Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę29 Maja 2009

  prawa. Nie wiem z skąd ona je wzięła, mam tylko przysądzone alimenty na dziecko 300zl i nie zalegam z płatnościami. Dziecko nosi moje nazwisko, uznałem jej z dobrej woli. Jakie (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka3 Listopada 2004

  wcześniej nie zażądał wpłat alimentów bezpośrednio na siebie)? Jeżeli wpłat należało dokonywać bezpośrednio na syna, proszę o odpowiedź jak spowodować, aby wpłaty dokonywane na (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  rodziny. Oświadczenie powinno obejmować dokładne dane o stanie rodzinnym, majątku i dochodach. Od sądu zależy uznanie tego oświadczenia za dostateczne do zwolnienia od kosztów sądowych. (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  Jestem po rozwodzie. Z tego związku mam córkę na którą mam zasądzone alimenty w kwocie 600 zł, ze związku pozamałżeńskiego mam córkę, na którą miałem zasądzone alimenty (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów4 Czerwca 2002

  Jak często można ubiegać się o podwyższenie kwoty alimentów na nieletnie dziecko? Od czego to zależy? Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  zamian za wycofanie wniosku od komornika zasądzi dużo wyższe alimenty na rzecz dziecka, ale się nie zgodziła na to rozwiązanie. Kwoty wpłacone bezpodstawnie do komornika dają (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  Mam pytanie w sprawie alimentów na dziecko jakie płaci ojciec po rozwodzie z żoną. Załóżmy, że sąd w wyniku procesu rozwodowego orzeka, że ojciec ma płacić alimenty w określonej (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  faktów, a nawet dowodów na ich poparcie (w zależności od tego co Pan posiada: kopie zdjęć, wydruki rozmów, nagarnia, dokumenty, itp.), może zwiększyć szansę na (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka24 Listopada 2004

  przez dziecko pełnoletniości). Ten czas będzie zależał od konkretnej sytuacji. Przyjmuje się np. że osoba bedąca na studiach ma prawo żądać od rodziców środków utrzymania (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane