wiem, iż kwota, jaką mogę egzekwować nie może przekroczyć 60 % wynagrodzenia męża, co w w przypadku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane