Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Małżeństwo a prawo do ponownego wniesienia skargi 12 Lipca 2010

  . W odpowiedzi na ponowną skargę WSA ją ponownie odrzucił, uzasadniając \"Wezwanie do usunięcia naruszenia prawa o którym mowa w art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, (...)

 • Przetargi na najem lokali użytkowych22 Stycznia 2009

  powinien charakteryzować ustalone zasady.  Przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami,  ani ustawy o samorządzie gminnym nie określają w tej sytuacji obowiązku wpłaty (...)

 • Uchwały rady gminy8 Czerwca 2011

  terytorialnego w kształtowaniu ich ustroju. Jest to wyrazem zasady samorządności. Po drugie natomiast przepisy ustawy o samorządzie gminnym posługują się pojęciem „uchwała” (...)

 • Problemy prawne samorządu terytorialnego23 Listopada 2006

  jednostka podziału terytorialnego kraju posiada prawne umocowanie ustawowe. W przypadku gminy jest to Ustawa o samorządzie gminnym, dla powiatu - Ustawa o samorządzie (...)

 • Upoważnienie dokonane przez wójta5 Stycznia 2007

  nieobecności. Jakie zadania trzeba by ewentualnie zastrzec do wyłącznej kompetencji wójta w takim przypadku? Proszę o podanie podstawy prawnej odnośnie ww. sytuacji. W ustawie o samorządzie (...)

 • Działka budowlana5 Października 2010

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy podejmuje (...)

 • Zadania przewodniczącego Rady Gminy9 Maja 2011

  przewodniczącego. Ustawa o samorządzie gminnym do roku 2001 w art. 14 ust. 2 przewidywała takie uprawnienia przewodniczącego rady, jednak mocą ustawy z 11 kwietnia 2001 r. o (...)

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego16 Stycznia 2009

  złożenie oświadczenia w odpowiedniej treści i formie,o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę lub o zapłatę sumy na cel społeczny (zob. art. 448 k.c.),o naprawienie szkody na zasadach (...)

 • Zawarcie umowy z kierownikiem samodzielnego ZOZ3 Sierpnia 2007

  o pracę. W tym zakresie należy odwołać się do przepisów regulujących działanie danego podmiotu, czyli w tym wypadku do ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z jej postanowieniami (...)

 • Zobligowanie organów gminy do zajęcia się wnioskiem osoby fizycznej, dotyczącym zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego30 Sierpnia 2011

  miejscowego planu. Co prawda istnieje możliwość odwołania się do regulacji przepisów ustrojowych, tj. ustawy o samorządzie gminnym, a w szczególności do art. 101a ustawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ustawa o samorządzie gminnym

  Witam, zastanawia mnie pewien art. z ustawy o samorządzie gminnym. Dokładniej artykuły 24a i 24b, jak należy je interpretować? Czy te zapisy dotyczą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane