Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rozwód a alimenty dla pełnoletniego dziecka31 Stycznia 2008

  dorosłe dziecko oraz rozwodu prosimy również zapoznać się z treścią poniższych artykułów: Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości? Alimenty (...)

 • Sposób wpłacania alimentów1 Marca 2006

  , chyba że wskaże swoją matkę jako osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli syn mieszka razem z matką pieniądze powinny być przekazywane przekazem na rzecz syna. alimenty, dziecko, dorosłe (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  ślub? Chcemy również przyjąć do rodziny cudze dziecko lub dzieci. Dowiadywaliśmy sie o to kilka lat temu, ale powiedziano nam w ośrodku adopcyjnym, że ze względu na problem alkoholowy żaden (...)

 • Alimenty a przerwanie studiów13 Grudnia 2012

  się. Zwrócić jednak należy uwagę na to, że w sytuacji, gdy dzieci są już dorosłe, istnienie ich uprawnienia do alimentów zależy od sytuacji ekonomicznej rodziców i od (...)

 • Ugoda z dzieckiem w sprawie alimentów27 Marca 2007

  się na niższe alimenty, wpłynie na decyzje Sądu w sprawie o obniżenie alimentów w toczącej się sprawie, w której małoletni jeszcze syn reprezentowany przez ojca? Syn jest obecnie (...)

 • Alimenty po zakończeniu studiów24 Czerwca 2008

  zakresie. alimenty, studia, obowiązek alimentacyjny, dorosłe dziecko, student, studia wieczorowe, zaoczne, samodzielne utrzymanie

 • Alimenty na dorosłe dziecko19 Stycznia 2006

  zasadność żądań Pani ojca jak i ich niezasadność. alimenty, dochód, dziecko, staż, bezrobocie

 • Obowiązki dzieci wobec rodziców9 Grudnia 2004

  wzajemnie. Trwa on do śmierci i może polegać na wzajemnej pomocy zarówno w sferze osobistej jak i majątkowej. Konkretyzują ten obowiązek przepisy stanowiące, iż dziecko, które ma dochody (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)

 • Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane