Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie treści aktu urodzenia przez sąd9 Kwietnia 2004

  Cywilnego właściwym dla miejsca urodzenia. Jeżeli w tym Urzędzie nie został sporządzony akt urodzenia, istnieje możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o ustalenie treści aktu (...)

 • Poronienie a urodzenie martwego dziecka22 Kwietnia 2010

  też lekarz położnik po przeprowadzeniu badania matki i dziecka (§ 2 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2.2.2005 r. w sprawie pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka). (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  z tytułu urodzenia dziecka. Dokumenty, jakie należy złożyć zostały opisane w artykule: Kiedy przysługuje zasiłek rodzinny? Przez rodzinę ustawa rozumie: małżonków, rodziców (...)

 • Zgłoszenie do akt stanu cywilnego ojca dziecka jako \\\\\\\'nieznanego\\\\\\\'1 Czerwca 2011

  aktach stanu cywilnego akt urodzenia sporządza się na podstawiepisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka wystawionego przez lekarza, położną lub zakład opieki zdrowotnej.Do aktu (...)

 • Sprostowanie aktu urodzenia27 Lipca 2010

  akt urodzenia dziecka, urząd może ograniczać do aktu małżeństwa rodziców, lecz również żądać ich aktów urodzenia, a nawet sięgać po akty stanu cywilnego (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka14 Maja 2007

  ustalenie ojcostwa. nazwisko dziecka, uznanie dziecka, ojciec biologiczny, unieważnienie uznania, dane ojca, akt urodzenia

 • Zameldowanie dziecka nowo narodzonego5 Maja 2004

  sporządzenia aktu urodzenia? Art. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych nakłada obowiązek zameldowania o urodzeniu dziecka przez przedstawiciela ustawowego (...)

 • Adopcja - ojciec biologiczny28 Października 2003

  adopcji dziecko pod względem prawnym stanie się potomkiem ojca biologicznego i jego małżonki, uzyska więc ich nazwisko, a oni będą opiekunami prawnymi dziecka. W akcie urodzenia dziecka (...)

 • Uznanie dziecka a nazwisko ojca3 Stycznia 2005

  . Obowiązek zameldowania dziecka leży po stronie każdego z rodziców. Do dokonania tej czynności potrzebny będzie akt urodzenia dziecka. rodzice, akt urodzenia, akta (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka28 Kwietnia 2005

  , nazwisko, nazwisko dziecka, nazwiska małżonków, akt urodzenia tłumaczenie, uwierzytelnione

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane