Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  Jestem Polką, dziecko urodziło się 2 miesiące temu w Niemczech, Ojcem jest obywatel USA przebywający razem ze mną, razem opiekujemy się dzieckiem. Zgłosiłam się do MOPSU z wnioskiem (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem4 Września 2007

  opiekę nad dzieckiem. Jeśli dziecko nie jest chore, zasiłek w razie sprawowania opieki przysługuje w razie: nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do (...)

 • Wysokość zasiłku wychowawczego4 Czerwca 2002

  przekracza miesięcznie kwotę stanowiącą 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. W okresie od dnia 1 czerwca 2002 r. do dnia 31 maja 2003 r. zasiłek (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  ok.30min. poza miejscowość zamieszkania (praca głównie w biurze od 9 do 17-ej). Czy biorąc powyższe - otrzymam od lekarza zwolnienie od pracy ze względu na opiekę nad 5-ciolatkiem i zasiłek (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ;ra w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko. Zasiłek macierzyński można pobierać więc od pierwszego dnia ubezpieczenia – należy (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ;ra w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko. Zasiłek macierzyński można pobierać więc od pierwszego dnia ubezpieczenia – należy (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - ryczałt 2.280 zł od dochodu18 Listopada 2009

  w tym przypadku fakt, że każdy z rodziców uczestniczy w czynności przewożenia dziecka na określone zabiegi. Podzielenie się przez małżonków obowiązkami (...)

 • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego12 Lutego 2005

  opłatę kancelaryjną w kwocie 6 zł za każdą stronicę wydanego dokumentu. W sprawie kosztów prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej wskaźnikiem: Opłaty w postępowaniu cywilnym (...)

 • Prawa rodziny zastępczej18 Maja 2007

  pielęgnacyjne nie przysługują, jeżeli dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej. Czy w takiej sytuacji należy zmienić decyzję i świadczenie pielęgnacyjne należy się na (...)

 • Prawo do zasiłku opiekuńczego7 Lipca 2006

  których mowa w pkt 1 i 2, 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad innymi członkami rodziny, o których mowa w pkt 3. Zasiłek opiekuńczy przysługuje łącznie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane