Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zrzeczenie sie nieruchomości20 Maja 2005

  sporządzenie aktu notarialnego zawierającego zrzeczenie (dotychczasowy właściciel traci prawo własności, a gmina je nabywa). Zwrócić należy jednak uwagę, iż z dniem 15 lipca 2006 r. powołany (...)

 • Zrzeczenie się udziału w spadku16 Maja 2005

  Co oznacza sformułowanie "zrzeczenie się udziału za spłatą przed sądem w postępowaniu o dział spadku"? Czy można to interpretować, że np. jeden ze spadkobierców zrzeka się swojej części na (...)

 • Zrzeczenie się zachowku21 Czerwca 2005

  jest to, że zrzekający się oraz jego zstępni, których obejmuje zrzeczenie się dziedziczenia, zostają wyłączeni od dziedziczenia, tak jakby nie dożyli otwarcia spadku. Zrzeczenie się dziedziczenia (...)

 • Zrzeczenie się obywatelstwa22 Października 2007

  razu do jego Kancelarii). obywatelstwo, utrata, zrzeczenie sie, prezydent, zgoda, konsul

 • Przedawnienie roszczenia o zwrot prowizji7 Września 2004

  odpowiedzialność za zwrot prowizji wypłaconej z góry, w razie rozwiązania umowy przez klienta przed upływem 24 miesięcy od zawarcia umowy ubezpieczenia. Art. 84 Kodeksu pracy wyraźnie stanowi, że (...)

 • Zrzeczenie się prawa do własności17 Sierpnia 2010

  proszę o zapoznanie się z treścią artykułu Zrzeczenie się nieruchomości oraz użytkowania wieczystego Nie jest możliwe zrzeczenie sie na rzecz określonej osoby. W sytuacji opisanej (...)

 • Zrzeczenie się spadku23 Stycznia 2006

  jakby nie dożyła otwarcia spadku. W przypadku jeśli np. jest dwoje rodzeństwa i tylko oni będą dziedziczyli po spadkodawcy, to zrzeczenie sie spadku spowoduje, że cały przypadnie drugiemu (...)

 • Zrzeczenie sie dziedziczenia po zmarłym ojcu2 Sierpnia 2011

  czyli od dnia, w którym dowiedział się o śmierci spadkodawcy ( art. 1015 § 1 kc).   zrzeczenie, dziedziczenia, zmarłym, ojcu

 • Odrzucenie spadku przez dzieci10 Lutego 2003

  odróżnić odrzucenie spadku od zrzeczenia sie dziedziczenia. Zrzeczenie się dziedziczenia jest umową pomiedzy spadkodawcą a przyszłym spadkobiercą i może być zawarta za życia spadkodawcy. (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  ubezpieczenia społecznego nie jest możliwe. Nawet wyczerpujące wyliczenie jest skazane na niepowodzenie. Jest to rodzaj przestępstwa indywidualnego, bezskutkowego popełnione z chwilą ukończenia czynu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane