Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Mianowanie28 Marca 2012

  (art. 30 k.n.), umowa o pracę, umowa mianowania, karta nauczyciela

 • Umowa o pracę z nauczycielem mianowanym29 Stycznia 2003

  szkolnego z nauczycielem mianowanym lub dyplomowym, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony. Zarówno akt mianowania jak i umowa o (...)

 • Kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego30 Listopada 2006

  wypowiedzenia umowy o pracę, co w przypadku odmowy przyjęcia tegoż wypowiedzenia byłoby równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę? Jedno jest pewne - ich drogi muszą się rozejść. (...)

 • Staż pracy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej a emerytura17 Kwietnia 2011

  spółdzielczej umowy o pracę. Przy czym, spółdzielcza umowa o pracę nawiązywana jest tylko w spółdzielniach pracy, z wyłączeniem rolniczych spółdzielni (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji? 3 Sierpnia 2015

  , możliwe jest rozwiązanie Pani umowy o pracę. Co najwyżej, nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może wyrazić zgodę na ograniczenie zatrudnienia w trybie określonym w art. (...)

 • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy4 Czerwca 2007

  przysługuje niezależnie od odmiennych zastrzeżeń stron umowy. Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania może nastąpić również na mocy porozumienia stron. Jeżeli (...)

 • Nauczyciele mianowani na stałe23 Grudnia 2004

  wystarczy, by nauczyciel wykonywał nieprzerwanie przez co najmniej dwa lata pracę pedagogiczną, która została pozytywnie oceniona. Nie jest potrzebny i nie był odnośnie tej sytuacji potrzebny osobny (...)

 • Kwalifikacja trzeciej umowy na czas określony29 Marca 2007

  stanowisko, wedle którego umowa o pracę na okres próbny objęta jest hipotezą normy art. 25 [1] kp. Stąd trzecia umowa o pracę opisana w pytaniu (umowa okresowa (...)

 • Kilkakrotne zawieranie umów na czas określony4 Czerwca 2003

  , bez żadnych przerw. Perzepis kodeksu pracy mówi, że zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia15 Stycznia 2008

  tygodni. Pracodawca nie ma uprawnienia do badania, czy w danym przypadku zostały spełnione przesłanki dla rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Nawet jeżeli nie wystąpiły przesłanki (...)

 • Likwidacja pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę6 Maja 2008

  oświadczenia woli przez pracodawcę, stosunek pracy trwa nadal. Samo wykreślenie przedsiębiorcy z ewidencji działalności gospodarczej nie jest jednoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę. Umowa (...)

 • Umowa o pracę dla nauczyciela kontraktowego21 Kwietnia 2009

  wymagane kwalifikacje i rozpoczynającą pracę w szkole stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden rok szkolny w celu odbycia stażu wymaganego (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  mi,że w takim razie została mi tym samym wypowiedziana umowa o pracę i z końcem stycznia już u niego nie pracuję. Czy mimo tego,że złożyłam od razu takie oświadczenie, mogę zwrócić (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  43/2010, LexPolonica nr 2551782 (LexisNexis nr 2551782), w którym podniesiono, że: „Umowa o pracę jest zawarta dla pozoru, a przez to nie stanowi tytułu do objęcia ubezpieczeniami (...)

 • Kolejna umowa o pracę zawarta bezpośrednio1 Czerwca 2008

  pracownikiem umowę o pracę na okres próbny. Umowa o pracę na okres próbny może poprzedzać każdą umowę o pracę. Skoro pracownik ten miał zawartą (...)

 • Nawiązanie stosunku pracy z kierownikiem GOPS12 Stycznia 2006

  o naborze, nie może być krótszy niż 14 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w Biuletynie. Po upływie terminu do złożenia dokumentów, określonego w ogłoszeniu o naborze, upowszechnia (...)

 • Przekształcenie stosunku pracy nauczyciela 4 Czerwca 2008

  zajęć pozwalających na to w kolejnym roku. przekształcenie stosunku pracy, stosunek pracy, nauczyciel, mianowany, awans, umowa o pracę, pełny etat

 • Rozwiązanie umowy o pracę na okres próbny14 Września 2005

  umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przykładowy wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez (...)

 • Kontynuacja uprawnień nauczyciela28 Grudnia 2004

  zmienił pracę na pracę poza szkolnictwem. Czy wracając do pracy nauczyciela w szkole w 2005 w/w akt mianowania jest w świetle obowiązujących przepisów uznany jako nabyty wcześniej (...)

 • Porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę10 Listopada 2005

  kadrowa wraz z właścicielem poprosili mnie o napisanie pisma zatytułowanego „oferta pracownika o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron”. Według tego (...)

 • Forma zatrudnienia nauczycieli18 Czerwca 2003

  . nauczyciele, zatrudnienie, forma, umowa o pracę, zlecenie, szkoły niepubliczne

 • Zbieg zatrudnienia i umowy cywilnoprawnej4 Czerwca 2003

  ) podstawą stosunku pracy nie może być umowa cywilnoprawna jaką jest np. umowa o dzieło czy umowa zlecenie. umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa (...)

 • Podstawy zwolnienia nauczyciela16 Sierpnia 2006

  podstawie fałszywych lub nieważnych dokumentów. Poza wymienionymi przykładami umowę o pracę można rozwiązać z nauczycielem w przypadku ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków (...)

 • Podstawy wypowiedzenia umowy o pracę nauczycielowi3 Lutego 2003

  Jestem nauczycielem o 31-letnim stażu, 55 lat życia skończę w maju br., posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego. Obecnie słyszy się o przewidywanych dużych redukcjach w szkolnictwie, ktore (...)

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna7 Lutego 2008

  Zatrudniam 17 pracowników na umowę o pracę. Jednemu pracownikowi kończy się umowa o pracę (z upływem czasu, na który była zawarta do 29.02.2008 r.). Pracownik jest rencistą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.