Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odprawa rentowa dla nauczycielki15 Maja 2006

  , rozwiązanie, umowa o pracę, odprawa, renta

 • Świadectwo pracy do umowy zlecenie i o pracę6 Września 2010

  na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Tym samym nie jest "pracownikiem" osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia, (...)

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa29 Stycznia 2008

  czas wykonania określonej pracy. W związku z powyższym, na podstawie art. 2 kodeksu pracy, pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania (...)

 • Czy należy mi się odszkodowanie za zwolnienie z pracy?16 Lipca 2015

  , by można było mówić o zawarciu umowy z obejściem prawa. Stanowi on standardowy czas trwania umów o pracę zawieranych z kadrą menedżerską. 2. Wypowiedzenie umowy na czas (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji1 Lipca 2011

  odrębnej umowy szkoleniowej, razem z umową o pracę. Nie może być ona jednakże mniej korzystna dla pracownika niż wynika to z wymogów określonych w przywołanym Rozporządzeniu.Należy (...)

 • Przejęcie zakładu pracy - przejęcie zadań25 Czerwca 2008

  Zakład pracy A przejął część zakładu pracy B oraz część wykonywanych przez zakład pracy B zadań. Poinformował o tym pracowników. Pracownicy dostali wypowiedzenia zmieniające i porozumienie (...)

 • Obowiązek zawarcia umowy na czas nieokreślony18 Stycznia 2005

  określenia ile razy można nauczyciela mianowanego zatrudnić na umowę o pracę na czas określony. W innych przypadkach z nauczycielem mianowanym zawiera się umowę o pracę (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.5 Lipca 2007

  to wszystko przygotować i w jakieś kolejności żeby uniknąć problemów w przyszłości a zrobić to wszystko zgodnie z przepisami? Wspólnicy mogą dowolnie rozporządzać swoimi udziałami w sp. z o. (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia - art. 36[1] kp14 Marca 2012

  orzeczniczej Sądu Najwyższego. W orzeczeniu z dnia 9 lipca 1992 r. sygn. akt I PZP 20/92, zgodnie z którym skrócenie przez zakład pracy okresu wypowiedzenia umowy o pracę (...)

 • Naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych23 Listopada 2004

  miało miejsce w 2003 roku na mniej niż miesiąc przed rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia, to pracodawca postąpił zgodnie z prawem i rozwiązanie to było zasadne. umowa o (...)

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania28 Czerwca 2006

  spotkać dwa problemy - zakaz nie został spisany jako osobna umowa, ale słyszałem, ze orzecznictwo sadowe uznaje takie zakaz w umowie o pracę jako "umowa w umowie" i taki zapis także (...)

 • Urlop wypoczynkowy stażysty2 Lipca 2010

  zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Nie jest pracownikiem osoba zatrudniona na podstawie umowy o (...)

 • Odwołanie od rozwiązania umowy a świadectwo pracy7 Września 2004

  o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu (...)

 • Wady formalne wypowiedzenia umowy o pracę27 Lutego 2009

  W dniu dzisiejszym otrzymałam wypowiedzenie umowy o pracę. Wypowiedzenie umowy o pracę sformułowane na piśmie było nie podpisane przez właściciela ani przez żadną upoważnioną (...)

 • Forma umowy z lektorem na uczelni18 Października 2006

  , nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem akademickim następuje na podstawie mianowania albo umowy o pracę. Dlatego na gruncie wskazanych przepisów należałoby wskazać, iż zawarcie przez (...)

 • Wycofanie wypowiedzenia umowy o pracę31 Maja 2007

  pozostawić pracownika w firmie. Jak formalnie wycofać pismo z akt pracownika? Na wstępie należy rozstrzygnąć, że cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika jest dopuszczalne, (...)

 • Uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem dla pracownika ubliżającego pracodawcy8 Kwietnia 2011

  wypowiedzenia jako nieuzasadnionego. pracownik, pracodawca, wypowiedzenie, uzasadnienie, kwalifikacje, zasady, współżycie społeczne, ubliżanie, rozwiązanie, umowa o pracę, współpracownik, (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie wypowiedzenia5 Lipca 2006

  wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. Jeżeli zatem umowa zostanie rozwiązana za (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika6 Lipca 2007

  , spółdzielczej umowy o pracę) i bez względu na charakter wykonywanej pracy. Należy zaznaczyć, że w art. 881 § 2 kpc. mowa jest o wynagrodzeniu za pracę, do którego wlicza się (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  , jak np. karta czasowego pobytu, bądź dokument potwierdzający zameldowanie w kraju, umowa o pracę, umowa najmu mieszkania, itp. dokumenty, świadczące o wyborze miejsca zamieszkania (...)

 • Osoba prowadząca zakład w imieniu pracodawcy25 Sierpnia 2007

  Dotyczy ustawy o dofinansowaniu pracodawcom kosztów kształcenia pracowników młodocianych. Ja prowadzę działalność gospodarczą. Moja małżonka pracuje u mnie na umowie o pracę jako (...)

 • Pełnomocnictwo w sprawach z zakresu prawa pracy 8 Kwietnia 2008

  pełnomocnictwem może się znajdować w umowie o pracę z pracownikiem, bądź można udzielić osobne pełnomocnictwo - gdy umowa o pracę nie przewiduje takiego zakresu (...)

 • Umowa o pracę zawarta pod wpływem błędu, podstępu1 Października 2008

  Zakład pracy zatrudniając pracownika otrzymał od niego ustne oświadczenie o posiadanym wykształceniu (pielęgniarka). Umowa o pracę został podpisana 3 dni wcześniej przed datą (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy3 Grudnia 2004

  pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą do wniosku dołącza się informację o zabezpieczeniu zobowiązań finansowych w wysokości co najmniej 50-krotności przeciętnego wynagrodzenia; (...)

 • Zawarcie umowy o pracę z prezesem zarządu spółki15 Listopada 2006

  powyższego wynika zatem, że podmiotem uprawnionym do zawarcia rzeczonej umowy o pracę z prezesem zarządu spółki może być niepracujący wspólnik spółki lub dyrektor, który nie jest wspólnikiem, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozew do Sądu Pracy

  Proszę o pomoc w znalezieniu wzoru pozwu skladanego do Sądu Pracy (Andrzej 40) leszczyna@go2.pl napisz na prv to Ci wyślę e A czy ktos moze mi podpowiedziec (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

  Bardzo proszę o podanie wszystkich możliwości z podaniem podstawy prawnej,kiedy mozna zwolnić pracownika na zwolnieniu lekarskim lub innej usprawiedliwionej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane