Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przesłanki orzeczenia rozwodu10 Maja 2002

  ostateczne rozstrzygnięcie należy do sądu. Jest oczywiście dopuszczalnym orzeczenie rozwodu pomiędzy małżonkami, którzy zawarli tzw. ślub konkordatowy. Sąd poprzez orzeczenie rozwodu niweczy (...)

 • Uprawnienie do zachowku a związek małżeński5 Czerwca 2002

  jeżeli nie zachodzi sytuacja, w której żądający rozwodu jest wyłącznie winny rozkładu pożycia rozwód jest dopuszczalny bez względu na brak zgody drugiej strony. Natomiast kiedy żądający (...)

 • Brak zgody na rozwód23 Kwietnia 2002

  współżycia społecznego. rozwód, zgoda współmałżonka, przesłanki rozwodu, udzielenie rozwodu, postępowanie rozwodowe

 • Jak przygotować się do rozwodu? 28 Kwietnia 2015

  urzędu zwraca stronie połowę uiszczonej opłaty od pozwu o rozwód lub separację w razie orzeczenia rozwodu lub separacji na zgodny wniosek stron bez orzekania o winie – po uprawomocnieniu (...)

 • Brak zgody na orzeczenie rozwodu15 Lipca 2002

  okolicznościach, które wystąpiły w danej sprawie. brak zgody, rozwód, orzeczenie rozwodu, brak zgody na rozwód, przesłanki orzeczenia rozwodu

 • Rozwód a brak zgody współmałżonka19 Stycznia 2007

  pewnych sytuacjach rozwodu nie można jednak orzec (nawet jeśli zupełny i trwały rozkład pożycia zaistniał). Po pierwsze, orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, gdyby miało przez to ucierpieć (...)

 • Rozwód a dobro małoletnich dzieci30 Grudnia 2003

  doprowadziły do rozkładu pożycia małżeńskiego. Mogą to być okoliczności faktyczne zarówno z życia rodzinnego, intymnego jak i sytuacje "bardziej widoczne" poza życiem rodzinnym - np. brak wspólnego

 • Mediacja w sprawie o rozwód5 Marca 2007

  , rozprawa rozwodowa, brak zgody na rozwód

 • Dowody zapłaty alimentów17 Listopada 2003

  naszym systemie prawnym nie mogą i nie są zasądzane wstecz. Celem zasądzenia alimentów jest zaspokojenie przyszłych potrzeb. Innymi słowy, skoro wcześniej płacone przez Pana aliemnty były wyrazem (...)

 • Umowny podział majątku z zastrzeżeniem21 Sierpnia 2003

  zastrzeżeniem, że umowa będzie obowiązywać od momentu ogłoszenie rozwodu? W ten sposób żona miałaby pewność, że rozwód nastąpi, ja natomiast zyskałbym dokument potwierdzający de facto jej (...)

 • Brak zgody na orzeczenie rozwodu12 Marca 2002

  orzeczenia rozwodu. rozwód, zgoda, postępowanie rozwodowe, orzeczenie rozwodu, przesłanki orzeczenia rozwodu

 • Brak zgody małżonka na orzeczenie rozwodu24 Marca 2003

  dobro Państwa współnych małoletnich dzieci lub gdyby orzeczenie rozwodu było sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Sąd nie orzeknie również rozwodu, jeśli to żona jest wyłącznie (...)

 • Rozwód a brak zgody jednego z małżonków4 Stycznia 2011

  ? Orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, jeżeli żąda go jedno z małżonków wyłącznie winne rozkładu pożycia. Odpowiadając na Pana pytanie, wskazujemy, iż orzeczenie rozwodu (...)

 • Brak zgody na rozwód25 Marca 2011

  przez winnego męża jest brak zgody żony na rozwód. Jeżeli z pozwem rozwodowym wystąpi mąż, a w trakcie postępowania żona nie wyrazi zgody na rozwód, sąd nie orzeknie rozwodu. (...)

 • Uzyskanie rozwodu pod nieobecność małżonka30 Listopada 2011

  Czy jest możliwość uzyskania rozwodu pod nieobecność mojego męża? Obecność lub nieobecność pozwanego w sprawie o rozwód zasadniczo nie ma wpływu na orzeczenia rozwodu z winy męża. (...)

 • Żądanie rozwodu przez jednego z małżonków wyłącznie winnego rozkładu pożycia w sytuacji, gdy drugie z małżonków na rozwód się nie godzi, a odmowa tej zgody nie jest sprzeczna z zasadami współżycia14 Marca 2011

  Jak w doktrynie prawa cywilnego postrzegana jest negatywna przesłanka orzeczenia rozwodu, jaką jest żądanie rozwodu przez jednego z małżonków wyłącznie winnego rozkładu pożycia w sytuacji, (...)

 • Rozwód a alimenty dla współmałżonka4 Lipca 2006

  małżonka uprawnionego - niezależnie od tego, czy zobowiązany jest wyłącznie winny rozkładu pożycia; po upływie 5 lat od orzeczenia rozwodu – jeżeli zobowiązanym jest małżonek, który (...)

 • Zakres postępowania rozwodowego21 Stycznia 2005

  rozwodu lub żąda uznania winy męża, wówczas sąd może uznać, że mąż opuścił chorą żonę, a zatem jest winny rozkładu pożycia. Nie będzie wtedy miało znaczenia to, że mąż żąda rozwodu (...)

 • Czy moja była żona może żądać ode mnie alimentów na siebie? 21 Maja 2015

  uczynić roszczenie byłej żony bezzasadnym powinien Pan powoływać się na 3 okoliczności:  1. Alimenty nie należą się, bowiem od orzeczenia rozwodu bez orzekania o winie minęło już 6 lat (...)

 • Przesłanki pozytywne i negatywne rozwodu10 Stycznia 2012

  społecznego, a także 3) jeżeli żąda rozwodu małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  rozwodzie kontakty ojca z dzieckiem były częste. Od dnia orzeczenia rozwodu były mąż ograniczył kontakty, od 1 czerwca 2010 nie poświęcił dziecku ani jednego weekendu, jego wizyty były coraz rzadsze. (...)

 • Brak zgody na rozwód jednego z małżonków4 Kwietnia 2011

  wspólnej winie brak podstaw do przyjęcia, że wina małżonka, który żąda rozwodu, jest znacznie cięższa to wówczas nie może zajść sprzeczność rozwodu z zasadami (...)

 • Zniesienie wspólności w trakcie rozwodu12 Sierpnia 2004

  na przeszkodzie orzeczeniu rozwodu w przypadku, gdyby z żądaniem takim wystąpił powód, eliminuje możliwość oddalenia żądania tegoż powoda zniesienia małżeńskiej wspólności majątkowej”. (...)

 • Sprzeczność rozwodu z zasadami współżycia społecznego10 Czerwca 2011

  , gdy małżonek sprzeciwiający się rozwodowi ponosi wyłączną winę rozkładu pożycia lub gdy przy wspólnej winie brak podstaw do przyjęcia, że wina małżonka, który żąda rozwodu, (...)

 • Rozwód pod nieobecność małżonka3 Października 2006

  brak stawiennictwa udaremni orzeczenie rozwodu. Jeśli bowiem okaże się, że pozwany nie stawia się na przesłuchanie stron lub odmawia zeznań sąd oceni, czy mimo to należy przesłuchać tę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • aliemnty a brak rozwodu

  Witam Czy mogę starać się o alimenty jeśli nie chcę zgodzić się na rozwód? z góry dziękuję

 • Pomocy! rozwód, alimenty

  Witam, prosze pomóżcie. Otóż moja siostra ma meża pijaka i 3 dzieci. Wyprowadziła się od niego z dziećmi i praktycznie nie posiada żadnych dochodów (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Alimenty na byłą żonę a dziecko w nowym związku czy każdy mąż musi płacić??

  witam, potrzebuję pomocy: mój partner nie ma jeszcze orzeczonego rozwodu-jest w tej chwili w separacji jego"była" żona nie pracuje-robi w (...)

 • doniesienie o niealimentacji

  Komornik przysyła mi na dzieci o ponad połowę mniejsze alimenty niż mam zasądzone. Kiedy poprosiłam o wyjaśnienie, pierwsza odpowiedź brzmiała, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane