Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa o wspólną odpowiedzialność materialną funkcjonariuszy policji za szkody spowodowane powstaniem niedoboru w powierzonym im łącznie mieniu29 Grudnia 2011

  ogólny, że umowa o wspólną odpowiedzialność materialną funkcjonariuszy za szkody spowodowane powstaniem niedoboru w powierzonym im łącznie mieniu służyć ma ułatwieniu (...)

 • Umowa pożyczki - zabezpieczenie5 Października 2006

  późniejszej egzekucji, warto, by z drugiej strony umowa pożyczki była zawarta bądź przez obojga małżonków, bądź za zgodę drugiego z nich. Jeżeli bowiem małżonek zaciągnął zobowiązanie (...)

 • Ochrona danych osobowych pracownika25 Marca 2004

  Czy umowa o pracę, jako integralna część akt osobowych, podlega również ustawie o ochronie danych osobowych? Czy oprócz pracodawcy, pracownika (a więc stron umowy) oraz (...)

 • Ochrona przedemerytalna nauczyciela mianowanego30 Czerwca 2006

  podobnej regulacji. W podobnym tonie wypowiedział się również Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 28 marca 2002 r. sygn. akt I PKN 141/01. Potwierdził on, iż przewidziany w art. 39 k.p. zakaz wypowiedzenia (...)

 • Akt notarialny sporządzony przez asesora 20 Sierpnia 2008

  ;d asesorów notarialnych własnej kancelarii, informując o tym prezesa rady izby, lub spośród asesorów notarialnych innej kancelarii objętej właściwością izby notarialnej, w

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby12 Października 2006

  sposób na pracowniku wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron. W uzasadnieniu SN napisał m. in., że (...) nie można stawiać znaku równości między poinformowaniem (...)

 • Przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny11 Kwietnia 2007

  drudzy mogą zostać - na ich wniosek - przeniesieni w stan nieczynny. nauczyciel, stan nieczynny, przeniesienie, nauczyciel mianowany, czas nieokreślony, umowa o pracę

 • Zwolnienie nauczyciela30 Stycznia 2004

  Nauczyciela nie przewiduje wprost możliwości rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy nauczyciela mianowanego, to jednak reguluje ustanie stosunku pracy z przyczyn określonych w art. (...)

 • Minimalne wynagrodzenie za pracę3 Grudnia 2007

  Zatrudniam pracowników z minimalnym wynagrodzeniem. Od nowego roku minimalne wynagrodzenie ma się zmienić. Pracownicy mają w teczce akt osobowych już jeden aneks do umowy o pracę. Czy (...)

 • Wypłata dla członka zarządu spółki z o.o.9 Lutego 2010

  § 2 ksh, jeżeli nie została z takim członkiem zarządu zawarta umowa o pracę lub inna umowa. Wobec tego to umowa zawarta ze wspólnikiem bądź w akcie powołania (...)

 • Zwolnienie pracownika który udostępnił dane klienta. 14 Lipca 2015

  umowę o pracę zawartą na okres próbny lub czas nieokreślony. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę jest (...)

 • Zaprzestanie potrącania kwoty wolnej5 Lutego 2007

  Pracownik pracuje w firmie od 2 lat na umowę o pracę w pełnym wymiarze. Od 1 lutego tego roku za porozumieniem zmieniającym zmieniono warunki pracy z całego etatu na 1/8. W teczce akt osobowych (...)

 • Zwolnienie nauczyciela mianowanego17 Marca 2004

  nauczycieli, mimo posiadania wyższych kwalifikacji, a kontynuowanie stosunku pracy z mniej wykwalifikowanym pracownikiem nie stanowi naruszenia przepisów tej ustawy. nauczyciel, mianowany, umowa o (...)

 • Świadczenia przedemerytalne dla likwidatora firmy. 31 Lipca 2015

  (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem). Sposób prawidłowego wypełnienia świadectwa pracy określają wyjaśnienia zawarte w załączniku do powołanego wyżej rozporządzenia. Zgodnie (...)

 • Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika9 Stycznia 2008

  wcześniej zacytowane orzeczenie - tyle że w tym przypadku o "istotności" zmiany decydowały nie postanowienia umowy o pracę, lecz przepisy ustawy. Jeżeli zatem rozkład czasu pracy nie (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  rozdzielność majątkową lub rozdzielność majątkową z wyrównaniem dorobków (umowa majątkowa). Umowa taka może poprzedzać zawarcie małżeństwa. Umowa majątkowa małżeńska (...)

 • Zdegradowanie kierownika10 Kwietnia 2007

  Najwyższego z dnia 27 czerwca 1985 r., sygn. akt III PZP 10/85, OSNCP 1985/11 poz. 164). W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę (...)

 • Nieudzielenie absolutorium prezesowi spółdzielni4 Października 2006

  zarządu nie powoduje automatycznie rozwiązania umowy o pracę. Nieudzielnie absolutorium nie pociąga zatem za sobą automatycznie rozwiązania umowy o pracę. Odwołaną osobę łączy (...)

 • Zwolnienie nauczyciela kontraktowego10 Grudnia 2011

  zastosowanie do nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Z uwagi na nieprecyzyjne sformułowanie tego przepisu pojawiło się liczne orzecznictwo, dookreślające (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych-zgoda pracodawcy14 Lutego 2005

  Nauczyciela. Poza tym inne źródła prawa pracy dla Pana, czyli te regulujące, między innymi, Pana czas pracy to układ zbiorowy pracy, czy też regulamin pracy oraz Pana umowa o pracę. (...)

 • Zwolnienia grupowe a świadectwo pracy30 Marca 2007

  Zakład Pracy zatrudnia ogółem około 100 pracowników. Trzech pracowników jest zatrudnionych na czas określony na czas dłuższy niż 6 m c y (kolejna, druga umowa) do dnia 30.11.2007 r. W umowie o (...)

 • Dodatek funkcyjny w okresie wypowiedzenia umowy3 Sierpnia 2007

  świadczenia pracy, więc nie można też pozbawić pracownika samorządowego dodatku funkcyjnego z tytułu kierowania jednostką w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. wypowiedzenie, powołanie, (...)

 • Odprawa w przypadku zwolnienia nauczyciela10 Grudnia 2011

  nauczyciela. Zatrudniony na podstawie mianowania ma prawo do odprawy w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Natomiast nauczyciel zatrudniony na umowę o pracę ma prawo do (...)

 • Odmowa przyjęcia wypowiedzenia umowy o pracę6 Grudnia 2004

  wypowiedzenia na piśmie.  umowa o pracę, wypowiedzenie, przyjęcie, odmowa, skuteczność

 • Dochodzenie zwrotu przedmiotu pożyczki5 Lipca 2004

  posiada majątku nadającego się do egzekucji (rachunek bankowy, samochód, wynagrodzenie za pracę, nieruchomość itp.) to lepiej dać sobie spokój i poczekać z wyrokiem na lepsze czasy. umowa; (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.