Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  Jestem po rozwodzie. Z tego związku mam córkę na którą mam zasądzone alimenty w kwocie 600 zł, ze związku pozamałżeńskiego mam córkę, na którą miałem zasądzone alimenty (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów4 Czerwca 2002

  Jak często można ubiegać się o podwyższenie kwoty alimentów na nieletnie dziecko? Od czego to zależy? Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  zamian za wycofanie wniosku od komornika zasądzi dużo wyższe alimenty na rzecz dziecka, ale się nie zgodziła na to rozwiązanie. Kwoty wpłacone bezpodstawnie do komornika dają (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  Mam pytanie w sprawie alimentów na dziecko jakie płaci ojciec po rozwodzie z żoną. Załóżmy, że sąd w wyniku procesu rozwodowego orzeka, że ojciec ma płacić alimenty w określonej (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  faktów, a nawet dowodów na ich poparcie (w zależności od tego co Pan posiada: kopie zdjęć, wydruki rozmów, nagarnia, dokumenty, itp.), może zwiększyć szansę na (...)

 • Alimenty na konto pełnoletniego dziecka24 Listopada 2004

  przez dziecko pełnoletniości). Ten czas będzie zależał od konkretnej sytuacji. Przyjmuje się np. że osoba bedąca na studiach ma prawo żądać od rodziców środków utrzymania (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

 • Czy muszę płacić alimenty na syna który jest na studiach magisterskich? 10 Czerwca 2015

  kształcić, to wówczas zasadniczo do zakończenia studiów magisterskich alimenty będą mu przysługiwały. Ze względu na warunki panujące na rynku pracy przyjmuje się bowiem, (...)

 • Do jakiego wieku dziecka muszę płacić alimenty?8 Kwietnia 2015

  na nią alimenty? Czy może złożyć wniosek o uchylenie alimentów? Niniejsza opinia prawna została sporządzona na podstawie przepisów: - ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks (...)

 • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego12 Lutego 2005

  przypadku samotnego wychowywania dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności lub znacznym stopniu niepełnosprawności dodatek przysługuje w wysokości 250,00 zł na dziecko. W (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane