Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprawomocnienie orzeczenia a zgłoszenie25 Czerwca 2007

  dnia, w którym dowiedział się o ich nabyciu, oraz uprawdopodobni fakt późniejszego powzięcia wiadomości o ich nabyciu. Spadkobiercy mogliby bowiem wystąpić o nadanie (...)

 • Podatek od spadku18 Stycznia 2008

  od spadków i darowizn). W takim przypadku wszyscy spadkobiercy powinni złożyć zeznania podatkowe o nabyciu rzeczy lub praw majątkowych (formularz SD-3) i na tej podstawie (...)

 • Wysokość podatku od spadku16 Grudnia 2009

  skarbowego - w przypadku nabycia w drodze dziedziczenia w terminie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku.Z kolei odnośnie spadku (...)

 • Zeznanie podatkowe o spadku od dwóch osób14 Września 2012

  od mamy i odrębne o spadku od ojca? W opisanym powyżej przypadku należy złożyć dwa odrębne zeznania podatkowe. W zeznaniu podatkowym o nabyciu rzeczy (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy28 Października 2006

  podatku są obowiązani w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego (w tym wypadku z chwilą przyjęcia spadku), właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego zeznanie podatkowe (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości a podatek od spadku14 Sierpnia 2008

  W 2006 roku zmarł mój ojciec, zaś w 2007 roku moja matka. Rodzice uczynili mnie jedynym spadkobiercą, co potwierdził sąd w orzeczeniu ze stycznia 2008 r. stwierdzającym nabycie przeze (...)

 • Podatek od spadku, podatek od sprzedaży21 Sierpnia 2008

  mieszkający stale za granicą, od wartości nabytych rzeczy (udziałów w mieszkaniu). Jak stanowi art. 17a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatnicy podatku (...)

 • Podatek od spadku2 Marca 2010

  bowiem z art. 17a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn podatnicy podatku są obowiązani w terminie miesiąca od dnia powstania obowiązku podatkowego, właściwemu naczelnikowi (...)

 • Założenie księgi wieczystej po nabyciu spadku31 Sierpnia 2007

  . W braku zgody któregokolwiek z pozostałych spadkobierców rozporządzenie jest bezskuteczne o tyle, o ile naruszałoby uprawnienia przysługujące temu spadkobiercy na podstawie przepisów (...)

 • Nabycie spadku a podatek27 Maja 2009

  nabył spadek, swoją część chce scedować na mnie, bez żadnych zobowiązań. W świetle ww. faktów, w jakim czasie należy zgłosić nabycie spadku w Urzędzie skarbowym: czy będziemy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)

 • Spadek czy znależne

  Odziedziczyłam mieszkanie. Było nie zamieszkałe przez 2 lata. Sprzedając w wyrzucanych meblach znalazłam sporą kwotę. Cy zgłaszam US? Czy jest (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane