Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  Jestem Polką, dziecko urodziło się 2 miesiące temu w Niemczech, Ojcem jest obywatel USA przebywający razem ze mną, razem opiekujemy się dzieckiem. Zgłosiłam się do MOPSU z wnioskiem (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  wierzyciel (dziecko). Matka do czasu ukończenia przez dziecko pełnoletniości reprezentowała dziecko. Obecnie, ponieważ dziecko jest pełnoletnie, matka może go reprezentować wyłącznie (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem4 Września 2007

  opiekę nad dzieckiem. Jeśli dziecko nie jest chore, zasiłek w razie sprawowania opieki przysługuje w razie: nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do (...)

 • Wysokość zasiłku wychowawczego4 Czerwca 2002

  przekracza miesięcznie kwotę stanowiącą 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. W okresie od dnia 1 czerwca 2002 r. do dnia 31 maja 2003 r. zasiłek (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  ok.30min. poza miejscowość zamieszkania (praca głównie w biurze od 9 do 17-ej). Czy biorąc powyższe - otrzymam od lekarza zwolnienie od pracy ze względu na opiekę nad 5-ciolatkiem i zasiłek (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ;ra w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko. Zasiłek macierzyński można pobierać więc od pierwszego dnia ubezpieczenia – należy (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  ;ra w okresie ubezpieczenia chorobowego albo w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko. Zasiłek macierzyński można pobierać więc od pierwszego dnia ubezpieczenia – należy (...)

 • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego12 Lutego 2005

  opłatę kancelaryjną w kwocie 6 zł za każdą stronicę wydanego dokumentu. W sprawie kosztów prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej wskaźnikiem: Opłaty w postępowaniu cywilnym (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - ryczałt 2.280 zł od dochodu18 Listopada 2009

  w tym przypadku fakt, że każdy z rodziców uczestniczy w czynności przewożenia dziecka na określone zabiegi. Podzielenie się przez małżonków obowiązkami (...)

 • Prawa rodziny zastępczej18 Maja 2007

  pielęgnacyjne nie przysługują, jeżeli dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej. Czy w takiej sytuacji należy zmienić decyzję i świadczenie pielęgnacyjne należy się na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane