Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka24 Listopada 2004

  przez dziecko pełnoletniości). Ten czas będzie zależał od konkretnej sytuacji. Przyjmuje się np. że osoba bedąca na studiach ma prawo żądać od rodziców środków utrzymania (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

 • Czy muszę płacić alimenty na syna który jest na studiach magisterskich? 10 Czerwca 2015

  kształcić, to wówczas zasadniczo do zakończenia studiów magisterskich alimenty będą mu przysługiwały. Ze względu na warunki panujące na rynku pracy przyjmuje się bowiem, (...)

 • Do jakiego wieku dziecka muszę płacić alimenty?8 Kwietnia 2015

  na nią alimenty? Czy może złożyć wniosek o uchylenie alimentów? Niniejsza opinia prawna została sporządzona na podstawie przepisów: - ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks (...)

 • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego12 Lutego 2005

  przypadku samotnego wychowywania dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności lub znacznym stopniu niepełnosprawności dodatek przysługuje w wysokości 250,00 zł na dziecko. W (...)

 • Zajęcie konta a wpłacanie zasądzonych alimentów14 Kwietnia 2006

  Córka ma konto bankowe zajęte przez komornika na 3400 zł. Na to samo konto wpływają alimenty od byłego męża zgodnie z wyrokiem sądu po 900 zł miesięcznie. Czy bank musi te (...)

 • Czy będę musiała płacić alimenty za mojego męża? 29 Maja 2015

  Mój mąż ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Niedawno dowiedziałam się że od paru miesięcy nie płaci alimentów na dziecko z poprzedniego małżeństwa. Czy w takim przypadku (...)

 • Alimenty na dziecko tylko od jednego rodzica4 Czerwca 2002

  na rodzicach nie zależy od tego, czy dziecko znajduje się w niedostatku. Rodzice mają obowiązek utrzymywania dzieci do czasu, gdy będą one w stanie utrzymać się samodzielnie, a zatem (...)

 • Alimenty na żonę25 Lutego 2008

  ogóle zostały przyznane mi alimenty na żonę, zawsze uważałem, że alimenty przyznawane są na utrzymanie dziecka? Z opisu sytuacji wynika, iż sąd zasądził alimenty (...)

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego5 Maja 2006

  Mam prawomocny wyrok orzekający separację bez orzekania winy. Sąd zasądził alimenty na dziecko. Czy w pozwie o rozwód załączyć kopię wyroku separacyjnego? Czy orzeczenie rozwodu unieważnia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane