Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uchwały rady gminy8 Czerwca 2011

  terytorialnego w kształtowaniu ich ustroju. Jest to wyrazem zasady samorządności. Po drugie natomiast przepisy ustawy o samorządzie gminnym posługują się pojęciem „uchwała” (...)

 • Przetargi na najem lokali użytkowych22 Stycznia 2009

  powinien charakteryzować ustalone zasady.  Przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami,  ani ustawy o samorządzie gminnym nie określają w tej sytuacji obowiązku wpłaty (...)

 • Upoważnienie dokonane przez wójta5 Stycznia 2007

  nieobecności. Jakie zadania trzeba by ewentualnie zastrzec do wyłącznej kompetencji wójta w takim przypadku? Proszę o podanie podstawy prawnej odnośnie ww. sytuacji. W ustawie o samorządzie (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy podejmuje (...)

 • Zadania przewodniczącego Rady Gminy9 Maja 2011

  przewodniczącego. Ustawa o samorządzie gminnym do roku 2001 w art. 14 ust. 2 przewidywała takie uprawnienia przewodniczącego rady, jednak mocą ustawy z 11 kwietnia 2001 r. o (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  złożenie oświadczenia w odpowiedniej treści i formie,o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub o zapłatę sumy na cel społeczny (zob. art. 448 k.c.),o naprawienie szkody na zasadach (...)

 • Zawarcie umowy z kierownikiem samodzielnego ZOZ3 Sierpnia 2007

  o pracę. W tym zakresie należy odwołać się do przepisów regulujących działanie danego podmiotu, czyli w tym wypadku do ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z jej postanowieniami (...)

 • Łączenie innych funkcji z mandatem radnego gminy7 Grudnia 2010

  , Chmielnicki Paweł (redakcja), Dobosz Piotr, Mączyński Marek, Kryczko Paweł, Bandarzewski Kazimierz Najnowsze wydanie:  Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz; Warszawa (...)

 • Ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej21 Stycznia 2011

  . Ustawa o samorządzie gminnym w art. 9 ust. 1 stanowi, że w celu wykonywania zadań gmina może tworzyć jednostki organizacyjne. Jednostki organizacyjne, które nie mają osobowości (...)

 • Utrata wynajmowanego lokalu4 Września 2006

  przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Wójt na podstawie tej uchwały mógł skutecznie zawierać umowy sprzedaży. Mógł, ale nie musiał. Co więcej, ta uchwała, jak wynika z treści (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ustawa o samorządzie gminnym

  Witam, zastanawia mnie pewien art. z ustawy o samorządzie gminnym. Dokładniej artykuły 24a i 24b, jak należy je interpretować? Czy te zapisy dotyczą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane