Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiedzenie nieruchomości a podatek od spadku14 Sierpnia 2008

  W 2006 roku zmarł mój ojciec, zaś w 2007 roku moja matka. Rodzice uczynili mnie jedynym spadkobiercą, co potwierdził sąd w orzeczeniu ze stycznia 2008 r. stwierdzającym nabycie przeze (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy28 Października 2006

  podatku są obowiązani w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego (w tym wypadku z chwilą przyjęcia spadku), właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego zeznanie podatkowe (...)

 • Nabycie spadku a podatek27 Maja 2009

  nabył spadek, swoją część chce scedować na mnie, bez żadnych zobowiązań. W świetle ww. faktów, w jakim czasie należy zgłosić nabycie spadku w Urzędzie skarbowym: czy będziemy (...)

 • Założenie księgi wieczystej po nabyciu spadku31 Sierpnia 2007

  . W braku zgody któregokolwiek z pozostałych spadkobierców rozporządzenie jest bezskuteczne o tyle, o ile naruszałoby uprawnienia przysługujące temu spadkobiercy na podstawie przepisów (...)

 • Sprzedaż nieruchomości nabytej w spadku6 Grudnia 2005

  spadku. Zgodnie zaś z art. 1015 § 1 Kodeksu cywilnego, oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, (...)

 • Spadek po żonie13 Listopada 2008

  ), właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego zeznanie podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych według ustalonego wzoru. Do zeznania podatkowego dołącza się dokumenty mające (...)

 • Przegapiony termin zgłoszenia spadku19 Grudnia 2007

  Córka dostała spadek po ojcu, który zmarł w roku 2007. W trakcie postępowania spadkowego (prowadzonego na jej wniosek) złożyła oświadczenie o przyjęciu spadku. Jako córka jest, (...)

 • Darowizna a podatek23 Października 2007

  w terminie jednego miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego. Minister Finansów w rozporządzeniu z 18 grudnia 2006 r. w sprawie wzoru zgłoszenia o nabyciu własności (...)

 • Spadek po rodzicach i ulga mieszkaniowa23 Maja 2006

  Rodzice byli właścicielami mieszkania (w akcie notarialnym ujęte jest, że nabyli je wspólnie). Ojciec zmarł 30 lat temu, zaś mama w 2005 roku. Sąd wydał postanowienie o nabyciu (...)

 • Przekazanie pieniędzy bez umowy20 Sierpnia 2007

  nabywcy własności rzeczy i praw majątkowych (art. 5 ustawy). Przy nabyciu w drodze darowizny obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia w formie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Spadek czy znależne

  Odziedziczyłam mieszkanie. Było nie zamieszkałe przez 2 lata. Sprzedając w wyrzucanych meblach znalazłam sporą kwotę. Cy zgłaszam US? Czy jest (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane