Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zadaniowy czas pracy16 Marca 2007

  czasie polecenia swego przełożonego, to bez względu na stosowaną nazwę nie można przyjąć, by jego czas pracy określały zadania. Wynika z tego, że zadania mają być określone w umowie o pracę (...)

 • Akta osobowe pracownika25 Października 2007

  przestrzeganie zapisu § 6 wskazanego rozporządzenia. prawo pracy, akta osobowe, pracownik, data, gromadzenie, obowiązek, pracodawca, części, czynność, praca, umowa o pracę, stosunek (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  możliwość wywiązania się jednak z obowiązku spełnienia świadczenia, zanim wierzyciel rozpocznie postępowanie egzekucyjne. Jeżeli chodzi natomiast o zastosowanie przepisów o postępowaniu (...)

 • Nie udokumentowane rzekome nadgodziny28 Sierpnia 2008

  Z pracownikiem, który pracował 4 lata w zakładzie została rozwiązana umowa o prace za porozumieniem stron. W trakcie swojego okresu pracy nigdy nie zgłaszał pracodawcy, że wykonywał swoją (...)

 • Przejście pracowników9 Lutego 2007

  zaproponować nowe warunki pracy i płacy pracownikom świadczącym dotychczas pracę na innej podstawie niż umowa o pracę oraz wskazać termin, nie krótszy niż 7 dni, do którego (...)

 • Dane z akt osobowych pracownika28 Maja 2007

  Niedawno podjąłem pracę w firmie jako kadrowiec. Przeglądając teczki młodocianych (umowa o pracę w celu nauki zawodu) znalazłem oświadczenie młodocianego, który skończył (...)

 • Naruszenie nietykalności osobistej28 Maja 2009

  ustawy o ochronie praw lokatorów (art. 11 tej ustawy), gdyż nie jest to wypowiedzenie, umowa wygasa sama ze względu na upływ czasu. Należy tylko pamiętać o tym, że jeśli umowa (...)

 • Podatek dochodowy od umowy zlecenia6 Września 2005

  deklaracji podatkowej. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym  od osób fizycznych, osoba wykonująca pracę na podstawie umowy o dzieło lub zlecenia, uzyskująca przychody od osoby fizycznej (...)

 • Prawo do odprawy rentowej lub emerytalnej18 Lutego 2008

  listopadzie tego roku, a umowa o pracę ulegnie rozwiązaniu w czerwcu tego roku, to pracownikowi nie przysługuje prawo do odprawy emerytalnej. Pracownikowi przysługuje prawo do odprawy rentowej (...)

 • Zakładanie NZOZ5 Października 2006

  zakład? W pkt 6 jest imiennym powołaniu kierownika zakładu. Czy może to być umowa o pracę? Jakie musi mieć kwalifikacje taki kierownik (z tego, co słyszałam, to aż 6-cio letnie doświadczenie)? (...)

 • Wynagrodzenie prowizyjne2 Czerwca 2003

  określający wysokość i zasady przyznawania pracownikom stawek wynagrodzenia za pracę określonego rodzaju lub na określonym stanowisku. W braku takiego aktu, umowa o pracę powinna (...)

 • Darowizna pomiędzy małżonkami11 Lipca 2007

  aktu notarialnego (sporządzona przez notariusza), a jeżeli przedsiębiorstwo umowa darowizny musi zostać zawarta w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. Umowa darowizny wówczas (...)

 • Dokształcanie zleceniobiorcy29 Maja 2006

  ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (i odpowiednio art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), zgodnie z którą kosztami takimi są wydatki poniesione w celu

 • Termin wypłaty wynagrodzenia za pracę16 Listopada 2002

  określonym terminie. Układ zbiorowy pracy lub regulamin pracy czy umowa o pracę może wprowadzać większą częstotliwość wypłat. Dodatkowe składniki wynagrodzenia, które przysługują (...)

 • Bezrobocie a umowa o dzieło9 Lutego 2010

  uzyskiwany jedynie z tytułu wykonywania umów o dzieło, nie może przekroczyć 657,50 zł. zasiłek, bezrobotny, umowa o dzieło, działalność gospodarcza

 • Pracodawca a organ zatrudniający22 Listopada 2005

  dyrektora powinien to zrobić organ zarządzający (wójt, burmistrz, prezydent, starosta, marszałek województwa). praca, pracodawca, organ zatrudniający, zakład pracy, umowa o pracę

 • W jakiej części mieszkanie nabyte przed ślubem wchodzi do masy spadkowej30 Lipca 2012

  zawarta w formie aktu notarialnego. Sposób przeprowadzania sądowego działu spadku uregulowany został w k.p.c. Art. 680. § 1. We wniosku o dział spadku należy powołać postanowienie o (...)

 • Powrót z urlopu bezpłatnego3 Kwietnia 2007

  trakcie urlopu stosunek pracy nadal trwa. Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony (a jak zakładamy, taka umowa wiąże Pana z pracodawcą) musi być natomiast uzasadnione. Istnieje (...)

 • Pokrycie kosztów pobytu obcokrajowca1 Grudnia 2006

  uzyskaniem wizy dla obcokrajowca nie może zostać uznana za koszt uzyskania przychodu. Jest to wydatek osobisty, bo to obcokrajowiec, żeby dostać pracę, musi mieć wizę. Równocześnie, ponieważ

 • Brak odpowiedzi pracodawcy na pozew12 Listopada 2003

  Rok temu została ze mną rozwiązana umowa o pracę na czas nieokreślony na zasadzie art. 52 § 1 pkt 1. Dzisiaj odbyła się pierwsza rozprawa w sądzie pracy. Sędzia prowadząca zadawała (...)

 • Pełnomocnik w spółce z o.o.8 Marca 2006

  Czy pełnomocnikiem w spółce z o.o. powoływanym przez Zgromadzenie Wspólników do zawarcia m.in. umów o pracę z członkami zarządu może być Wspólnik? W szczególności, czy tym pełnomocnikiem (...)

 • Leasing pracowników30 Sierpnia 2001

  pracowniczego nie zostało opisane przez żaden akt prawny w Polsce, stąd dla oceny jego zgodności z prawem stosuje się różne przepisy. I będą to Kodeks pracy, gdy zawierana jest umowa o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.