Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka31 Stycznia 2008

  dorosłe dziecko oraz rozwodu prosimy również zapoznać się z treścią poniższych artykułów: Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości? Alimenty (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  sytuacji żyjących dzieci, opieka nad rodzicem spada właśnie na nie, i nie można z góry przenosić obowiązku utrzymania matki na podmioty trzecie, zwłaszcza pomoc społeczną. Zgodnie (...)

 • Czy muszę płacić alimenty na syna który jest na studiach magisterskich? 10 Czerwca 2015

  kształcić, to wówczas zasadniczo do zakończenia studiów magisterskich alimenty będą mu przysługiwały. Ze względu na warunki panujące na rynku pracy przyjmuje się bowiem, (...)

 • Sposób wpłacania alimentów1 Marca 2006

  , chyba że wskaże swoją matkę jako osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli syn mieszka razem z matką pieniądze powinny być przekazywane przekazem na rzecz syna. alimenty, dziecko, dorosłe (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  ślub? Chcemy również przyjąć do rodziny cudze dziecko lub dzieci. Dowiadywaliśmy sie o to kilka lat temu, ale powiedziano nam w ośrodku adopcyjnym, że ze względu na problem alkoholowy żaden (...)

 • Alimenty a przerwanie studiów13 Grudnia 2012

  się. Zwrócić jednak należy uwagę na to, że w sytuacji, gdy dzieci są już dorosłe, istnienie ich uprawnienia do alimentów zależy od sytuacji ekonomicznej rodziców i od (...)

 • Ugoda z dzieckiem w sprawie alimentów27 Marca 2007

  się na niższe alimenty, wpłynie na decyzje Sądu w sprawie o obniżenie alimentów w toczącej się sprawie, w której małoletni jeszcze syn reprezentowany przez ojca? Syn jest obecnie (...)

 • Alimenty po zakończeniu studiów24 Czerwca 2008

  zakresie. alimenty, studia, obowiązek alimentacyjny, dorosłe dziecko, student, studia wieczorowe, zaoczne, samodzielne utrzymanie

 • Alimenty na dorosłe dziecko19 Stycznia 2006

  zasadność żądań Pani ojca jak i ich niezasadność. alimenty, dochód, dziecko, staż, bezrobocie

 • Obowiązki dzieci wobec rodziców9 Grudnia 2004

  wzajemnie. Trwa on do śmierci i może polegać na wzajemnej pomocy zarówno w sferze osobistej jak i majątkowej. Konkretyzują ten obowiązek przepisy stanowiące, iż dziecko, które ma dochody (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)

 • Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane